Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Банківська справа arrow Валютні операції. Порядок здійснення та обліку
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Особливості розрахунків за імпортним трансферабельним (переказним) акредитивом

9.1. Уповноважений банк-емітент може відкривати трансферабель-ний (переказний) акредитив в іноземній валюті за дорученням наказодавця акредитива на користь першого бенефіціара, який є:

нерезидентом - на загальних підставах відповідно до вимог цього Положення;

резидентом - за умови, що між наказодавцем акредитива (платником коштів за акредитивом) та першим бенефіціаром (резидентом-посередником) укладено угоду, згідно з якою перший бенефіціар зобов'язується за дорученням та за рахунок наказодавця акредитива укласти договір та виконувати його умови. Надалі переказ коштів за акредитивом за дорученням першого бенефіціара (резидента) на користь другого бенефіціара (нерезидента) може здійснюватися виключно в повній сумі акредитива.

Уповноважений банк-емітент, що обслуговує наказодавця акредитива (резидента), та уповноважений банк, що обслуговує першого бенефіціара (резидента), мають реєструвати акредитиви в журналі реєстрації імпортних акредитивів з позначкою Тії (переказний).

( Пункт 9.1 глави 9 розділу II доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку N 25 від 27.01.2006)

Уповноважений банк, що обслуговує першого бенефіціара (резидента), під час отримання повідомлення від уповноваженого банку-емітента (резидента) про відкриття трансферабельного (переказного) акредитива обліковує його на відповідному позабалансовому рахунку. Якщо уповноважений банк (резидент), що обслуговує першого бенефіціара (резидента), є підтверджуючим банком, то акредитив обліковується на відповідному позабалансовому рахунку, призначеному для обліку підтверджених акредитивів.

( Пункт 9.1 глави 9 розділу II доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку N 25 від 27.01.2006)

Особливості здійснення операцій за імпортним акредитивом банком-емітентом за дорученням іншого уповноваженого банку, що обслуговує наказодавця акредитива

  • 10.1. Уповноважений банк-емітент має право відкривати акредитив за дорученням іншого банку, що обслуговує наказодавця акредитива.
  • 10.2. Для відкриття акредитива наказодавець акредитива подає до банку, що обслуговує наказодавця акредитива, документи відповідно до вимог пунктів 1.1 - 1.4 глави 1 цього розділу.

Банк, що обслуговує наказодавця акредитива, робить відповідну відмітку на заяві про відкриття акредитива про її прийняття.

  • 10.3. Банк, що обслуговує наказодавця акредитива, надсилає до уповноваженого банку-емітента інструкції стосовно відкриття акредитива, які містять усі умови акредитива, у тому числі умови надання грошового забезпечення.
  • 10.4. Уповноважений банк-емітент відкриває акредитив за умови, що він забезпечений грошовими коштами, отриманими від банку, що обслуговує наказодавця акредитива (покритий акредитив), або на підставі відкритих кредитних ліній, або за умови забезпечення акредитива гарантіями банку, що обслуговує наказодавця акредитива, якщо уповноважений банк-емітент погоджується відкрити непокритий акредитив, або за умови іншого забезпечення, прийнятного для банку-емітента.
  • 10.5. Заява на відкриття акредитива, копія договору та інші документи, що отримані від наказодавця акредитива, зберігаються в банку, що обслуговує наказодавця акредитива, у Справі відповідно до вимог пункту 1.14 глави 1 цього розділу.

Уповноважений банк-емітент (за потреби) має право запросити в банку, що обслуговує наказодавця акредитива, договір або копію договору та інші документи, на підставі яких відкривався акредитив.

  • 10.6. Усі інструкції наказодавця акредитива до уповноваженого банку-емітента, а також повідомлення від уповноваженого банку-емітента на адресу наказодавця акредитива передаються через уповноважений банк, що обслуговує наказодавця акредитива, за допомогою телекса (повідомлення має містити відповідний телексний ключ) або системи Б.Ш.І.Г.Т., або інших засобів передавання інформації.
  • 10.7. Облік коштів грошового забезпечення акредитива, отриманих від банку, що обслуговує наказодавця акредитива, здійснюється в уповноваженому банку-емітенті на відповідному балансовому рахунку, призначеному для обліку коштів у розрахунках інших банків. Якщо акредитив було відкрито без розміщення грошового забезпечення в банку-емітенті, то під час здійснення оплати коштів за акредитивом та отримання їх від уповноваженого банку, що обслуговує наказодавця акредитива, уповноважений банк-емітент здійснює оплату за акредитивом з відповідного балансового рахунку, призначеного для обліку іншої дебіторської заборгованості за операціями з банками.
  • ( Розділ ІІ доповнено Главою 10 згідно з Постановою Національного банку N25 від 27.01.2006) '
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>