Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Україна в Європі і світі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні результати практичного співробітництва

Найбільшою сферою практичного співробітництва з НАТО є військова.

Лише впродовж 1994-2004 рр. представники Збройних сил України взяли участь у понад 100 спільних військових навчаннях, частина з котрих відбувалася на території України, у тому числі в Яворівському навчальному центрі ПЗМ.

Важлива складова військового співробітництва - участь нашої держави у миротворчих операціях під проводом НАТО, зокрема в операції КФОР у Косові, а раніше - операції СФОР у Боснії та Герцеговині. До найуспішніших і найперспективніших напрямів належить співпраця у рамках Спільної робочої групи високого рівня з питань воєнної реформи. її діяльність спрямована на надання допомоги у реформуванні оборонної сфери України, в тому числі реалізації Державної програми реформування та розвитку Збройних сил України. Військово-технічний напрям співробітництва реалізується через участь у засіданнях Конференції національних директорів з озброєнь та її груп, співпрацю в проектах Агентства НАТО з питань постачання і забезпечення й інших структур НАТО, які працюють у військово-технічній сфері.

Україна є визнаним лідером співробітництва з НАТО у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру. Співпраця з Альянсом у цій сфері дає змогу одержувати відчутну технічну та методичну допомогу, здійснюючи підготовку особового складу сил цивільної оборони, використовувати досвід країн - членів НАТО і держав-партнерів для вдосконалення національної системи захисту населення і територій, отримувати конкретну допомогу під час надзвичайних ситуацій, скажімо, ліквідації наслідків природних катастроф (аварія на очисних спорудах у Харкові в 1995 р., катастрофа літака Як-42 у районі аеропорту Салоніки 1997 р., повені у Закарпатті 1998 і 2001 рр.). Вагомим елементом співпраці в галузі планування на випадок надзвичайних ситуацій став Регіональний проект із реагування на надзвичайні ситуації під час повеней, дощових паводків та селевих потоків у Карпатському регіоні України.

За співробітництва України з НАТО в економічній сфері також реалізується низка ініціатив та програм. З 1999 р. в Україні, як уже зазначалось, здійснюється спільний проект "Україна - НАТО" з мовної перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. За допомогою НАТО організовано курси з питань формування та виконання військового бюджету для представників міністерств оборони, економіки і фінансів України.

Служба безпеки України встановила контакти зі Спеціальним комітетом НАТО й Офісом безпеки НАТО. Проведено спільні засідання з проблем боротьби з міжнародним тероризмом та інших питань, що належать до компетенції спецслужб.

Під проводом НАТО здійснюються програми у сфері науки й охорони довкілля, в котрих беруть активну участь українські науковці. За сприяння НАТО в першій половині 2000 р. в Україні почала діяти Інформаційна академічна мережа "Уран", унаслідок чого українські науково-дослідні інститути та університети можуть отримати доступ до інформаційної мережі Інтернет або поліпшити якість цього доступу. Проведено семінари "Україна - НАТО", присвячені проблемам екологічного захисту Чорного моря, забезпечення охорони навколишнього середовища під час військових навчань та ін.

Активно розвивається парламентський вимір співробітництва. Це засвідчують активні контакти між Верховною Радою України і НАТО на високому рівні у процесі двосторонніх візитів, регулярна участь делегацій Верховної Ради у сесіях та семінарах Парламентської асамблеї НАТО, у роботі Міжпарламентської ради "Україна - НАТО", співробітництво з НАТО в різних практичних проектах.

Отже, послідовність та цілеспрямованість України у реалізації Плану дій "Україна - НАТО", спільні зусилля виконавчої та законодавчої гілок влади у розв'язанні питань, пов'язаних зі співробітництвом нашої держави з Альянсом, активним залученням до розв'язання безпекових проблем в Іраку, суттєво поліпшили відносини з НАТО, створили міцне підґрунтя для подальшого якісного поглиблення відносин України з НАТО, виведення їх на новий рівень.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші