Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Географія arrow Країнознавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВСТУП

Початок XXI ст. ознаменувався динамічними перетвореннями у світі, пов'язаними із загостренням боротьби між протилежними тенденціями розвитку суспільства. З одного боку, поширюються глобалізаційні процеси, які охоплюють усі сфери людської діяльності, розвиваються процеси міжнародної інтеграції. З іншого — наростають локалізаційні дезінтеграційні процеси, які, як це не парадоксально, відбуваються паралельно з глобалізацією та інтеграцією. Саме у царині єдності й боротьби цих протилежностей і проходить розвиток народів і країн у наш час.

У такому контексті предмет "Країнознавство", який викладається для студентів факультетів міжнародних відносин, географічних та економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, виступає як один з провідних у цілісному розумінні процесів, які відбуваються у сучасному світі. Підручник буде корисним насамперед студентам, що навчаються за спеціальністю "міжнародні відносини", адже навчальна дисципліна "Країнознавство" закладає підвалини, фундамент, орієнтири не лише для всього подальшого навчання студентів, а й основу їх свідомого вибору тематики наукових досліджень, пошуку районів нашої планети, які стануть для них пріоритетними, визначення мовно-культурних уподобань тощо. Таким чином ця дисципліна дає імпульс до усвідомленого вибору долі й обґрунтованого пошуку вузької регіональної і галузевої спеціалізації майбутнього фахівця-міжнародника.

Стане в пригоді цей підручник і студентам-географам, особливо зі спеціалізацією "країнознавство і географія світового господарства". Не можна обійтися без вивчення країнознавства й студентам економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, спеціалізацією яких є міжнародні економічні відносини у різних їх напрямах. Безперечно, країнознавство є однією із засадничих дисциплін і для студентів спеціальностей "туризм", особливо зі спеціалізацією "міжнародний туризм".

Матеріали підручника мають не лише навчально-методичне, а й інформаційне значення. Міжнародна, міждержавна рухливість українців постійно зростає. Мільйони наших земляків добувають нафту і газ у Росії, збирають овочі у Великій Британії та Ірландії, фрукти — в Португалії, Іспанії та Італії, будують дороги і житло у Чехії й Польщі, складають автомобілі в Німеччині, вирощують пшеницю в Аргентині. Громадяни України в наш час можуть вирушати практично в будь-яку країну й у будь-яку частину світу. Відповідно зростає потреба в інформації про країни, розширенні знань про природу, розміщення населення, господарство, соціально-економічні та екологічні проблеми різних країн і регіонів світу. Країнознавство й дає ці знання.

Цей підручник буде корисний і тим громадянам нашої держави, які постійно живуть і працюють в Україні, а за кордон виїжджають хіба що на короткий відпочинок. Кожна людина повинна мати хоча б найзагальніші уявлення про сучасну політичну карту світу, розміщення населення нашої планети, світове господарство, глобальні проблеми людства. Це потрібно у повсякденному житті для того, щоб встановлювати зв'язки між подіями, інформацію про які ми отримуємо з газет, повідомлень по радіо та телебаченню, з комп'ютерної мережі, правильно їх оцінювати, таким чином, правильно розуміти світ, в якому ми живемо.

Працюючи з текстом підручника, особливу увагу звертайте на картосхеми, постійно тримайте під рукою географічний атлас світу і будь-який названий у тесті об'єкт або країну, регіон або місто відразу знаходьте на карті.

У кінці розділів подано запитання та завдання. Вони допоможуть вам закріпити вивчене. Розділи підручника закінчуються висновками. Прочитайте їх уважно. їхнім завданням є не лише узагальнення вивченого, а і його систематизація. Після цього перевірте рівень засвоєння матеріалу параграфів за допомогою тестового контролю. Його метою є не лише контроль і оцінювання, а й навчання і корекція вивченого, — ви зможете не лише пригадати забуте, а й відкоригувати те, що неправильно зрозуміли.

Працюючи з підручником, пам'ятайте, що світ швидко змінюється, є досить динамічним.

Природно — підручник не може встигнути за швидкоплинним життям. Тому намагайтеся зрозуміти закономірності й тенденції творення і функціонування держав, розвитку державотворчих процесів, політичних проблем, подій та явищ.

Бажаю вам успіхів у вивченні надзвичайно цікавої дисципліни, якою є країнознавство.

Віце-президент Академії наук вищої освіти України, професор Петро Масляк

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші