Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Закордонна освіта

Найпопулярніші країни міжнародної освіти

Відділ міжнародної освіти уряду Австралії повідомляв, що в 2005-2006 навчальному році найбільше іноземних студентів навчалося у США. Їх там було 564,77 тисяч чоловік.

Друге місце посідала Велика Британія. У цій країні навчалося 234,35 чол. Кількість, порівняно з попереднім роком, зросла на 2 відсотки.

Третьою країною світу, де навчалося найбільше іноземних студентів, була Австралія. Там в 2006 році отримували освіту 172,3 тис. іноземців. Це на 5 відсотків перевищувало показник попереднього року.

Четверте місце посідала Канада. Там навчалися в 2006 р. 140,72 тис. іноземців. Приріст показника за рік - 5%.

У Новій Зеландії за рік кількість іноземних студентів скоротилася на 10%. 2006 року у Новій Зеландії навчалося 42,65 тис. іноземців.

Як бачимо, всі лідируючі місця за кількістю іноземних студентів посідали англомовні країни світу.

Бюро міжнародних інформаційних програм Державного департаменту США оприлюднило влітку 2008 року рейтинг найпопулярніших поміж іноземців вузів США.

Загалом в американських університетах майже 600 тисяч іноземних студентів. У багатьох з- поміж них частка іноземців перевищувала 18-20%.

До першої п'ятірки рейтингу потрапили ті вузи, про які далі подаємо стислу інформацію.

  • 1. Університет Південної Каліфорнії. Вважається одним з провідних державних учбово-дослідницьких центрів світу. У ньому навчалося 7115 іноземних студентів. Їх частка сягала 21,3%. У цьому університеті навчалася найбільша у США кількість іноземних студентів.
  • 2. Колумбійський університет. Знаходиться у Нью-Йорку. Засновано 1754 року. Частка іноземців у цьому університеті сягала 24,3% студентського загалу. Понад 40% студентів були жіночої статі. 12 відсотків мали сім'ї. Повну або часткову стипендію від університету отримували 28 відсотків.
  • 3. Нью-Йоркський університет. Студентський загал - 40 тисяч. Також цих - 6 тис. іноземців. Вони були студентами 14 факультетів та коледжей у п'яти основних центрах на Манхеттені і більше, ніж у 25 країнах світу.
  • 4. Університет штату Іллінойс. Знаходиться в Урбана та Шам-пейн. Його часто плутають з Іллінойським університетом.

Містечко університету вважається найзручнішим для інвалідів.

В університеті навчаються і мешкають понад 38 тисяч студентів. Поміж них - 5581 іноземців. Університетські програми з інженерної справи, управління, хімії, фармацевтики і проектування вважаються одними з найкращих у США.

5. Мічиганський університет. Належить до провідних державних вузів світу. Його програма з управління комерційними підприємствами вважалася найкращою у США.

Студентський загал - близько 40 тисяч чоловік. Кількість іноземних студентів - 5 тисяч осіб.

Журнал "Business Week" 2008 року виконав дослідження рівнів зарплати випускників американських вузів. Виявилося, що найбільше у США заробляли випускники Йєльського університету. Річний доход фахівців, які закінчили цей вуз, пересічно складав 328 тисяч доларів. Випускники звичайних державних університетів мали щорічні пересічні доходи на суму 124 тисячі доларів.

Співробітники британського університету "Уорік" провели дослідження. Виявилося, що 75% професорів економіки 10 провідних американських університетів отримали ступінь бакалавра не у США. Це означає, що вони на час своєї університетської освіти не були американцями. Це вже згодом вони переїхали до США.

Виявилося також, що з 158 провідних фізиків світу 44% не працюють у своїх рідних країнах. В основному вони віддають перевагу США та Швейцарії. 44% біологів, які працюють у США народилися і одержали освіту у Японії, Великій Британії та Канаді.

У міжнародній освіті помітні ролі відіграють і інші високо-розвинені країни світу. Зокрема, повідомлялося, що 8,27 тис. іноземців, які 2006 року закінчили японські університети, отримали дозволи залишитися на роботу у Японії. Порівнюючи з попереднім роком приріст цього показника склав 40%. Абсолютна більшість працевлаштованих - представники азійських країн.

Канадський університет "Томпсон Ріверс" розширює перелік своїх кооперативних програм, учбовий план яких передбачає обов'язкову практику. Університет, зокрема, покладається на розширення міжнародного співробітництва у сфері стажування.

Студент цього, а також інших канадських університетів, що навчаються за спеціальностями, пов'язаними з інженерією, бізнесом, природничими науками і мистецтвом, отримали можливість відбувати практику у японських компаніях. Деякі студенти негайно ж скористалися наданою можливістю. Вони отримали місця для стажування у машинобудівельних компаніях Японії.

У європейських країнах відбувається не лише економічна, політична, воєнна, дипломатична, а й освітня інтеграція.

Через 20 років після того, як Європейський Союз вжив заходів, спрямованих на вільніше переміщення студентів вузів у рамках цього угруповання, Єврокомісія вирішила поширити відповідну практику і на систему професійної технічної освіти. Мова йде проте, що 1988 року було ухвалено рішення про взаємне зарахування іспитів і заліків (вони вимірюються у балах - credits), отриманих студентами під час навчання у вузах різних країн Європейського Економічного Співтовариства. З цією метою використовувалася система взаємного визнання залікових одиниць (ECTS). За аналогією з ECTS запроваджувалася система взаємного визнання залікових одиниць професійної освіти.

У країнах Євросоюзу нараховувалося, щонайменше, 17 млн учнів професійних коледжів (нашою мовою кажучи - "петеушників"). Вони отримували можливість почати здобуття професійно - технічної освіти у себе вдома, а потім продовжувати її у коледжах інших країн Євросоюзу.

Користується популярністю британська програми підготовки магістрів ділового адміністрування вищої кваліфікації ЕМВА. Розшифровується - Executive Management Business Administration. В 2007 році кількість заяв на ці програми зросла на 25 відсотків, порівнюючи з 2005 роком. Вартість навчання також зросла. В 2005 р. вона складала 54 тис. доларів, а в 2007 р.- 58 тис. доларів. Середній вік студентів програм EMBA становив 36 років, а пересічний досвід роботи - 13 років.

Стажування українських студентів за кордоном

Вітчизняні студенти під час літніх канікул можуть потратити на стажування за кордоном.

Найпопулярнішою нині програмою стажування є "Work & Travel" (W&T). У перекладі - "Працюй і подорожуй". Учасники програми впродовж трьох літніх місяців можуть працювати у сфері обслуговування (готелі, ресторани, крамниці тощо) у багатьох країнах світу.

Програма розрахована на студентів вузів віком 18-25 років денної форми навчання (але не останнього курсу). Вимога знання розмовної англійської мови.

Основний плюс стажування за W&T - самоокупність. Всі учасники мають можливість заробляти 1,5-4 тисячі доларів щомісяця. Студенти мають шанс не лише повністю окупити всі свої затрати, а й привезти з собою в Україну певну суму грошей.

Таке стажування пропонує низка київських агентств. Станом на весну 2008 року вартість послуги складала від 799 до 1,2 тис. доларів. За цю суму агентства обіцяли забезпечити студента житлом та місцем стажування та спростити отримання візи. Якщо ж учасники програми виявляли бажання самостійно підібрати собі місце роботи, то вартість послуги цих агентств зменшувалася на 1020 відсотків.

Окрім грошей, які потрібно було сплатити агентству - посереднику, були й інші витрати. Щонайменше 700 доларів коштував переліт, 50 доларів йшло на оформлення медичної страховки, 25-200 доларів коштувала віза, а 100 доларів - консульський збір.

Наводимо контактні адреси київських агентств, що опікувалися цим бізнесом:

Агентство

Контакти

Країни

Аu-раіr

au-pair.com.ua 501 12 67

Німеччина, США, Норвегія, Голландія, франція

Аспект

gostudy.com.ua 5011715

США, Японія, Німеччина, Голландія, Канада, Іспанія, Італія, Чехія, Норвегія

Студент

student.agency.com.ua 2290145

Данія, Німеччина, Канада, США, Франція, Іспанія

Алеком

alekom.kiev.ua 245 13 04

Чехія, Німеччина, Англія, США, Канада

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші