Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Нові професії

У цій рубриці стисло опишемо нові професії, які з'являються на вітчизняному ринку праці і обіцяють стати перспективними. Не слід боятися освоювати нові знання. Згодом вони можуть стати вашою професією.

Он-лайн рекрутер. Це - фахівець, що опікується пошуком і підбором персоналу за допомогою засобів Інтернет - рекрутинга, розміщенням об'яв на job - сайтах, пошуком кандидатів у соціальних мережах, на блог-ресурсах. Такі фахівці користуються також попитом як аналітики (researchers) в кадрових і рекрутингових агентствах. Там вони виконують загальний моніторинг Інтернет - простору. Протягом найближчих років он - лайн рекрутери будуть працювати у всіх кадрових і рекрутингових агентствах.

Відслідковувач тенденцій (trend - watcher). Сфера діяльності - рекламний бізнес. Це - фахівець, який відслідковує появу нових тенденцій у середовищі споживачів. На Заході вже діють спеціалізовані агенції, які опікуються ретельним аналізом відданням споживачами переваг та складанням прогнозів на майбутнє. Цей фахівець мусить мати широкий світогляд, відмінні комунікативні та аналітичні навички, бути спостережливим, вміти моніторити інформаційний простір, бути максимально втягнутим у процес вивчення життя споживача. Зокрема, відвідувати різноманітні культурні заходи. Фахівець може мати будь-яку освіту, але повинен знати основи маркетингу. Професія перебуває на етапі становлення.

Кредитний менеджер. Його завдання - розроблення і реалізація кредитної політики компанії. Потреба у таких фахівцях існує в усіх компаніях, які працюють на умовах товарного кредиту і відкладеного платежу. Цих фахівців в Україні поки - що мало, але потреба у них зростатиме, особливо у зв'язку з приходом в Україну зарубіжних інвесторів.

Нейролінгвіст - програміст. Мистецтво нейролінгвістичного програмування було створене в 60-х роках минулого століття військовим лінгвістом Джоном Гріндером та психологом Річардом Бендлером. Це мистецтво полягає у використанні глибинних складових психіки людини. Вплив на людину відбувається як на свідомому, так і підсвідомому рівнях.

Більше подробиць можна дізнатися в Українській академії тренінгу, Київському центрі нейролінгвістичного програмування і тренінгів та Українському центрі нейролінгвістичного програмування.

Транс персональний психолог. Це - фахівець, що розуміється у духовному світі людини. Цей напрям - "четверта сила" у психології. Три інші: психоаналіз, біхевіоризм, гуманістична психологія. Фахівець вміє поєднувати різні школи психології, - східну і західну, - а також інші наукові дисципліни.

Одна з основних методик - холотропне дихання. Воно допомагає збагнути зміну стану свідомості, повернутися у раннє дитинство та минулі життя без застосування психодепічних речовин.

Знають про це у Центрі психології сім'ї "Лелека", "Езотерік - студії", "Місті магістрів" та в Українській трансперсональній асоціації.

Тілесно - орієнтований терапевт. Напрям психології, що започаткований в 30-х роках ХХ ст. Вільгельмом Райхом. Він першим серед лікарів почав виступати за сексуальну освіту, здогадався про зв'язок між здоров'ям і еротизмом, затиском у сексі і агресивністю.

За додатковою інформацією слід звертатися до студії "Крія", Університету ефективного розвитку та Центру емоційного і фізичного розслаблення.

Гештальтпсихолог. Опікується експериментальною гілкою психології. Розглядає людину як гармонічне ціле, яке максимально усвідомлює себе і встановило стійкий контакт з навколишньою дійсністю. Мета гештальтпсихології - самосвідомість, розуміння процесів нашого тіла, пізнання механізмів своїх відчуттів, набуття визначеності у бажаннях і потребах.

Напрямом опікується центр "Ніка" при Київському гештальт - інституті та Гештальт консалтинг груп.

Правник. Експертна група Данила Федорчука виконала соціальне дослідження, результати якого були оприлюднені на початку червня 2008 року. Більшість українських роботодавців (71%) були впевнені, що юридичні вузи України є корумпованими. 29 відсотків респондентів висловилися з цього аспекту нейтрально.

Час доби навчання.. Найкраще вчитися у вечірні години, а найгірше нові знання засвоюються ранками. Такого висновку дійшли вчені Університету Аделаїди (США). Вони встановили, що час доби впливає на здатність мозку сприймати інформацію. Отже, "сови" є мудрішими, ніж "жайворонки".

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші