Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Організація бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Статут акціонерного товариства

Відповідно до Закону України "Про господарчі товариства", кожне Товариство повинне мати Статут. Статут є основним документом акціонерного товариства, що має юридичну чинність і регламентує, у числі інших положень, питання діяльності Товариства, а також основні права й обов'язки акціонерів.

Вимоги Статуту Товариства обов'язкові для виконання всіма його органами та акціонерами. У Статуті визначаються цілі створення Товариства, види його діяльності й органи керування. Щоб створити акціонерне товариство, його засновники повинні зареєструвати Статут у виконавчому комітеті державної адміністрації за місцем знаходження Товариства відповідно до вимог чинного законодавства.

Протягом усього періоду діяльності Товариства його Статут повинен бути доступний для ознайомлення всім акціонерам, інвесторам, аудиторам і іншим особам, що мають таке право відповідно до діючого законодавства України. Статут є важливим джерелом інформації для третіх осіб, що бажають стати акціонерами Товариства.

Зміст Статуту

Відповідно до Закону України "Про господарчі товариства", Статут обов'язково повинний містити положення про:

  • o види господарчого товариства;
  • o найменування і місцезнаходження Товариства;
  • o цілі і предмети діяльності Товариства;
  • o склад засновників і учасників Товариства;
  • o розміри і порядок створення статутного фонду Товариства;
  • o типи і категорії акцій, що випускаються, їхню номінальну вартість, співвідношення акцій різних типів і категорій, кількість акцій, що викуповуються засновниками, наслідки невиконання зобов'язань по викупі акцій;
  • o порядок розподілу прибутку, включаючи виплату дивідендів, і покритті збитків;
  • o склад і компетенції органів керування Товариства і порядок прийняття ними рішень;

* порядок внесення змін в установчі документи Товариства;

o порядок реорганізації і ліквідації Товариства.

Крім вищевказаних положень, Статут може містити інші додаткові зведення які не суперечать чинному законодавству України.

Питання, що залишаються за межами Статуту

Звичайно порядок управління діяльністю Товариства акціонерами, членами Спостережної ради і членами Правління детально в Статуті Товариства не визначається. Ці правила встановлюються в робочому порядку і за допомогою інших внутрішніх нормативних документів, що затверджує Загальні збори акціонерів або Спостережна рада. Дані документи доповнюють і розширюють положення Статуту. Крім того, процедура внесення змін і доповнень у внутрішні нормативні документи є більш простою в порівнянні з процедурою, передбаченої для зміни Статуту. Основна вимога, яку варто брати до уваги при розробці внутрішніх нормативних документів, їхня відповідність положенням Статуту. Норми внутрішніх документів, що суперечать Статуту, недійсні.

Внесення змін і доповнень у Статут

Оскільки Статут є внутрішнім законом" Товариства, він повинен переглядатися у випадку внесення змін у сферу діяльності Товариства або її розширень.

Наприклад, у Статут Товариства повинні вноситися зміни у випадку:

  • o зміни місії і цілей діяльності Товариства;
  • o зміни місцезнаходження Товариства або розширення його діяльності на зовнішні ринки;
  • o збільшення або зменшення статутного фонду Товариства;
  • o зміни структури і повноважень органів управління Товариством;
  • o у деяких інших випадках.

Відповідно до Закону України "Про господарчі товариства" рішення про внесення будь-яких змін і доповнень до Статуту приймаються більшістю в три чверті голосів акціонерів, що беруть участь у Загальних зборах акціонерів. Рішення про твердження Статуту в новій редакції також повинне прийматися більшістю в три чверті голосів акціонерів, що беруть участь у Загальних зборах і є власниками голосуючих акцій.

Зміни і доповнення в установчі документи (Статут, установчий договір, при наявності такого) оформляються окремим додатком до них або шляхом викладу установчих документів у новій редакції і є невід'ємною частиною відповідних установчих документів. Зміни і доповнення набирають сили після їхньої реєстрації у відповідному органі, що здійснює державну реєстрацію Товариства.

Перереєстрація Товариства здійснюється у випадку:

  • o зміни найменування Товариства;
  • o зміни організаційно-правової форми (наприклад, відкрите акціонерне товариство буде реорганізовано в товариство з обмеженою відповідальністю);
  • o зміни форми власності Товариства.

У випадку перереєстрації Товариства готується новий Статут. Перереєстрація суб'єкта підприємницької діяльності проводиться відповідно до Положення, встановленого для його державної реєстрації.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші