Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Антикризовий менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Нові сегменти ринку

Ріст ринку відбувається головним чином за рахунок появи нових споживчих сегментів. Як правило, на ранній стадії розвитку ринку першопрохідникам вдається опанувати лише порівняно невелику його частину. Тому конкуренти концентрують зусилля на нових сегментах ринку і потенційних покупцях, які ще не стали споживачами то-вару-піонера, а не на залучення на свій бік клієнтів підприємства-піонера. Якщо підприємство орієнтується на вузькоспеціалізований інноваційний сегмент, то для неї відкривається стратегічне вікно для захоплення нових великих сегментів. Звичайно це вимагає розширення асортименту товарів, більш низьких цін і створення нових каналів розподілу.

Так, у 1860-х рр. на ринку 38-мм фотоапаратів домінували - німецькі підприємства Rollei і Leica. Фахівці японської підприємства Canon з'ясували, що ці камери популярні тільки у фотографів-професіоналів, а більшість аматорів віддавали перевагу дешевшій і менш якісній техніці фірми Kodak і інших виробників. Стратегія Canon полягала в тому, щоб, не торкаючись сегменту професійної апаратури, зосередиться на простих дешевих фотоапаратах для фотолюбителів, і через два роки її обсяги продажів перевищили аналогічний показник Rollei і Leica, разом узятих. Незабаром за рахунок безперервного вдосконалювання технічних знань і використання маркетингових можливостей Canon захопила лідерство й у сегменті професійної техніки.

Підприємство, що конкурує на швидко зростаючому ринку з фірмою-першопрохідником, повинна відповісти на запитання як про те, хто є покупцем нового товару сьогодні, так і про те, хто може їм бути? В цьому випадку вона має прекрасні шанси виявитися піонером на виникаючих ринкових сегментах.

Нові якості товару

Друга основна стратегія претендента на лідерство полягає в доданні його товарам нових якостей, які забезпечують перевагу над продукцією піонерів або лідерів ринку. Ріст ринку завжди супроводжується розширенням переліку якостей, які бажали б бачити в новому товарі його покупці. Ринок створюється підприємствами-новаторами, які пропонують нові вигідні можливості задоволення прихованих потреб, що можуть бути віднесені до вихідних або первинних нестатків. Наприклад, перший комп'ютер забезпечив колосальний крок уперед у сфері обробки інформації. Незабаром конкуренти піонерів запропонували ринку продукцію, що володіла такими ж вихідними якостями, і вона перестала сприйматися, як щось особливе. Якщо в товарі відсутні принципово нові якості, він переходить у розряд однорідних.

Найбільш щасливі претенденти на лідерство додають своїй продукції нові, що доповнюють вихідні, якості. Виробники комп'ютерів збільшують їхню потужність, швидкодію, пам'ять, зменшують габарити, спрощують доступ, створюють дружній інтерфейс, нове програмне забезпечення, нові можливості для користувачів. Як тільки нова властивість освоюється конкурентами, вона перестає бути відмітною рисою товару. Очікування покупців не стоять на місці - вони постійно зростають. Тому слідом за першопрохідником на ринок може ввірватися його основний конкурент із товаром, який має принципово нові споживчі властивості.

Якщо підприємство прагне перехопити лідерство на ринку, який вступив у фазу зрілості, її основне завдання полягає в залученні клієнтів лідера, а не в охопленні груп споживачів, які не є користувачами даного товару. Ф. Котлер і Р. Сингх визначили п'ять різновидів атакуючих стратегій, якими може скористатися підприємство, що виходить на ринок слідом за піонером, для опису, яких ми ще раз скористаємося військовою термінологією:

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші