Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Завади на шляху кар'єри

Кожна людина хотіла б бути успішною як у своїй службовій кар'єрі, так і у повсякденному житті. Фахівці стверджують, що це не так вже і складно. Для цього потрібно лише надихати інших та підтримувати високий рівень довіри. Слід, щоправда, визнати - на це здатні не всі. Заважають дурні звички. Багато людей їх мають. Лише позбувшись цих звичок, можна досягти поставленої мети.

 • 1. Якщо ви щось колись пообіцяли і взяли на себе певні зобов'язання, то свого слова слід дотримуватися. У раз виникнення непередбачених обставин, потрібно обов'язково і своєчасно повідомити тому, з ким домовлялися чи кому обіцяли про зміну своїх планів і намірів. Інакше недотримання слова, хай навіть, з об'єктивних причин, змусить ту людину думати, що її обманули чи зрадили.
 • 2. Уникайте давати завищені обіцянки та повністю не виконувати те, що пообіцяли. Це викличе зневіру до вас.
 • 3. На телефонні дзвінки слід відповідати. Якщо не піднімаєте слухавку, то це означає, що ви повністю ігноруєте того, хто вам телефонує. Якщо дуже зайняті, то надішліть коротке SMS, а згодом зателефонуйте і поговоріть з подробицями.
 • 4. Слід також відповідати на листи. Письменник А. П. Чехов свого часу казав, що не відповісти на листа - це те ж саме, що не подати руку у відповідь на простягнуту вам.
 • 5. Нетактовним вчинком є утримання від відповіді на електронну пошту. Всі знають, що вона є простим, зручним і швидким способом зв'язку.
 • 6. Не кидайте на вітер порожні похвали, бо вони знижують ціну сказаного.
 • 7. Не користуйтеся лаврами і похвалами, призначеними не вам, а комусь іншому за виконану ним роботу. Не сподівайтеся на те, що такі речі не помітять інші співробітники.
 • 8. Свої помилки слід визнавати. Якщо цього не будете робити, то співробітники подумають, що ви ухиляєтеся від відповідальності або не враховуєте реальність. Припущені помилки слід негайно визнавати, інакше це зашкодить довір'ю.
 • 9. Якщо ви не надали близькій людині розумну і досяжну підтримку у її скрутний час, то такий ваш вчинок будуть довго пам'ятати.
 • 10. Якщо ви звикли лицемірити, то від такої звички слід відмовлятися, оскільки різниця між вашими словами і реальними справами швидко виявляється.
 • 11. Обман руйнує довіру. Навіть у доброзичливому обмані закладено вибуховий потенціал руйнування довіри. Навіть одного випадку обману буває достатньо для того, щоб про вас сформувалася репутація брехуна.

У просуванні кар'єрною драбиною можуть зашкодити помилки, яких працівник регулярно припускається. Поміж дрібних, але разом з тим шкідливих помилок, можна вирізнити такі.

 • 1. Виконання чужої роботи. Якщо працівник постійно підхоплює і виконує чужі дрібні завдання, то ризикує тим, що може неповноцінно почати виконувати свої. Слід братися за виконання тих завдань, успішне виконання яких буде належним чином оцінено.
 • 2. Чепуріння. Ніколи не чепуріться при своїх колегах. Це - непристойно. Чепуріння, наприклад, при колегах-чоловіках може розкрити певні ваші таємниці.
 • 3. Мій язик - мій ворог. Не слід при колегах виясняти відносини по телефону. Телефонне спілкування з другом, подругою, батьками та іншими близькими людьми виконуйте приватним чином, щоб публіка його змісту не знала.
 • 4. Збори. На них не слід позіхати, перемовлятися про речі, що не стосуються справ. Бажано на зборах поводитися активно і ніколи не ігнорувати захід.
 • 5. Робоче місце. Його потрібно тримати в порядку, намагатися не запізнюватися.
 • 6. Участь у спорах. Уникайте непотрібних спорів. Якщо ж спір заводити, то запасайтеся об'єктивними доказами своєї правоти.

Далі розглянемо ті міфи, що заважають кар'єрі.

 • 1. Освіта. Поширеною є думка про те, що немає освіти - немає і кар'єри. Це не зовсім вірно. Зрозуміло, що є види професійної діяльності, які вимагають наявності відповідної освіти та диплому. Наприклад, без освіти не можна стати лікарем, юристом чи вчителем. Для досягнення вершин майстерності у широкому переліку сфер можна обійтися без університетської освіти. Інколи достатньо закінчити курси.
 • 2. Понадурочна робота. Багато працівників вважають, що понадурочна робота є запорукою просування по кар'єрній драбині. Це не завжди відповідає дійсності. Слід згадати, що Форд (засновник автомобілебудівної компанії) звільняв з роботи інженерів, які залишалися працювати після закінчення робочого дня. Вважав їх нездатними впоратися з обсягом роботи впродовж відведеного для цього часу.

Ваш керівник, які і Форд, може подумати, що ви не можете вчасно виконувати свої обов'язки з огляду на вашу слабку волю, некомпетентність, млявість.

Понадурочна робота може відгукнутися вам перевтомою, стресом, депресією, надлишковою дратівливістю та іншими негараздами зі здоров'ям.

 • 3. Амбіції. У світі є певні посади, про бажання обійняти які потрібно мовчати, інакше це непоправно зашкодить. Тобто, ці посади не бачити як своїх вух без дзеркала. Кажуть, що до низки таких посад належить посада Папи Римського. В абсолютній же більшості випадків свої амбіції не слід зберігати у таємниці. Під час співбесіди у шукачів роботи часто запитують про те на якій посаді вони бачать себе через 5-10 років. Компанії зацікавлені у молодих, сильних і амбіційних працівниках, а не в тих, хто весь час хоче просидіти на першопочаткових робочих посадах.
 • 4. Сперечання з начальством та колегами. З усіма співробітниками компанії слід підтримувати рівні й гарні стосунки. Все ж таки слід пам'ятати, що робота - це місце саме для роботи, а не для дружби. Не завжди і не скрізь слід погоджуватися з тим, про що говорять довкола. Свою думку мати не завадить. З персоналом, що оточує вас, слід спілкуватися як з колегами.
 • 5. Часта зміна роботи. Колись до "літунів" ставлення було однозначно негативним. Нині - інші часи. Вважається, що розумна кількість змін місць і профілю роботи додає досвіду, знань та розширює коло корисних знайомств.
 • 6. Момент визначення свого місця у професійному житті. Багато працівників вважають, що до 25-30 років вони мають остаточно визначитися зі своїм подальшим професійним життям. Тому точку зору вірною вважати не можна. Існує чимало прикладів того як у значно пізнішому віці люди змінювали професію і досягали успіхів. Від своєї мрії не слід відмовлятися і після досягнення 40-річного віку. Улюблена і неулюблена робота може бути у будь-якому віці.

На кар'єру можуть впливати і інші чинники, окрім тих, що зазначені вище. Про це свідчить і наступна інформація.

Весною 2008 року дослідницький центр портала superjob.ua виконав соціологічне опитування про взаємозв'язок між красивим тілом і кар'єрним просуванням. 55% опитаних негативно відповіли на це питання. Вважали, що розум є важливішим за фігуру.

 • 34% опитаних вважали, що струнка оболонка є козирем в очах роботодавця. Така людини - здоровіша, впевненіша у собі і може досягти більше.
 • 11% респондентів мали труднощі з відповіддю. Посилалися на індивідуальність характерів працівників і роботодавців.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші