Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Корпоративні свята

Сніданки та обіди

Чай - кава в Україні та Британії

На початку цього розділу розглянемо те, як у сучасний періодиці трактуються звичайні сніданки та обіди, а вже потім розглянемо урочисте вживання їжі, яке відбувається на корпоративних заходах.

Як правило, співробітники фірм снідають вдома, що Бог послав або ж беруть із собою бутерброди та влаштовують на початку робочого дня пиття кави чи чаю.

Якесь велике невдоволення вітчизняного начальства щодо пиття підлеглими чаю чи кави на сторінки преси не виплескувалося. Очевидно, якщо це робиться, як кажуть, "на ходу", то великого соціального резонансу не викликає. Пити чай на роботі в Україні розкішшю не вважається.

У тих країнах, де затрати вміють рахувати краще ніж в Україні, і де рівень життя значно вищий, на пиття чаю дивляться дещо інакше.

Консультативна організація з питань екології, яку фінансує британський уряд, дійшла висновку, що пити чай на роботі - занадто велика розкіш в умовах фінансово - економічної кризи. Експерти брали до уваги, що затрачається дорога електроенергія на кип'ятіння води і приготування заварки. Фахівці пропонували запровадити режим економії води та електроенергії для процедури чаєпиття.

Британці вважаються великими прихильниками чаю. Щоденно вони випивають 165 млн чашок чаю. 70% британців чай п'ють регулярно. Кожен британець випиває щоденно три чашки чаю.

Зазначена організація примітила і те, що британці кип'ятять вдвічі більше води ніж випивають чаю. Експерти запропонували, щоб вода кип'ятилася лише у чайниках. Пропонували, щоб роботодавці спонукали працівників відмовитись від традиції заварювати чай лише у чайниках, що вимагає додаткових затрат електроенергії та води. Дрібному бізнесу було рекомендовано перейти на двокамерні екочайники, у яких можна приготувати воду лише на одну чашку чаю.

Автор цієї книжки знає й кращі часи сучасної британської історії. У березні 1995 року під час стажування у лондонському банку "Хамброс" він разом із співробітниками банку без обмежень випивали за рахунок банку різноманітні чаї і кави, а смачні страви банківські їдальні мали, говорячи по-нашому, студентські ціни. Для кави і чаю існувало на кожному поверсі спеціальне приміщення, але у більшості випадків каву, чай та цукор співробітники брали на свої робочі місця.

Ті, хто не мають можливості поснідати вдома (наприклад приїжджі), можуть скористатися послугами закладів громадського харчування. Нині вони, очевидно, є повсюди. У нас чай і каву продають приватні особи на міських вулицях та автошляхах. У тих країнах, де вдалося побувати автору цієї книжки, такого бачити не доводилося. Така торгівля - ознака першо початкового етапу розвитку ринкових відносин.

Наступна рубрика матиме практичне значення, передусім, для гостей української столиці.

Заклади Києва що годують вночі та раннім ранком

Далі подаємо інформаціє про те, де у Києві можна перекусити вночі або раннім ранком. Перелік не слід вважати вичерпним у наш динамічний час.

 • 1. "Фієста". Працює до 5-00 ранку. Адреса: вул. Горького, 115; тел. 529 40 29.
 • 2. "Mc Donalds" Біля Центрального залізничного вокзалу. Адреса: вул. Вокзальна, 2. тел.:501 32 96.
 • 3. "Шоколадниця". Працює цілодобово. Сніданок з 7-00. Адреса: вул. Саксаганського, 53/80; тел. 287 82 12.
 • 4. "Якіторія". Працює до 600. Японська кухня, але є і інші страви. Адреси: б-р Лесі Українки, 27; тел. 286 81 61; вул. Артема, 20; тел. 205 04 34; б-р Тараса Шевченка, 27-А; тел. 239 73 86; пр.-т Героїв Сталінграду, 27; тел. 426 46 06.
 • 5. "Double Coffee". Працює цілодобово. Адреса: вул. Михайлівська, 6; тел. 206 69 13.
 • 6. "Чайкофф". Працює цілодобово. Сніданки: німецький, французький, російський, український. Адреса: пр.-т Перемоги,
 • 1; тел. 238 00 41.
 • 7. "Фелліні". Працює цілодобово. Сніданки з 5-45 год. Адреса: вул. Городецького, 5. тел. 279 54 62.
 • 8. "Тірамісу". Працює цілодобово. Сніданки з 6-00. Адреса: б-р Шевченка, 60; тел. 238 76 55.
 • 9. "Корона". Працює цілодобово. Сніданки з 6-00. Готують французький та англійський сніданки. Адреса: вул. Рогнідинська, 4-А; тел. 235 70 59.
 • 10. "Дрова". Біля Центрального залізничного вокзалу. Працює з 7-00. Адреса: вул. Вокзальна, 2; тел. 289 17 71.

У низці закладів громадського харчування відвідувачі мають ще й можливість почитати ранкову пресу.

Оскільки книжка пишеться не на один рік, то не подаємо інформацію про меню та ціни. Ці позиції можуть виявитися мінливими. Якщо гроші є, а їсти хочеться, то завжди можна щось вибрати. Як стверджує українське прислів'я: "Весілля сорочку знайде".

Під час перебування у Ланкастерівському університеті у грудні 1998 році автор цих рядків був на семінарі колишнього посла Індії у низці країн (поміж них, здається, були Швеція і Єгипет). Посол ніби то без жартів розповідав студентам, що індійський економіст одержав Нобелівську премію з економіки за те, що довів - голод наступає тоді, коли немає грошей для сплати за продовольство.

Сподіваємося, що у читачів книги завжди будуть гроші для смачного ранкового сніданку.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші