Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Форми розробки управлінських рішень

Залежно від умов розробки і реалізації управлінських рішень можуть використовуватися їх різні форми: указ, вказівка, закон, акт, наказ, розпорядження, протокол, інструкція, договір, угода, план, контракт, оферта, акцепт, положення, правила, модель.

Указ - рішення глави держави. Указ має силу закону.

Вказівка - рішення, що має методичний, технологічний характер. Вказівка реалізується у формі повчання або роз'яснення.

Закон - рішення органу вищої державної влади, що має загальнообов'язковий і непорушний характер. Наприклад, Конституція України, закони України "Про неспроможність (банкрутство)", "Про акціонерні товариства", "Про оподаткування прибутку (доходу)" та ін.

Акт - рішення широкого кола державних і суспільних організацій. Наприклад, акт про передачу будь-чого у власність. Акт може бути міжнародним.

Наказ (письмовий або усний) - рішення керівника, який має владу в організації або великому її підрозділі. Він обов'язковий для виконання його підлеглими і може готуватися з питань, що входять до компетенції керівника. Це нормативний акт, який має зберігатися в архіві. Він може бути оскаржений у вищих управлінських інстанціях або суді.

Розпорядження - рішення керівника, який не наділений адміністративними функціями. Розпорядження звичайно стосується питань технології, організації праці і техніки безпеки. Воно обов'язкове для виконання безпосередніми підлеглими керівника. Оскаржити рішення можна у лінійного керівника конкретного підрозділу або організації (лінійного - наступного за тим, що віддав розпорядження).

Протокол - рішення про відображення будь-яких подій, обставин, правил. Наприклад, протокол минулих зборів, дипломатичний протокол і т. ін.

Інструкція - рішення, що встановлює порядок і спосіб виконання будь-яких дій. Наприклад, інструкція зі складання бізнес-плану, інструкція з роботи з персоналом, посадова інструкція начальника цеху і т. ін.

Договір - рішення про проведення спільних робіт із зазначенням взаємних прав та зобов'язань у комерційних і некомерційних сферах діяльності. Наприклад, договір про портфельні інвестиції, договір кооперації із зарубіжним виробником, засновницький договір про створення компанії.

Угода - рішення, що формує загальну позитивну інфраструктуру для будь-якої діяльності. Наприклад, угода про уникнення подвійного оподаткування, угода про поділ ринків збуту, угода про квоти на експорт і т. ін.

План - рішення, що відображає цілі і конкретні завдання діяльності, засоби, методи і час їх реалізації. Наприклад, бізнес-план, план заходів щодо реформування і реструктуризації компанії і т. ін.

Контракт - рішення (звичайно комерційного характеру) про проведення спільних робіт із зазначенням взаємних прав та зобов'язань. Контракт є підвидом угоди. Наприклад, контракт на поставку товару, шлюбний контракт, контракт купівлі-продажу і т. ін.

Оферта - рішення (звичайно комерційного характеру) про пропозицію конкретній особі укласти операцію на певних умовах. Оферта є однією стороною контракту. Наприклад, оферта на оптові закупівлі товарів, оферта на оптовий продаж товару і т. ін.

Акцепт - рішення про приймання пропозиції про проведення операції на обумовлених в оферті умовах. Акцепт - це друга сторона контракту; оферта й акцепт становлять контракт.

Положення - рішення, яке є набором законів, правил та інструкцій, що розглядають будь-яку діяльність. Наприклад, положення про головного інженера, положення про відділ стандартизації і нормалізації.

Правила - рішення, що враховують традиції організації і становлять набір пропонованих для виконання встановлених норм поведінки в діяльності певних груп працівників. Наприклад, правила внутрішнього розпорядку, правила дорожнього руху і т. ін.

Модель (будь-якого процесу чи явища) - рішення, що включає сукупність певних елементів і зв'язків, які із заданою точністю відтворюють реакції реального процесу чи явища на вхідні дії. Наприклад, модель заводу містить:

  • o довідкові дані (про потенційних постачальників і їх продукцію і т. ін.);
  • o імітаційну модель організації;
  • o методики економічного розрахунку і прогнозування;
  • o набір законодавчих актів і т. ін.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші