Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Економіка arrow Економіко-правові основи капітального будівництва
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Яким є порядок оплати виконаних робіт у капітальному будівництві?

Головною складовою фінансування й кредитування капітального будівництва є порядок оплати виконаних будівельно-монтажних робіт.

При підрядному способі будівництва розрахунки між замовником і підрядником провадяться за договірними цінами відповідно до укладених контрактів і чинного законодавства.

Розрахунки за виконані будівельно-монтажні роботи можуть проводитися (здійснюватися) за будову, об'єкт у цілому або шляхом проміжних платежів за етапи, черги, комплекси робіт, конструктивні елементи, окремі види робіт і послуг, фактичні витрати підрядника і т.д.

При цьому, мається на увазі, що будова — це сукупність будівель і споруд (об'єктів), будівництво, розширення і реконструкція яких здійснюється, як правило, за однією проектно-кошторисною документацією зі зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва, на які у встановленому порядку затверджується титул будови.

Об'єкт будівництва — окрема будівля або споруда (з усім устаткуванням, яке до неї належить, інструментом, естакадами, внутрішніми інженерними мережами водопостачання, каналізації, газопроводу, електропостачання, радіофікації, підсобними і допоміжними надвірними будівлями, благоустроєм тощо). На будівництво, реконструкцію або розширення якої має бути складений окремий проект і кошторис.

Якщо на будівельному майданчику за проектом споруджується тільки один об'єкт основного призначення, без будівництва підсобних і допоміжних об'єктів, то поняття "об'єкт будівництва" збігається з поняттям "будова".

Черга будівництва — частина будови, визначена проектом (робочим проектом), що забезпечує випуск продукції або надання послуг. Може складатися з одного або декількох пускових комплексів.

Пусковий комплекс — сукупність об'єктів (або їх частин) основного, підсобного та обслуговуючого призначення, що забезпечують випуск продукції або надання послуг, передбачених проектом (робочим проектом) для конкретного пускового комплексу, та санітарно-побутові умови праці, згідно з чинними нормами.

На сьогодні найпоширенішими є проміжні розрахунки за роботи, виконані за місяць. Такі розрахунки проводяться в межах, що не перевищують 95% вартості об'єкта, на підставі довідок про вартість виконаних підрядних робіт і затрат форми № КБ-3 або форми № КБ-2В "Акт приймання виконаних підрядних робіт", що складається підрядником та підписується замовником.

При цьому у довідці ф. № КБ-3 не наводяться дані про склад і кількість обсягів виконаних робіт, а визначається тільки вартість виконаних робіт у ринкових і базисних кошторисних цінах за об'єктом у цілому, закінчених технологічних етапів і комплексів робіт. Розшифрування базисної кошторисної вартості, додаткових витрат, пов'язаних зі зміною ринкових умов, наводяться в акті приймання виконаних робіт ф. № КБ-2В, який складається щомісяця на кожний об'єкт або споруду, що будується.

Остаточний розрахунок з підрядником за виконані ним роботи на будівництві й споруджені об'єкти здійснюється після затвердження акта приймальної комісії про прийняття їх в експлуатацію на основі договірних цін на будівництво, що визначаються замовниками і підрядниками при укладанні контракту. При цьому остаточні розрахунки здійснюється в двотижневий термін, після підписання акта приймання закінченого будівництвом об'єкта.

Оплата обсягів які виконуються, будівельно-монтажних робіт і остаточні розрахунки по закінченому будівництву об'єкту здійснюються замовником з рахунку, на якому концентруються відповідні кошти, призначені на фінансування цього виду капітальних вкладень.

У розрахунках замовника з підрядником за виконані будівельно-монтажні роботи зі спорудження (будівництва) об'єктів є особливість. Ця особливість полягає в тому, що у випадках, передбачених контрактом, замовник перераховує підряднику аванс. Розмір авансу не може перевищувати 30% вартості річного обсягу робіт. Сума виданого авансу вилучається із суми оплати вартості прийнятого в експлуатацію об'єкта.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші