Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Товарознавство arrow Основи рослинництва і тваринництва
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Класифікація козиних пуха і шерсті

Козиний пух, що отримується від пухових кіз і їх помісей, підрозділяється по найменуванню на оренбурзький, пуховий, ангоро-грубо-шерстний.

До оренбурзького пуха відноситься сировина, що отримується від оренбурзьких кіз, що мають тонке, м'яке, еластичне, шовковисте і однотонного забарвлення волокно.

До другої групи відноситься пух, що отримується від придонських, гірничо-алтайських і інших порідних груп і типів кіз, їх помісей. В порівнянні з оренбурзькими цей пух грубіший, менш м'якший і еластичніший.

До третьої групи відноситься пух, що отримується від помісей ангорських кіз з грубошерстними. Він містить тонкий чудовий волос, коси його довгі, з шовковистим блиском.

Залежно від способу отримання і вмісту остьових волокон пух підрозділяється на класи.

До першого класу (перше чесання) відноситься пух з наявністю остевих волокон не більше 10% по масі.

До другого класу (друге чесання) відноситься пух з наявністю остевих волокон більше 10%, але не понад 20% від маси. У нім може зустрічатися невелика кількість злегка свалянних грудочок пуха і у вигляді випадкової домішки — мертвий волос.

До третього класу відноситься пух, що зістригається з кіз, волосяний покров яких містить остевих волокон не більше 40%, а також вичісуваний з кіз, в покрові яких остевих волокон більше 20%, але не понад 40% від маси. Допускаються свалянні грудочки в невеликій кількості і мертві волокна.

До четвертого класу (джебажний) відноситься пух, що отримується шляхом стрижки або вичісування кіз, в покрові яких міститься остевих волокон більше 40%, але не понад 60% від маси. Допускаються невелика кількість свалянних грудочок пуха і наявність мертвого волоса.

По стану пух підрозділяється на нормальний, такий, що містить рослинних домішок і лупи не більше 1,5% від маси пуха, і смітний, в якому цих домішок більше 1,5%.

За кольором розрізняють пух білий, темно-сірий, темно-коричневий, світло-сірий, змішаний.

Не допускається засмічення пуха сторонніми домішками (обрізками ниток, вірьовок, ганчірок і грудок, що сильно звалялися).

Козина шерсть залежно від порідної приналежності тварин і інших особливостей підрозділяється по найменуванню на однорідну 1-ої групи і 2-ої групи; неоднорідну напівгрубу з помісей радянських шерстних кіз і напівгрубу з пухових кіз і їх помісей; неоднорідну грубу напівпухову і остевую.

По стану шерсть розділяють на нормальну і смітну.

За кольором — на білу, світло-сіру, кольорову.

До нормальної відноситься шерсть, що містить рослинні домішки (сіно, солома, реп'ях і ін.) не більше 3% від маси брудної шерсті.

Шерсть, що містить рослинні домішки більше 3%, вважається за смітну. До однорідної шерсті відносяться наступні її види:

  • - шерсть однорідна 1-ої групи з радянських шерстних кіз і їх помісей — біла, люстрова з блиском, хвилястістю, косичної будови, що складається в основному з перехідних волокон, сухі мертві волокна зустрічаються в невеликій кількості. Є короткі остьові волокна; довжина шерсті не менше 10 см;
  • - шерсть однорідна 2-ої групи з радянських шерстних кіз і їх помісей — біла і інших кольорів, із слабким блиском (полулюстрова), люстрова з невеликою хвилястістю, косичної будови, що складається в основному з перехідних волокон; у основи зустрічаються короткі остьові волокна і в невеликій кількості пухові; є мертві сухі волокна (невелика кількість).

До неоднорідної грубої шерсті відноситься:

  • - шерсть з помісей радянських шерстних кіз переважно білого кольору, слабкоблискуча (полулюстрова), із слабкою хвилястістю, косичної будови; коси складаються з довгого пуха, перехідних волокон і остюка; мертві волокна зустрічаються, в невеликій кількості;
  • - шерсть неоднорідна напівгруба з пухових кіз і їх помісей сірого кольору, з хвилястою звитістю, косичної будови; коси складаються з довгих перехідних і пухових волокон, що часто переростають остюк; кількість пуха не менше 40% від маси шерсті; мертві волокна зустрічаються в невеликій кількості.

Неоднорідну грубу шерсть підрозділяють на напівпухову і остьову.

Напівпухова шерсть неоднорідна, косичної будови, складається з грубого остюка з наявністю пуха від 25 до 40 % від маси шерсті. Є мертві волокна.

Остьова шерсть неоднорідна, косичної будови, складається з грубого остюка з наявністю пуха менше 25 % від маси шерсті. У ній також зустрічається мертвий волос.

У білій шерсті допускається наявність сторонніх кольорових волокон, як випадкових, але не більше 5 штук на 1 кг немитої шерсті.

Білу шерсть, засмічену кольоровими волокнами або клаптиками кольорової шерсті, відносять до світлосірої.

Грубу шерсть за кольором не підрозділяють.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші