Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Товарознавство arrow Товарознавство продовольчих товарів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Рястка фішерова

Птщемлечник фишера

Родина Лілійні

Ніжними білими квітками рястка фішерова проводжає весну і зустрічає літо - рослина цвіте в другій половині квітня - у травні. Сизувато-зелені лінійні прикореневі листки в неї коротші за квітконосне стебло, яке буває до 35 см заввишки; закінчується воно китицею з 1525 квіток. Білі листочки оцвітини мають посередині вузеньку зелену смужку. Шість тичинок на плоских нитках, стовпчик теж нитковид-ний Плід - коробочка. Рослина належить до ефемероїдів, має яйцевидну цибулину. Серед степового травостою росте розсіяно. На відслоненнях, де рослинність розріджена, займає цілі ділянки. Росте тільки в південній частині степової зони. Листки в неї однакової довжини з квітконосним стеблом, яке заввишки до 20 см. Рослина декоративна, має великі білі квітки, зібрані в щитковидне суцвіття.

Самосил білоповстистий

Дубровник белоеойлочньїй

Родина губоцвітні

До утворення плодоносних пагонів рослина залишається приземкуватою, до 5 см заввишки. Помітною її робить білуватий колір від тонкоповстистого опушення. З появою плодоносних пагонів рослини досягають заввишки до 35 см. Цей багаторічний півкущик має здерев'янілі біля основи пагони і сидячі зарубчасті із загорненими донизу краями листки. Стрижневий корінь заглиблюється в землю до 1 м. Коренева система має багато бічних і додаткових коренів. Надземних пагонів розвивається до 25. Невеликі кремувато-білі квітки зібрані в кільця, які утворюють волотисто-щитковидне суцвіття на кінцях стебел. Двогубий віночок здається одногубим, бо верхня губа зростається з нижньою. Пагони, що виростають восени, перезимовують. Плід - чо-тиригорішковий Цвіте майже місяць, у липні-серпні. Рослина характерна для кам'янистих степів, відслонень, приморських черепашкових пересипів. Зустрічається і на сухих степових місцях. Росте в Степу, Криму, зрідка в південній частині Лісостепу.

Синяк російський

Синяк руський

Родина Шорстколисті

Над травами високо підносяться рівні суцвіття синяка російського. Рослина густо вкрита м'якими білуватими волосками і жорсткими довгими щетинками, які допомагають їй переносити посуху. Міцний веретеновидний корінь постачає воду з глибоких шарів ґрунту. Вузько-ланцетні прикореневі листки зібрані густою розеткою, до основи вони звужені в черешки, стеблові лінійні листки - сидячі. Трубчасто-лійковидний пурпуровий віночок зовні опушений, 5-роздільна чашечка жорстковолосиста. Квітки зібрані в густі короткі завійки, що утворюють довге верхівкове колосовидне суцвіття. Рослина дворічна, цвіте в червні-серпні. Для степових і лісостепових районів - звичайна рослина. Росте групами, рідше поодиноко. Зустрічається на степових схилах, сухих луках, лісових галявинах, іноді в соснових лісах. Зрідка заходить у південну частину Полісся і в гірський Крим. Добра медоносна рослина. З кори коренів можна добувати карміново-червону фарбу.

Скереда галузиста

Скерда ветвистая

Родина Складноцвіті

То поодинці, то утворюючи розріджені зарості, зустрічається в степу ця рослина. Стебло в неї прямостояче, тонко-ребристе, дуже розгалужене від самої основи. Угорі опушене густо, нижче - розсіяне. Листки вузькі, із загорнутими донизу краями. Кошики з жовтими квітками утворюють досить густе волотисте суцвіття. Листочки обгортки вкриті щетинками. Веретеновидні сім'янки з білим блискучим чубком, що сприяє їхньому розповсюдженню. Рослина запилюється комахами, можливе самозапилення. Цвіте в травні- червні. Однорічна степова рослина, що росте тільки на крайньому півдні Степу. На бідних щебенястих ґрунтах виростає до 10-15 см, а на степових чорноземах - до 50 см заввишки.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші