Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Форми реалізації управлінських рішень

До форм реалізації управлінських рішень належать: розпорядження, ділова бесіда, переконання, роз'яснення, примушення, повчання, повідомлення, особистий приклад, навчання, порада, ділова гра, нарада, засідання, звіт, ділове слово.

Розпорядження - офіційне сповіщення будь-якого посадовця про обов'язкове виконання приведеного рішення у встановлений термін.

Ділова бесіда - спеціально організована керівником зустріч з підлеглими, групою підлеглих або запрошеними фахівцями для обміну думками про заздалегідь обумовлену тему, актуальну для компанії.

Переконання - ділова бесіда, що проводиться керівником з метою домогтися від підлеглих необхідних твердих поглядів або понять за змістом управлінського рішення для його виконання (наприклад, переконання в необхідності дотримання техніки безпеки, сучасних інформаційних технологій і т. ін.).

Роз'яснення - ділова бесіда, що проводиться керівником з метою пояснити, зробити більш зрозумілими сутність і зміст управлінського рішення.

Примушення - ділова бесіда, що проводиться керівником з метою примусити працівника свідомо виконати управлінське рішення шляхом загроз про санкції або обіцянкою підвищеної винагороди.

Повчання - ділова бесіда, що проводиться керівником з метою навчити, передати досвід, сформувати навички для подальшого виконання управлінського рішення.

Повідомлення - ділова бесіда, що проводиться керівником з метою передачі додаткової інформації, необхідної для виконання управлінського рішення.

Особистий приклад - дії керівника в середовищі підлеглих за наперед підготовленим сценарієм для розвитку у них ефекту наслідування авторитета в техніці виконання управлінського рішення.

Навчання - ділова бесіда, що проводиться керівником або фахівцем з метою надання нових знань або інформації для виконання управлінського рішення.

Порада - ділова бесіда, що проводиться керівником з метою поділитися власними поглядами з виконання управлінського рішення. Порада не є обов'язковою для виконання підлеглими.

Ділова гра (тренінг) - спеціально організована інтенсивна діяльність працівників з розробки і реалізації управлінських рішень на основі імітаційних моделей реальних процесів. У процесі ділової гри закріплюються навички реалізації управлінських рішень шляхом багатократного повторення однотипних ситуацій, методів і технологій реалізації управлінських рішень.

Нарада - ділові колективні бесіди, що проводяться керівником з метою оперативного доведення до підлеглих конкретних завдань, використання колективного розуму, обміну інформацією і накопиченим досвідом для виконання важливих управлінських рішень.

Засідання - вузькопрофесійні наради для вирішення переважно організаційних питань (наприклад, засідання профкому, засідання президії і т. ін.).

Звіт - рішення фахівця про результати індивідуальної або колективної роботи з виконання управлінського рішення. Він може бути письмовим і усним.

Ділове слово - тверде рішення керівника, дане підлеглому в усній формі, підкріплене авторитетом керівника як серед підлеглих, так і серед вищого керівництва.

Співвідношення форм розробки і реалізації управлінського рішення подається на рис. 5.2.

Управлінські рішення можуть бути оформлені письмово у формі документа, на електронних носіях або передані вербальним шляхом (наприклад, усне розпорядження).

Як приклад розглянемо одну форму реалізації управлінського рішення - ділову бесіду. В ній беруть участь з одного боку керівник або команда фахівців, а з другого - потенційний виконавець або група виконавців. Ділова бесіда включає шість етапів:

Взаємозв'язок форм розробки і реалізації управлінських рішень

Рис. 5.2. Взаємозв'язок форм розробки і реалізації управлінських рішень

 • 1) створення взаємно цікавої обстановки бесіди;
 • 2) узгодження основних цільових установок майбутнього завдання;
 • 3) ознайомлення виконавців з необхідною інформацією;
 • 4) обґрунтування завдання і аргументація незрозумілих положень;
 • 5) коректування завдання з урахуванням пропозицій виконавця;
 • 6) ухвалення остаточного рішення.

Для ефективного проведення ділової бесіди Д. Карнегі, наприклад, рекомендує дотримуватися таких принципів:

 • o уважно вислуховуйте співбесідника до кінця - це не тільки знак уваги, а й професійна необхідність;
 • o уникайте непорозумінь і невірних тлумачень;
 • o положення має бути зрозумілим, наочним, систематизованим, стислим, простим;
 • o поважайте особу співбесідника;
 • o будьте ввічливими, доброзичливими, дипломатичними;
 • o будь-якими способами намагайтеся полегшити співбесіднику прийняття ваших пропозицій як ненав'язливих йому.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші