Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Економіка arrow Економіко-правові основи капітального будівництва
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Який порядок проведення перевірок інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю ?

Перевірці з боку інспекції архітектурно-будівельного контролю підлягає відповідність виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасність та якість проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації. В цілях реалізації контролю при перевірці на вимогу посадової особи інспекції можуть проводитись вибіркові розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, зйомки і заміри, додаткові лабораторні та інші випробування будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Перевірки суб'єктів будівельної діяльності здійснюються згідно Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 553. Планові перевірки об'єктів містобудування проводяться не частіше ніж один раз на півроку згідно затвердженого плану роботи інспекції.

Позапланова перевірка проводиться за однією з таких підстав:

  • — подання самим суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції, заяви про проведення перевірки щодо дотримання ліцензійних умов;
  • — необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів, у яких випадках виникає та чим обумовлюється необхідність проведення перевірки не визначено у порядку та має обґрунтовуватись при її призначенні;
  • — виявлення факту самочинного будівництва об'єкта;
  • — перевірка виконання вимог приписів інспекцій;
  • — перевірка виконання ліцензіатом вимог щодо усунення порушень ліцензійних умов;
  • — звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства (наприклад, суб'єкта авторського чи технічного нагляду або особи, чиї інтереси порушує будівництво об'єкту). Оскільки Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" не поширює дію на відносини, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, згода центрального органу виконавчої влади на проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) за зверненням фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства не є обов'язковою;
  • — вимога правоохоронних органів про проведення перевірки. Строк проведення планової перевірки не може перевищувати десяти

робочих днів і може бути одноразово продовжений не більше ніж на п'ять робочих днів. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати п'яти робочих днів і продовжується не більше ніж на два робочих дні.

До проведення перевірки можуть бути залучені представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій, фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій, які пройшли державну атестацію.

За результатами перевірки складається відповідний акт, до якого суб'єкт містобудування може вносити свої зауваження. Акт перевірки додержання ліцензійних умов є підставою для прийняття органом ліцензування рішення щодо спроможності суб'єкта господарювання провадити господарську діяльність, пов'язану з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>