Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Стимулювання просування тур продуктів

Одним з питань організації просування і аналіз витрат, визначення торгових націнок, розробка заходів щодо підвищення рентабельності робіт з діяльності туроператорів в цілому. При аналізі витрат просування тур продукту враховують витрати на виконання наступних функцій реалізація асортименту, контакти, інформація, управління продажами, інші витрати. Слід мати на увазі, що довгий метод просування тур продукту ефективніший при малих обсягах продажів, а короткий метод просування - при великих.

Ефективність різних методів просування тур продукту визначається по конкретних туристичних продуктах і ринках.

Вирішення питань стимулювання просування тур продукту починається з розрахунку витрат на мотивацію за одним з наступних методів:

 • - метод розрахунку від наявних коштів або можливостей туроператора;
 • - метод розрахунку у відсотках до суми продажів;
 • - метод розрахунку за конкретними цілями і завданнями.

Мотивація включає всі види маркетингової діяльності: розробку концепції маркетингу, інформаційне забезпечення, дослідження ринку, стимулювання підвищення конкурентоспроможності турпродукту. організацію діяльності всіх підрозділів туроператора з позицій маркетингу, рекламу, просування турпродукту, планування і контроль маркетингу. Кошти на мотивацію по кожному напряму можуть підрозділятися на дві частини: 1) на оплату всіх витрат з вирішення даного завдання (наприклад, оплата маркетингових досліджень, реклами і т.п.) і 2) на додаткову оплату або преміювання працівників будь-яких підрозділів туроператора, що беруть участь в реалізації концепції маркетингу. Виконувати будь-яку роботу з орієнтацією на споживача дуже важко, тому продуктивність праці необхідно стимулювати. Розмір премії визначається диференційовано. Окрім матеріального стимулювання застосовуються і моральні стимули. Серед напрямів стимулювання маркетологи особливо виділяють стимулювання об'єкту як кінцевого результату. Стимулювання об'єкту - це використання різноманітних стимулюючих засобів, направлених на прискорення та посилення відповідної реакції ринку. До них відносяться стимулювання споживачів, сфери просування та продаж, стимулювання власних менеджерів з продажу.

Стимулювання попиту і просування турпродукту

Щоб справитися із завданнями маркетингу, тільки класичної туристичної реклами часто виявляється недостатньо. Тому застосовуються інші засоби комунікації. Один з таких інструментів - стимулювання просування турпродукту.

Підтримка просування турпродукту, направлена на споживачів, може приймати наступні форми:

 • - різні конкурси та ігри;
 • - надання знижок, наприклад, з нагоди виведення турпродукту на ринок або знижка за вірність туристичному продукту;
 • - розподіл безкоштовних турів;

введення в асортимент нехарактерних турпродуктів і продаж їх за собівартістю.

Такі заходи націлені на поліпшення відношення ціна-якість, що сприймається покупцями як стимулювання бажання придбати продукт.

Заходи щодо підтримки просування та продажу турпродукту допомагають при виході на ринок з новими продуктами збільшити число перших покупців і тим самим прискорити процес зростання попиту на турпродукт. Підтримка просування турпродукту, направлена на зовнішню службу, повинна покращувати мотивацію і здібності її працівників. Тилові заходи при цьому:

 • - змагання між працівниками, премії, моральні заохочення, навчання, інформування і тренування;
 • - надання інформаційних матеріалів - брошур, фільмів і т.д.
 • - надання знижок для нових турпродуктів і при акціях, пов'язаних із зниженням цін;
 • - використання в офісі туроператором пропагандистів для демонстрації продукту;
 • - надання дисплей-матеріалу.

Туристична реклама може використовуватися для наступних цілей:

 • 1) допомога торговим представникам розпочати продажі. Наприклад, туристична реклама може містити купон, який потрібно заповнити, щоб одержати брошуру, після чого підключиться торговий представник;
 • 2) стимулювання попиту на певну категорію турпродуктів. Використовується туроператорами, що мають велику частку в обороті ринку;
 • 3) просування на ринок конкретних брендів. У цьому сенс більшої частини туристичної рекламної діяльності;
 • 4) протидія промоушерській діяльності конкурентів. Часто туристична реклама використовується для того, щоб перешкодити втраті частки в обороті ринку, яка може статися внаслідок входження на ринок конкурента;
 • 5) пропозиція нових способів споживання турпродукту;
 • 6) нагадування споживачам про турпродукт;
 • 7) посилення відчуття симпатії до турпродукту у споживачів.

Крім того, туристична реклама може використовуватися з метою ознайомлення споживачів з самим туроператором. Цей тип туристичної реклами називається установчою рекламою, і звичайно нею займаються великі туроператори на зразок "Некерман-унд райзен". Це практично ті ж паблик рилейшнз, але при цьому вноситься платня за рекламну площу. В більшості випадків реклама присвячена туристичному продукту, тобто в центрі реклами стоїть турпродукт.

Стимуляція просування турпродукту виконується багатьма способами - від вирізних купонів зі знижками до можливостей виграти безкоштовні подорожі. Мета стимуляції просування турпродукту - досягти тимчасового підвищення об'ємів продажів шляхом пропозиції купівельних рішень і додання деякої невідкладності процесу прийняття рішень.

Методами стимуляції просування турпродукту можуть бути безкоштовні тури для журналістів, керівників туроператорів та інших зацікавлених осіб.

Заходи щодо стимулювання просування турпродукту - це комплекс заходів, направлених на сприяння продажу турпродукту. Характерною особливістю цих заходів є те, що вони безпосередньо не пов'язані із споживчими властивостями турпродукту, в чому і полягає їх принципова відмінність від традиційної туристичної реклами, оскільки передбачається, що основні споживчі властивості вже відомі споживачам.

До засобів стимулювання просування турпродукту туроператори вдаються для досягнення сильнішої і оперативної реакції покупця (події носять короткочасний характер).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші