Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кар'єра у кризові часи

Кар'єрний шлях може припадати на важкі часи. Кар'єрист мусить вміти використовувати на свою користь всі негаразди. Поміж цих негараздів - масові звільнення під час економічних криз.

Якщо скорочення штатів прийшло і у вашу компанію чи організацію, то існує низки способів як від нього отримати користь. Можна, зокрема, зазначити такі.

  • 1. Підхоплення естафети. Доцільно якомога швидше забрати собі проекти, які залишилися від співробітників, що зазнали звільнення. Найціннішою "спадщиною" звільнених є контакти і клієнти. Слід докласти зусиль до того, щоб переналаштувати на себе контакти і клієнтів. Клієнти, як правило, звикають мати справу з певним менеджером і часто бувають незадоволені тим, що їм доводиться мати справу з іншим менеджером. Взаємними зусиллями сторін такі переміни можна пережити досить комфортно.
  • 2. Нові обов'язки. Фахівці радять не прохати надбавку у платні чи посаду, яка звільнилася. Краще братися до виконання нових обов'язків. Потім вже вести розмову про посаду і її назву та про винагороду. Беручи на себе додаткові обов'язки у важкі для компанії часи, працівник демонструє свою лояльність і вміння працювати у команді. Після того як на зміну кризі прийде зростання і компанія буде брати на роботу нових співробітників, то у такого працівника, цілком вірогідно, можуть з'явитися підлеглі.
  • 3. Самобрендинг. У періоди криз зростає попит на універсальних працівників, які здатні виконувати багато різних функцій, поєднуючи у собі різні ролі. У важкі часи з'являється можливість одержати нові знання та досвід. Правильно вчиняють ті працівники, які сприймають свої звільнення з роботи як паузу, що дозволяє навчитися чомусь новому, змінити вид діяльності, розвинути нові навички, розширити "портфель компетенцій" працівника. Будь-які переміни відкривають нові можливості.

Відновлення кар'єрного просування

Трапляється, що найбільш мотивовані люди втрачають мотивацію. Це - та ситуація, коли, як кажуть, і дихати не хочеться та руки опускаються. Хто ж має хоч клаптик надії, той діждеться світла наприкінці тунелю. Поновити свій шлях до поставленої мети можна, спираючись на своє позитивне мислення та віру у свої сили і можливості. Зазначене допоможе вистояти у будь-якій життєвій ситуації.

Далі пропонується низка прийомів, які приведуть до успіху. 1. Одна мета. Якщо ви виявилися у глухому куті, то це, очевидно, сталося з огляду на те, що у вашому житті відбувалося занадто багато подій, які забирали вашу енергію та руйнували мотивацію. Напевне у вас було занадто багато цілей і ви брали на себе важкий тягар. Психологи у випадку цільового різноманіття рекомендують повністю сконцентруватися на якійсь одній цілі. Якщо вона буде досягнута, то тоді можна буде переключитися на інші.

  • 2. Натхнення. Його слід віднайти. Читайте книжки, журнали, газети, блоги з історіями про успіх. Дивіться на людей, які вже досягли того, що намагаєтеся досягти ви.
  • 3. Мантра. Сформулюйте кількома словами вашу мету. Це буде мати вигляд наказу-лозунга (мантра) - наприклад, "Щоденно вчити англійську мову впродовж півгодини!". Мантра роздруковується великим шрифтом і вивішується на такому місці, де її ви завжди бачите.
  • 4. Публічна обіцянка. Вона стимулює. Про свої плани можна розповісти друзям, сім'ї, колегам. Про плани можна розповісти і у своєму блозі. Періодично розповідайте про своє просування. Самозвіт буде надихати на нові результати.
  • 5. Постійна думка про мету. Вона буде швидше досягнута, якщо про неї працівник думає постійно. Тому, хто думає про мету, простіше змусити себе щось зробити для її досягнення. Можна придумати і застосовувати механізм самонагадування про мету. Наприклад, записати про це у діловому щоденнику, на листках календаря тощо.
  • 6. Група підтримки. Здавна відомо, що "один у полі - не воїн". Свою групу підтримки слід шукати у реальному світі або в онлайновому світі. Або ж і там, і там.
  • 7. Думка про вигоду. Якщо думати про труднощі, то можна заморитися від самих лише думок. Про труднощі думати не потрібно. Такі думки сили забирають. Думки ж про вигоду додають сил.
  • 8. Дотримання намірів. Ніколи на слід відступати. Якщо мотивація зникла, то це не назавжди. Вона повернеться. Мотивація - не вовк. Вовк може теж втекти, але він з лісу не повертається, не дивлячись на добре харчування. Свободу він цінує вище.

Психологи радять зберігати вірність своїй меті. Під час падінь можна дещо відступити, а під час злетів - надолужити прогаяне і рухатися вперед до поставленої мети.

9. Накопичення удач. Його можна започаткувати з невеликих удач. Пам'ятайте, що вода - камінь точить. З кожним кроком і кожною невеликою удачею людина відчуватиме себе краще.

Акумулювання невеликих удач призведе до помітного прогресу і великої удачі.

10. Придушення негативних думок. Слідкуйте за своїми думками. Розпізнавайте поміж них негативні. Розпізнавши негативні думки, їх слід давити як тарганів і замість цих думок думати про позитив.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші