Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Фінанси arrow Казначейська система
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Операції за платежами до бюджету, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами

Платежі, які відповідно до Бюджетного кодексу та закону України про Державний бюджет України розподіляються між державним та місцевими бюджетами, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях казначейства за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами" в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.

Інформація про надходження та повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів одночасно відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6211 "Доходи, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами".

Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6211 відображає інформацію про надходження (з урахуванням повернень) кожного виду платежу, який розподіляється між державним та місцевим бюджетами, наростаючим підсумком з початку року. За окремими аналітичними рахунками 6211 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.

Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надміру зарахованих до бюджетів платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311, у регламентований час розподіляються за встановленими нормативами між державним бюджетом та відповідними місцевими бюджетами.

Після розподілу засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів кошти перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні рахунки, а саме:

  • - на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду державного бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3111 (3121);
  • - на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду відповідного місцевого бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів" (3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки").

Суми коштів, зарахованих на перший рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112, головні управління казначейства розподіляють за встановленими нормативами та у регламентований час перераховують суми дотацій на рахунки місцевих бюджетів.

Інформація щодо перерахування дотації вирівнювання місцевим бюджетам одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8311 "Кошти, передані органами державного казначейства із загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя". Дебетовий залишок за рахунком 8311 дає інформацію про перераховану з початку року суму дотацій місцевим бюджетам.

Залишки коштів з першого рахунка, відкритого за балансовим рахунком 3112, після відрахування дотацій місцевим бюджетам та з другого рахунка, відкритого за цим самим балансовим рахунком, перераховуються на відповідні рахунки, відкриті у Державній казначейській службі (центральний рівень) за балансовим рахунком 3112.

Інформація щодо перерахування суми доходів на рахунки Казначейства України одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8211 "Кошти загального фонду державного бюджету, передані вищестоящим органам Державного казначейства". Сума дебетових залишків на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8211, дає інформацію про суми доходів, перераховані на центральний рівень Казначейства, наростаючим підсумком з початку року.

За результатами розподілу платежів між державним та місцевим бюджетами формується Відомість розподілу платежів до бюджету, які надійшли на рахунок 3311 (додаток 10).

Повернення платникам помилково та надмірно сплачених платежів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється головними управліннями казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, подань органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, судових органів. Кошти повертаються з відповідного аналітичного рахунку 3311 у межах поточних надходжень за день.

У разі недостатності або відсутності коштів на рахунку 3311 повернення здійснюється шляхом залучення коштів на цей рахунок з відповідних рахунків 3112 "Загальний фонд державного бюджету" (3122 "Спеціальний фонд державного бюджету") та 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів" (3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки") у межах поточних надходжень за день, а саме:

- відповідна частка коштів перераховується з рахунку 3112 (3122) на аналітичний рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" (3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки") з подальшим перерахуванням на відповідний аналітичний рахунок 3311 для здійснення повернення; - інша частина коштів перераховується з рахунку 3142 (3152) на аналітичний рахунок 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів" (3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки") з подальшим перерахуванням на відповідний аналітичний рахунок 3311 для здійснення повернення. У разі недостатності або відсутності коштів на відповідних рахунках для здійснення повернень проводиться їх підкріплення.

Проведення операцій за платежами, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами наведено на рисунку 10.8.

Проведення операцій за платежами, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами

Рис. 10.8. Проведення операцій за платежами, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>