Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація та планування діяльності туристичних підприємств
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Бізнес план

Тема 13. Суть бізнес-планування

Тема 14. Критерії оцінки ефективності бізнес-плану

Тема 15. Критерії комерційної та бюджетної ефективності проекту

Тема 16. Методи аналізу та оцінки ризиків інвестиційних проектів

Суть бізнес-планування

  • 13.1. Мета складання бізнес-плану та сфери його застосування.
  • 13.2. Структура бізнес-плану. Резюме

Мета складання бізнес-плану та сфери його застосування

Бізнес - це особлива форма діяльності, яка передбачає готовність підприємливої людини приймати самостійні рішення і ризикувати. Вирішивши займатися бізнесом, підприємець повинен досконало спланувати його організацію. її зміст та послідовність повинні бути викладені в бізнес-плані, з якого в ринкових умовах прийнято починати будь-яку підприємницьку діяльність.

Основна заслуга бізнес-планування полягає в тому, що правильно складений такий план дає перспективу розвитку підприємництва, тобто в кінцевому підсумку, відповідає на найважливіше для бізнесмена питання: чи варто вкладати гроші в цю справу, чи принесе вона доходи, які повинні окупити витрати.

Отже, бізнес-план - це форма конкретизації підприємницької ідеї або іншими словами: Бізнес план - план створення або розвитку підприємства. Бізнес-план виступає основою для прийняття рішень ініціатором проекту (інвестором, підприємцем), а також є документом для зовнішньої презентації проекту перед потенційними партнерами, кредиторами або державними органами, відповідальними за створення і реєстрацію підприємства.

Метою складання бізнес-плану є планування господарської діяльності підприємства на найближчий та віддалений періоди. Бізнес-план відповідає на багато питань щодо майбутнього існування фірми, як:

  • o Визначення виду діяльності фірми, цільових ринків і місця підприємства на цих ринках;
  • o Формулювання стратегії та тактики підприємства;
  • o Вибір конкретного виду послуг, які будуть надаватись фірмою;
  • o Оцінка виробничих та невиробничих затрат;
  • o Розробка маркетингових заходів по вивченню ринку, рекламі, стимулюванню попиту та ін.
  • o Оцінка фінансових затрат фірми для передбачених завдань;
  • o Підбір кадрів для підприємства;
  • o Передбачення труднощів на шляху до виконання планів.

Основним змістом бізнес-плану є організація підприємницької діяльності та її планування. Бізнес-план - це офіційний документ, який виконує ряд функцій.

Перша функція служить підприємцю для якого бізнес-план є можливою оцінкою фактичних результатів за визначений період.

При умові виходу плану на міжнародну арену необхідно дотримуватись міжнародних вимог для створення бізнес плану. В загальних рисах бізнес план складається з :

Резюме ( executive summary), де висвітлені основні положення проекту (назву і головну ціль проекту; хто виступає ініціатором проекту та іншими учасниками; ціна проекту; термін та етапи реалізації проекту; джерела фінансування; критерії ефективності і фінансові показники проекту; можливості для бізнесу; привабливість бізнесу; важливість для підприємства і регіону.

Загальні відомості про підприємство (company profile): профіль діяльності підприємства, його положення на ринку сьогодні і бажане в майбутньому; головні події, що мали вплив на появу ідеї бізнесу; структура управління підприємством; основні техніко-економічні показники підприємства; аудиторський аналіз.

Ринок збуту підприємства (environment of industry): аналіз ринку даного товару чи послуги: становище справ в галузі, потенційні клієнти та місткість ринку, конкуренція, ефективність даного бізнесу; опис характерних рис даного продукту чи послуги, що забезпечить їм конкурентноздатність на даному ринку; перспективи розвитку.

Маркетинговий план (marketing plan): визначення об'єму продаж та каналів їхнього збуту; вироблення стратегії ціни, що базується на методах затрат (повних, середніх, граничних, стандартних, прямих); підбір рекламних зусиль; визначення методів контролю ситуації на ринку; передбачення факторів риску, що враховують виробничі порушення зв'язані з постачанням сировини чи комплектуючих; комерційні рики зумовлені з реалізацією продукції на ринку; фінансові риски викликані інфляцією та коливанням курсів валют; риски зв'язані з нещасними випадками

Оперативний план (operating plan): при створенні абсолютно нового підприємства необхідно охарактеризувати правове забезпечення проекту (відомості про реєстрацію, документи для заснування; форма власності, законодавчі обмеження, захист патентів та ін.). Якщо підприємство розширюється, то оперативний план починається відразу з виробничого розділу, де відображується цілий виробничий процес від купівлі нового обладнання чи приміщення до встановлення нового технологічного циклу.

Оперативний план можуть розбивати на два підпункти: перший - організаційний план, в якому міститься інформація про персонал та керівництво і розглядається правове забезпечення проекту, а другий - план виробництва, що відображає виробничий процес та інвестиційне забезпечення, якщо таке потрібне

План по трудових ресурсах (human resources plan) передбачає підбір професійних кадрів. Цей план повинен вивести організаційну структуру підприємства, де будуть чітко вказані посадові обов'язки працівників та їхні посадові оклади;

Фінансовий план (Financial plan) визначає ефективність пропонованого бізнесу. В цьому розділі необхідно відобразити: загальну потребу в інвестиціях, джерела фінансування, план прибутків та видатків; баланс грошових надходжень; термін окупності проекту та показується з яких коштів буде фінансуватись проект.

Особливе місце в фінансовому плані потрібно приділити розрахунку беззбитковості по формулі:

Тб/з =Пост./(1 - Кпер.),

Пост. - умовно-постійні витрати;

Кпер. - умовна частка умовно-постійних витрат в об'ємі продаж. Запас фінансової надійності - це різниця об'єму продаж аналізованого року і об'єму точки беззбитковості.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші