Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Екскурсійні компанії або бюро

Екскурсійні компанії або бюро звичайно організовують екскурсійне обслуговування туристів в місцях їх тимчасового перебування. Відповідальні за проведення екскурсій компанії повинні мати в своєму штаті спеціально підготовлених і знаючих рідну мову туристів професіоналів (гідів). Зрозуміло, відсутність гіда-перекладача зіпсує враження туристів про країну тимчасового перебування, залишивши незадоволеними їх потреби в пізнанні. Тому роль гіда-перекладача і організаторів екскурсій - першорядна серед інформаційно-роз'яснювальної роботи з туристами.

Вимоги до гіда-перекладача різні (аж до форми одягу), але основні з них наступні:

 • - знання великого фактичного матеріалу і вміння змінювати пропонований текст відповідно до особливостей контингенту туристів, їх віку і соціального складу;
 • - творчий підхід до своєї роботи, вміння "заразити" своєю любов'ю до рідного міста всіх присутніх в групі. Якщо туристи відчувають, що гід-перекладач прагне довести до них принципи поводження в його рідній державі, місті, вони змінять своє ставлення, що спочатку склалося, до місця перебування (деколи негативне), задумаються над питаннями, зачепленими гідом;
 • - систематична робота над розширенням свого загального кругозору, вдосконалення професійних знань і знань іноземної мови, дотримання встановлених норм і правил поведінки, коректність у взаємовідносинах з туристами.
 • - хороше знання і строге виконання правил прийому і обслуговування іноземних туристів;
 • - супровід групи туристів під час поїздки, починаючи від першого і закінчуючи останнім пунктом програми;
 • - забезпечення усного перекладу під час проведення всіх запланованих організаторами туру заходів;
 • - строгий контроль за виконанням адміністраціями об'єктів розміщення і системи харчування вимог обслуговування іноземних туристів;
 • - систематична самоосвіта і наукова діяльність (складання методик і лексичної допомоги, написання нових текстів екскурсій) у вільний від роботи час.

При призначенні гіда на роботу з конкретною іноземною групою йому видається перепустка в готель, де розміщені туристи, а також план поїздки з указанням дат, часу і місця проведення запланованих заходів.

При зустрічах або проводах групи в обов'язки гіда входять: надання допомоги туристам при проходженні митного або прикордонного контролів, інформування туристів про правила; в'їзду в державу (особливо, митні правила і обмеження), про порядок обміну валюти, фотографування і кінозйомки на території держави, організація отримання багажу.

При розміщенні туристів гід-перекладач повинен: представитися працівникам готелю і повідомити про приїзд групи, надавати допомогу адміністрації готелю з метою швидкого розселення туристів (наприклад, наперед з'ясувати, хто і з ким проживатиме в одному номері), проконтролювати заповнення реєстраційних карток і допомогти туристам скласти списки з указанням їх готельних номерів, наперед розповісти про програму на весь час перебування в даному пункті стоянки, при виїзді з готелю перевірити правильність здачі ключів адміністратору.

Якщо гіду необхідний нічліг (наприклад, супроводжуючий з іншого міста), він розміщується в тому ж готелі, що і туристи в одно- або двомісних (з іншим гідом або з водіями) номерах. Розселення гіда і туриста в одному номері не прийняте.

При організації харчування гід зобов'язаний організувати прибуття в ресторан в точно зазначений час, інформувати служби харчування ресторану про прибуття групи, про пристрасті і смаки туристів (наприклад, якщо туристи мусульмани, попередити кухарів про неприпустимість блюд зі свинини в меню). Якщо ж харчування організовується під час поїздки, наприклад, під час стоянок або у вагоні-ресторані, гіду необхідно наперед уточнити графіки харчування, про що повідомити туристів.

При виконанні екскурсійної програми перекладач повинен вивчити матеріали методичних посібників з маршруту, знаходитися з групою і вести повний усний переклад впродовж всієї екскурсії.

Гід-перекладач зобов'язаний мати при собі ліцензію на право екскурсоводної діяльності при проведенні екскурсій. Інакше йому загрожує штраф (у багатьох туристичних центрах світу від екскурсоводів вимагають докази легальності їх роботи). При відвідинах об'єктів видовищ, гід наперед одержує квитки, перевіряє їх якість, організовує відвідини і вихід з будівлі об'єктів видовищ.

При роботі з туристами гіду категорично забороняється:

 • - самостійно змінювати запланований маршрут, вносити зміни в програму;
 • - змінювати запланований час проведення екскурсій, а також тривалість екскурсій;
 • - самостійно організовувати відвідини об'єктів показу, не передбачених програмою перебування.

Туроператор, що спеціалізується на організації екскурсійних турів, повинен укласти договір з екскурсійною фірмою, розташованою в місці відпочинку туристів. Такий договір повинен обов'язково містити інформацію відносно:

 • - переліку пропонованих екскурсійною фірмою екскурсій (їх маршрут, вид транспортного забезпечення по маршруту, об'єкти відвідин);
 • - варіантів вартості пропонованих екскурсій
 • - часу бронювання екскурсійного обслуговування (за який мінімальний період часу туроператор може замовити бажану екскурсію
 • - відповідальності туроператора за зрив екскурсії (мінімальний термін відмови від проведення екскурсії без штрафних санкцій, розмір штрафних санкцій з боку туроператора за порушення цього мінімального терміну); Після оформлення документального забезпечення обраних схем, співпраці оператора зі створювачами туристичних продуктів, аналізу вартості пропонованих ними при роботі по обраній схемі турпродуктів, туроператор приступає до ціноутворення туру, що є наступною фазою його роботи.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші