Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кращі бізнес - школи світу

Британська газета "Financial Times" весною 2008 року склала рейтинг найкращих бізнес - шкіл світу. У соціологічному дослідженні взяли участь 8,3 тисяч випускників МВА - шкіл. З 149 шкіл, які відповідали вимогам проекту, було відібрано 112. У 37 вузах на запитання анкети відповіли менше, ніж 20% випускників. З огляду на це анкети з цих шкіл не бралися до уваги при складанні підсумкового рейтингу.

Перші чотири місця у рейтингу посіли американські школи:

 • o Вартонська школа Пенсільванського університету (University of Pennsylvania Wharton School);
 • o Гарвардська школа бізнесу (Harvard School of Business);
 • o Школа бізнесу Стенфордського університету (Stanford University G S B);
 • o Школа бізнесу Колумбії (Columbia Business School). Нагадаємо читачеві, що столиця США Вашингтон знаходиться

на території федерального округу, який має назву "Колумбія". Цю назву не слід змішувати з назвою латиноамериканської країни.

Британська Лондонська школа бізнесу у рейтингу посіла п'яте місце.

Далі вкажемо ще й інші кращі школи світу у сфері бізнесу. У дужках зазначено місце, яке вони посіли у рейтингу:

 • o французька "Insead" (8);
 • o іспанська "Instituto de Empresa" (12);
 • o швейцарська 1 МД (14);
 • o канадська "York University: Schulich" (18);
 • o китайська "Ceibs" (21);
 • o нідерландська "RSM Erasmus University" (24);
 • o італійська "SDA Bocconi" (34);
 • o південноафриканська "University of Cape Town" (66);
 • o австралійська "Melbourne University" (69);
 • o ірландська "Trinity College Dublin" (85);
 • o коста-ріканська "Incoce" (90);
 • o бразильська "Coppead" (92);
 • o сінгапурська "University of Singapore" (92);
 • o мексиканська "Ipade".

У рейтингу бразильська і сінгапурська посіли 92-ге місце.

Ліцензія Європейської бізнес-компетентності

В Україні запроваджуються нові міжнародні схеми отримання вищої освіти. У їх рамках академічна освіта підсилюється кращими програмами професійної сертифікації.

Реалізація зазначеної схеми в Україні розпочалася впровадженням програми управління бізнесом "European Business Competence Lk;ence" (Європейської ліцензії бізнес-компетентності) в Університеті банківської справи Національного банку України.

Ліцензія EBCL була визнана станом на весну 2008 року у 25 країнах Європи. З січня 2007 року цю ліцензію можуть одержувати випускники зазначеного університету.

Ліцензія EBCL - це перепустка у європейський бізнес. Ліцензія стане у нагоді тим, хто починає освоювати абетку бізнес-управління. Не завадить вона і тим, хто хоче підвищити рівень своєї кваліфікації і хоче робити собі кар'єру у сфері менеджменту та фінансів.

Програма EBCL, на відміну від дорогих і тривалих у часі програм МВА, розрахована на молодого споживача. Тривалість загального курсу тренінга складає рік-півтора. Вартість програми EBCL - на порядок нижче, ніж програм з МВА. Виконавці програми стверджують, що вже після перших чотирьох днів людина, яка не мала жодних знань у сфері бізнесу, може освоїти фінансову справу.

Навчання за програмою допоможе і у працевлаштуванні, - як стверджує про це керівництво Університету. За результатами навчання можна судити про рівень підготовки спеціаліста до роботи.

Ліцензія може згодитися і при працевлаштуванні за межами України.

Знання, одержані за програмою EBCL, допоможуть краще адаптуватися на новому робочому місці тим, кого підвищили у посаді.

Перекваліфікація

Процес працевлаштування може спростити перекваліфікація. Вона надасть можливість освоїти нову професію, яка є актуальною для ринку праці.

У Києві безплатну перекваліфікацію пропонує Державна служба зайнятості. За умови реєстрації у Центрі зайнятості у якості безробітного, можна пройти перепідготовку на курсах підвищення кваліфікації або навчитися новій спеціальності. Термін навчання - від 1 до 8,5 місяців.

Професійне навчання проводиться виходячи з потреб ринку праці і оплачується за рахунок фінансів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування. Направлення на перекваліфікацію видають, коли працівники Центру не можуть знайти безробітному робоче місце, яке б його влаштувало.

У навчанні є потреба, коли людина втратила можливість обіймати попередню посаду, не має спеціальності або професії, чи вперше шукає роботу. У Києві існувало понад напрямів навчання, 24 - зпоміж них стосувалися підвищення кваліфікації для спеціалістів з вищою освітою, 6 - з перепідготовки людей з другою вищою освітою. Решту напрямів підготовки фахівців диктуються попитом на ринку праці.

Отримати другу спеціальність можна і самостійно. Найчастіше на перекваліфікацію йдуть педагоги. Нерідко вони стають менеджерами з персоналу. Деякі дипломовані інженери йдуть на курси митних брокерів.

Якщо людина самостійно опікується перекваліфікацією, то це відбувається на платній основі. Інтенсивні курси з перепідготовки (4-7 днів) у сфері банківської справи коштували близько 5 тисяч грн.

Щоденно таке навчання тривало 6 годин.

Курси фітодизайну тривали півтора місяця. Заняття проводилися тричі на тиждень. Вартість - 1200 грн. Курси з дизайну інтер'єру мали тривалість 2 з половиною місяці. Плата за навчання - близько 2700 грн.

Багато роботодавців віддавали перевагу кандидатам, які закінчили курси перепідготовки при державних вузах.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші