Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вступ

Сучасна фінансово-економічна криза є попередженням про те, що нинішня цивілізація постійно змінюється і диверсифікується, а ринкова конкуренція створює новітні товари та послуги, які користуються попитом та задовольняють потреби сучасного споживача. При цьому криза активізує інтелектуальну сферу, що сприяє привнесенню нових форм раціонального вирішення проблем.

Нашим головним завданням в освітньо-професійній діяльності в цілому та у зв'язку з підготовкою до проведення на території України фінальної частини чемпіонату з футболу "Євро-2012" та з урахуванням подальших перспектив функціонування туристичного бізнесу є підготовка висококваліфікованих спеціалістів на основі сучасних публікацій із новітніх аспектів управління та розвитку індустрії туризму, що сприятиме поліпшенню якості обслуговування туристів та розвитку бізнесу. В результаті буде досягнуто успішне проведення всіх заходів Євро-2012, які тісно пов'язані із наведеними вище факторами, оскільки, з одного боку, існують вимоги УЄФА (наприклад до туристичних фірм, готелів, ресторанів, стадіонів та інших закладів обслуговування), а з іншого, наші національні особливості надання послуг.

Все це потребує системного підходу до організації відповідних заходів на високому рівні. В результаті реалізації всіх заходів на належному рівні зросте імідж нашої держави та збільшаться прибутки суб'єктів туристичного бізнесу.

Першорядним завданням даного видання є теоретичне і практичне дослідження сучасної індустрії гостинності в контексті розвитку туризму в умовах підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу та з урахуванням подальших перспектив функціонування туристичного бізнесу після проведення "Євро-2012". Збільшення кількості туристів вимагає від вітчизняної інфраструктури туризму формування сукупності знань, підходу і технологій, щоб організувати такий сервіс на належному рівні.

Успішне проведення "Євро-2012" залежить не тільки від наявності відповідної інфраструктури, а також від здатності наших підприємств, що працюють у сфері надання послуг, забезпечити багаторівневе обслуговування туристам (від аеропорту до стадіонів).

Маркетинг туристичного бізнесу є процесом передбачення, управління, планування і втілення задуму, ціноутворення, просування й реалізації ідей, товарів і послуг за допомогою обміну, що задовольняє цілі окремих осіб та організацій.

Ця одна з основоположних наук сучасної економіки, дозволяє охарактеризувати ринок і розділити його на сегменти, оцінити потреби, залити і переваги споживачів туристичного ринку, сконструювати і випробувати туристичний продукт, що задовольняє цільових потенційних клієнтів, за допомогою ціни донести до споживача ідею цінності туристичного продукту, обрати професійних посередників (туроператорів та турагентів), щоб до туристичного продукту був відкритий широкий доступ, рекламувати і продавати його так, щоб споживачі знали про нього й хотіли його придбати.

Маркетинговий підхід є механізмом, здатним ініціювати широкий розвиток індустрії туризму, активізувати діяльність у ній, забезпечити досягнення її результативності в динамічних умовах конкуренції, що базується на ідеології ринкової пропорційності та використанні принципу адекватності виробничих програм і оптимальних характеристик, дозволяє вирішувати завдання різного рівня, починаючи від локальних підприємницьких ланок, у тому числі туристичних фірм та готельного господарства, і закінчуючи інтегрованими макроекономічними комплексами регіонального, міжрегіонального, державного й міжнародного значення.

Ключовою особливістю сучасного тлумачення концепції маркетингу є його комплексна інтеграція в систему індустрії туризму. Єдина цільова орієнтація, спільність науково-методологічної бази, близькість методичного апарату дозволяють зробити висновок про появу нової системно-орієнтованої освіти, яка сконцентровує маркетингову діяльність у галузі туризму, що володіє чітко структурованими внутрішніми взаємозв'язками та забезпечує досягнення синергетичного ефекту.

Індустріальний характер сфери гостинності сприяє підвищенню ефективності туристичних компаній для національної економіки, оскільки, внаслідок збільшення популярності туризму, зростає находження до державного бюджету завдяки діяльності туристичних фірм; збільшується зайнятість населення; підвищується рівень життя місцевого населення; одержують новий імпульс до розвитку народні промисли; здійснюється сприятливий вплив на всю решту галузей, пов'язаних зі створенням туристичних продуктів: в осередках туристичної активності відбувається розвиток соціальної і виробничої інфраструктури.

Сучасна модернізація сфери гостинності впливає на сутність фахової освіти, в системі якої студенти не тільки здобувають певні знання, а й розвиваються як фахівці та особистості. Вона повинна формувати систему знань, умінь, навичок, а також досвід самостійної роботи й особистої відповідальності.

Це видання є результатом багаторічної науково-практичної праці авторів, які переконані, що досягнути успіху може тільки той керівник, який володіє фундаментальними управлінськими знаннями, адаптованими до вимог сучасної практичної діяльності. Воно також буде корисним для широкого загалу читачів та бізнесменів, які хочуть будувати свою справу на серйозній науково-практичній основі.

Цим актуальним проблемам сучасного маркетингу у сфері туризму і присвячена дана робота.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші