Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Структура маркетингової інформаційної системи туристичної фірми

Маркетингова інформаційна система туристичної фірми включає:

  • 1) інформаційний блок бази даних;
  • 2) банк моделей і методик;
  • 3) програмні засоби та інтегровані системи.

Можливості блоків

Бази даних. Маркетинговий інформаційний блок складається із баз даних, що поповнюються за рахунок проведення польових і кабінетних досліджень. Польові дослідження в інформаційному маркетингу реалізуються обмежено на основі методів електронних опитувань та телеконференцій. Найголовнішу питому роль відіграють кабінетні дослідження, які здійснюються шляхом пошуку вторинної інформації на електронних і паперових носіях. При цьому паперові носії дотепер мають найбільше значення серед джерел інформації. Наприклад, згідно із експертними оцінками, в США лише 12% інформації представлено в електронній формі і структуровано; приблизно 15% - неструктуровані дані в електронній формі (текстова інформація); близько 73% інформації традиційно зберігається на паперових носіях.

Для дослідження зовнішнього середовища туристичного маркетингу застосовують загальні статистичні й демографічні дані, що дозволяють оцінити стан ринку, перспективи його розвитку, тенденції зміни пропозиції і попиту. Даний сектор інформаційних джерел охоплює відомості державної статистики, економічні прогнози, аналітичні дослідження, виконані різними організаціями та фахівцями, результати опитувань громадської думки і соціологічних досліджень. Бази даних обліково-статистичної інформації розробляються міжнародними організаціями (ВТО та ін.), органами Держкомстату, Держкомкордону, Держтурадміністрації України, науково-дослідними інститутами.

Тому необхідним доповненням до одержаних даних виступають економічні прогнози і аналітичні дослідження, які можна одержати з електронних версій ділових та спеціалізованих журналів.

Крім загальних статистичних даних, у маркетинговій діяльності використовується широкий спектр комерційної інформації. Відповідно до зростаючих потреб підприємців, в Україні відбувається достатньо інтенсивне збільшення комерційних інформаційних послуг і фірм, що займаються маркетинговими дослідженнями. В даний час на ринку представлені чотири типи інформаційних баз даних, які можуть стати зовнішніми джерелами формування баз даних туристичної фірми.

I. Бази даних першого типу найбільш численні. Вони містять найменування туристичної фірми, її реквізити. Застосовуються для встановлення контрактних відносин, а також для формування списку розсилки.

II. Бази даних другого типу, крім указаних відомостей містять інформацію про турпродукт, що надається і споживається. Інформація, що міститься в них, може бути використана для пошуку партнерів по бізнесу, аналізу конкуренції, сегментації ринку і позиціонування туристичного продукту.

III. Бази даних третього типу крім загальних показників, передбачають також можливість доповнень і виправлень. Інформація про фірми в подібних продуктах містить три блоки: адресно-телефонні відомості, техніко-економічні показники, комерційні пропозиції туристичної фірми. Перший і третій блоки є універсальними для всіх галузей, другий блок зважає на специфіку індустрії туризму. Можливість доповнень та виправлень забезпечується за рахунок придбання спеціальної програми з роботи із базою даних або на основі використання стандартних програм типу Excel і Access. Найбільш популярним продуктом даного класу є ділові довідники й програми, поширювані Агентством ділової інформації "Бізнес-карта". Широкого розповсюдження також набуває система "Маркетинг-Гео", де на цифровій комп'ютерній карті України міститься інформація про розташування туристичних фірм, їх туристичні продукти, фінансова і статистична звітність, демографічні дані по населених пунктах і т.п. Дана програма забезпечує можливість проведення оглядових досліджень регіональних ринків туристичного продукту, зокрема вона дозволяє визначити відносну частку ринку, темпи зростання пропозиції та продажів, а також дані для сегментації ринку.

IV. Бази даних четвертого типу містять зведені реквізити юридичних і фізичних осіб, дані про турпродукт, що пропонується та споживається, можливість доповнювати і виправляти бази даних, можливість зворотного зв'язку. Дані системи тільки починають з'являтися на інформаційному ринку.

Вони дозволяють вести облік туристичних фірм і їх зв'язків.

Опис турпродукту має п'ять розділів. Перший розділ - тематична рубрика. Другий і третій розділи - опис і тип туристичного продукту. Четвертий розділ - більш обширний опис туристичного продукту, його характеристик, стандарти й вимоги до туристичного продукту і коротке пояснення, рекламні матеріали. П'ятий розділ - картки специфікації, умови надання турпродукту, дані про ціни. В даний час багато туристичних фірм, особливо великих, самостійно формують бази даних. Необхідність такого роду діяльності виникає у зв'язку зі складністю обробки значного обсягу інформації, яка постійно змінюється (широкий асортимент турпродукту, велика кількість споживачів, складна структура зв'язків за методами просування і продажу турпродукту). Формування власних баз даних дозволяє вирішувати ряд конкретних прикладних завдань, що виникають у ході практичної діяльності, а також служити інформацією для стратегічного аналізу і планування. Конкретний характер та зміст баз даних визначається галузевою приналежністю, особливостями туристичної фірми і характером її туристичного продукту.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші