Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інтернет-маркетинг

Інтернет-маркетинг - це новий напрям в сучасній концепції маркетингу, це теорія і методологія організації маркетингу в гіпермедійному середовищі Інтернету, що володіє унікальними характеристиками, що значно відрізняються від характеристик традиційних інструментів маркетингу. Інтернет-маркетинг значно посилює взаємозв'язок туристичної компанії і клієнта.

Однією з основних маркетингових характеристик Інтернету є перехід ключової ролі від виробників послуг до їх споживачів. Інтернет дозволяє туристичній компанії привернути увагу нового клієнта за лічені секунди. Проте в той же час він дає можливість клієнту практично миттєво перейти на сайт будь-якого з конкурентів. Це підвищує значущість уваги покупців, а встановлені взаємовідносини з клієнтами стають головним капіталом туристичних фірм.

Інтернет значно змінює просторовий і часовий масштаби ведення комерції. Він є глобальним засобом комунікації, що не має яких-небудь територіальних обмежень, при цьому вартість доступу до інформації не залежить від віддаленості від неї, у противагу традиційним засобам, де ця залежність прямо пропорційна, вартість комунікацій, в порівнянні з традиційними засобами, стає мінімальною, а їх функціональність і масштабованість значно зростають.

Моделі Інтернет-маркетинг у туристичної компанії

Мал. 10.1. Моделі Інтернет-маркетинг у туристичної компанії

Таким чином, електронна комерція дозволяє навіть найдрібнішим туристичним компаніям досягати глобальної присутності і займатися бізнесом у світовому масштабі. Відповідно, споживачі також отримують можливість глобального вибору зі всіх потенційних туристичних фірм, що пропонують необхідний туристичний продукт незалежно від географічного розташування. Відстань між продавцем і покупцем відіграє роль лише з точки зору транспортних витрат вже на етапі доставки клієнтів.

Використовуючи засоби електронної взаємодії, туристичні компанії можуть одержувати докладну інформацію про запити кожного індивідуального клієнта і автоматично надавати туристичний продукт, відповідно до індивідуальних вимог. Одним з простих прикладів може служити персональне представлення веб-сайту для кожного з клієнтів або партнерів туристичної компанії.

В результаті Інтернет дозволяє перейти від масового маркетингу до маркетингу "один-одному". Характеристики маркетингу "один-одному": окремий покупець, характеристики покупця, спеціальна маркетингова пропозиція, спеціальне виробництво, індивідуальний розподіл, індивідуальне звернення, індивідуальні стимули, двосторонні звернення, цільова економіка, частка покупців, потенційно прибуткові покупці, утримання покупців.

Зниження трансформаційних витрат може досягатися за рахунок оптимального вибору структури асортименту туристичного продукту, скорочення часу на розробку і впровадження нового турпродукту, обґрунтованої політики ціноутворення, зниження числа посередників, витрат на маркетингову стратегію просування і продаж турпродукту тощо.

При реалізації Інтернет-маркетингу важливою проблемою є визначення переваг користувачів Інтернету і знаходження цільових аудиторій. Важливо з'ясувати наступні питання:

  • - які сайти відвідують ті чи інші групи споживачів;
  • - на які сторінки вони заходять частіше;
  • - який туристичний продукт вони купують;
  • - скільки часу витрачають користувачі на ту або іншу сторінку;
  • - які напрями поїздок і види відпочинку їх більше цікавлять;
  • - чи чекають вони завантаження графіки і відео;
  • - чи часто вони відкривають сторінку в одному вікні, а в цей час читають сторінку в другому, що вже завантажилося.

Основними показниками, по яких сегментується Інтернет-ринок, є стать, вік, освіта, дохід, активність роботи з Інтернетом, інтереси, менталітет, динаміка зростання сегменту, його об'єм, топологія та ін.

Успіх туристичної компанії в Інтернеті залежить не стільки від уміння правильно подати себе, скільки від того, чи виявиться корисним її турпродукт для користувачів-клієнтів.

На успішність Інтернет-маркетингу значно впливають особливості менталітету потенційних клієнтів. Багато хто з них поводиться пасивно, що виражається в звичках, невідповідностях мети, невідомості, недосконалості систем пошуку.

В порівнянні із звичайними ЗМІ: газетами, телебаченням і радіо, - які, по суті, призначені для передачі комерційних повідомлень, Інтернет досить пасивний в сенсі проведення маркетингового комплексу.

На відміну від пасивної, низхідної на споживача моделі маркетингу, Інтернет-маркетинг дозволяє реалізувати взаємодію постачальників і споживачів, при якій останні самі стають постачальниками (зокрема, постачальниками інформації про свої потреби).

Інтернет є абсолютно новим комунікаційним середовищем, тому у багатьох випадках існуючі прийомами і засоби маркетингу не можуть бути застосовані в ньому в їх існуючій формі. Наприклад, при розгляді моделі, що використовує для реклами традиційні ЗМІ, виявляється, що використання Інтернету дає можливість потенційним клієнтам не виступати в ролі пасивної аудиторії, а самостійно ухвалювати рішення про необхідність ознайомлення з конкретною рекламною інформацією.

При використанні Інтернет-маркетингу маркетологи повинні зосередитися на розробці нових ідей і принципів, оскільки механічне перенесення в середовище Інтернету старих форм, швидше за все, буде малоефективним. Недостатньо, наприклад, буде просто помістити у відповідний розділ телеконференції за всіма правилами складене оголошення. Нове середовище, пропонуючи нові можливості, у свою чергу, вимагає розробки нових підходів до реклами, маркетингової стратегії просування і продажу турпродукту, розрахунків з клієнтами та інших аспектів комерційної діяльності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші