Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Економіка arrow Економіко-правові основи капітального будівництва
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Що являють собою проблемні холдингові компанії?

Головною цінністю будь-якого регіону в сучасних умовах є його науково-технічний потенціал, який через відсутність організаційного механізму управління інноваційною діяльністю до теперішнього часу залишається в будівельній галузі не затребуваним. Широкому використанню його сприяє створення проблемних холдингових компаній (холдингові інжинірингові компанії, інноваційні холдинги, холдингові компанії змішаного типу, програмно-цільові холдинги тощо).

У загальному вигляді під холдингом слід розуміти форму організаційної структури управління групою самостійних підприємств, засновану на механізмі контрольної участі головної компанії в управлінні підлеглими компаніями. Склад елементів нової системи і зміст видів їх діяльності не нормовані, проте вона формується за функціональним призначенням шляхом об'єднання перспективних підприємств наукової та виробничої сфери регіону, що мають достатньо високий науково-виробничий потенціал, без руйнування сформованих на підприємствах виробничих структур (перед-проектне дослідження, проектування, підготовка кадрів і т. д.).

У цьому випадку належні державі акції або об'єкти науково-технічної та інтелектуальної власності передаються в статутний капітал лідируючому за напрямом інноваційних розробок науковому, проектному закладу чи установі або будівельному підприємству як споживачеві їх продукції. Таке підприємство виступає в ролі головної компанії.

У виняткових випадках можливе повне злиття будівельних і промислових підприємств в одну юридичну особу. Така модель може бути реалізована в межах адміністративно-територіального району або локальної зони при високому рівні технологічної пов'язаності підприємств.

У чому характерні риси фінансово-будівельних груп?

Відмітна особливість фінансово-будівельних груп — їх висока здатність об'єднувати активи підприємств різних галузей, що забезпечує розвиток зв'язків між ними. Привабливим цей вид інтеграції робить також участь в її діяльності фінансово-кредитних організацій.

У той же час необхідно відзначити, що створення інтегрованих формувань у вигляді фінансово-будівельних груп має свої обмеженість і труднощі. Подібним об'єднанням притаманні недоліки великих об'єднань, потрібна розробка документів, що регламентують внутрішні взаємовідносини (статут, угода з фінансових питань, положення про між виробничі відносини тощо). Крім того, звужують сферу застосування цих моделей закладені в них акціонерні принципи функціонування та управління.

Які чинники перешкоджають розвитку фінансово-промислових будівельних груп?

Аналіз різних організаційних форм управління підприємствами будівельного комплексу, які отримали розвиток в ході ринкових перетворень у регіонах України, дозволив встановити чинники, які гальмують розвиток фінансово-промислових (фінансово-будівельних) груп. Головними з них, на нашу думку, є дефіцит керованості інвестиційним (в тому числі інноваційним) процесом і проблеми забезпечення інноваційних програм фінансовими ресурсами. Отже можна зробити висновок: фінансово-будівельні та подібні їм групи найбільш активно утворюються в самодостатніх регіонах з сильно розвиненим промисловим сектором.

У деяких проблемних регіонах, виходячи зі сформованих умов, на даний час найбільш перспективним напрямом розвитку організаційних форм інвестиційної (в тому числі інноваційної) діяльності є розвиток малого підприємництва у сфері виробництва інноваційно-інвестиційних послуг для будівельного комплексу. Однак умови, сприятливі для ефективного розвитку малих організаційних форм подібного роду, тобто відповідають вимогам ринкової економіки, в регіонах поки не створені. Багато в чому це пов'язано з відсутністю державного протекціонізму і програмно-цільового підходу до вирішення питань розвитку будівельного комплексу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші