Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Документознавство arrow Мова ділових паперів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДНЄ СЛОВО

Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово.

(Євангеліє від Іоанна)

Перед Вами підручник "Мова ділових паперів "для студентів вищих навчальних закладів. Крім того, це народна книга. Адже в ній глибоке мовне пізнання і ясність, розраховані на різного читача.

Книга з 'явилася відповідно до Закону про мови в УРСР, прийнятого 2Н. 10.1989 року і мас свою історію. Вона пройшла випробування часам, вплинула на мову людей, підносячи ії культуру. Це перша в Україні книга офіційно-ділового спрямування в мовному аспекті, котра відкрила нову сторінку в системі освіти .-започаткувала предметний курс ділової мови.

У незалежній демократичній державі українська мова стала державною. Вона впевнено ввійшла у повсякденне спілкування ! І великого, мудрого і гордого українського народу. "... И скувалася Мова, державна й соборна, в шоломі з крицевої статі!". * А братні мови - с шанованими і вільно розвиваються. Це - веіика мовна перемога. Невід 'ємною частиною в ній с і ця книга.

Плин часу не робить книгу буденною. Вона постійно оновлюється відповідно до вимог часу; збагачується мовними засобами, цікавими висловлюваннями письменників, мовознавців, діячів світової культури про українське слово, його красу і могутність.

Підручник виходить у видавництві "Алерта" і розходиться дуже швидко. Це не є несподіванкою, адже видання має велику народну популярність та є базовим у всіх навчальних закладах України.

'Тарна, багата мова - не тільки ефективний засіб передачі й сприйняття думок, а й вияв поваги до людей, з якими спілкуєшся, до народу, який створив цю мову" (О. Федик).

Культура особистості пов'язується з досконалим знанням української літературної мови, бездоганним опануванням її стильовими тонкощами та умінням щоденно слугуватися ними. Чим правильніше ми говоримо, тим вищою буде наша мовна культура, а отже й точніше висловлюватимемо свої думки.

Пропонований підручник містить теоретичний і практичний матеріал з усної і писемної ділової мови. Він орієнтований на те. як досягти необхідного рівня грамотності й чіткого володіння українською діловою мовою.

Принцип подачі матеріалу підпорядкованій системі занять. Кожне заняття (їх 24) поєднує лекційну і практичну тематику, що спрямовує на міцні знання та стійкі практичні навички з ділової мови.

У підручнику розглядаються питання фонетики, вимови, лексики, словотвору, фразеології, морфології та пунктограми сучасної української літературної мови.

Міститься опис синтаксичних особливостей побудови словосполучень і речень, формування текстових одиниць. Наголос зроблений на текстовий виклад ділових паперів: чіткість, змістовність, грамотність, нормативність. Наводяться кращі текстові зразки документів, що супроводжуються мовним коментарем.

Подаються рекомендації щодо вживання термінів, синонімічних засобів, усталених слів та словосполучень у діловому мовленні.

До кожного заняття додаються вправи і завдання; тлумачні словнички професійної лексики; словнички російсько-українського перекладу усталених словосполучень та висловів ділового стилю.

Окремий розділ підручника знайомить з банківською діяльністю, а також подає термінологію та зразки функціонувальних ділових паперів.

Додатки. Орієнтовна навчальна програма курсу ділової мови (у двох варіантах). Короткі начерки з історії створення даного підручника: про започаткування курсу ділової мови у системі освіти України: про значення курсу ділової мови.

Автори сподіваються, що запропонований підручник буде корисним для всіх, хто хоче вдосконалити знання з української мови, хто дбає про її розвиток і авторитет.

КЛЦАВЕЦЬ Ганна Миколаївна

ПАЛАМАР Лариса Максимівна

 
Увага, даний текст має низьку якість розпізнавання
Для отримання якісного зображення скористайтеся доступом до завантаження
одним файлом в форматі Djvu на сторінці Зміст
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші