Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Економіка arrow Економіко-правові основи капітального будівництва
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Від яких чинників залежить ефективність управління проектами?

Ефективність управління проектами капітального будівництва, здійснюваними за участю бюджетних коштів, залежить від ефективності організації процесу будівництва, який, у свою чергу, пов'язаний з ефективністю менеджменту місцевих органів влади та самоврядування, зокрема й управлінь капітального будівництва місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів місцевого самоврядування.

Для реалізації поставлених завдань орган управління в галузі капітального будівництва виконує наступні види робіт у сфері капітального будівництва:

  • — всі необхідні дії при виконанні функцій "Замовника";
  • — отримання вихідних даних для проектування об'єктів будівництва;
  • — підготовка завдань на проектування;
  • — технічний супровід проектної стадії (контроль за розробкою проектно-кошторисної документації, узгодження її в установленому порядку);
  • — оформлення дозвільної документації на будівництво та реконструкцію;
  • — забезпечення звільнення території будівництва (переселення громадян, висновок організацій з будівель, що підлягають знесенню або реконструкції);
  • — технічний нагляд.

Чи впливає на ефективність управління в умовах проектного методу організаційна структура системи?

Ефективність управління проектом багато в чому залежить від використовуваної організаційної структури. Загальними принципами побудови організаційних структур управління проектами є:

  • 1. Відповідність організаційної структури змісту проекту;
  • 2. Відповідність організаційної структури системі взаємин учасників проекту;
  • 3. Відповідність організаційної структури вимогам зовнішнього середовища.

Організаційна структура є найбільш важливим механізмом управління проектом, тому дає можливість реалізовувати всю сукупність функцій, процесів і операцій, необхідних для досягнення поставлених перед проектом цілей. Під організаційною структурою звичайно розуміється сукупність елементів організації (посад та структурних підрозділів) та зв'язків між ними.

Пропонуються або вертикальні зв'язки між посадами і структурними підрозділами (адміністративно-функціональні), за якими протікають адміністративні процеси прийняття рішень, або горизонтальні (технологічні), за якими протікають процеси виконання робіт.

При цьому виділити горизонтальні і вертикальні зв'язки і процеси можна лише на низькому рівні декомпозиції (близькому до окремих операцій) діяльності за проектом, а на середньому і високому рівні вся діяльність по реалізації проекту складається з діагональних процесів і зв'язків. Вибір і подальше проектування, аналіз і створення організаційної структури є, з одного боку, відповідальною, з іншого — складною, міждисциплінарною, слабко структурованою та формалізованою діяльністю. Останнім часом було створено безліч інструментів, що дозволяють досить ефективно здійснювати вибір, розробку і створення організаційної структури управління проектами.

Реалізація проекту відбувається в рамках організації (установи), структура якої в значній мірі впливає на успіх проекту. Тому організаційні форми управління проектами найчастіше обумовлені умовами реалізації проекту.

Разом з тим, для реалізації проектів інколи використовується змішана (гібридна) форма організаційної структури управління проектом, що обумовлюється специфікою змісту проектів. Установою виконуються проекти, результатом яких є створення великої кількості не завжди типових, але близьких за змістом об'єктів. Така специфіка змісту проектів має більше функціональну структуру, так як має циклічний характер виникнення і згортання, і не вимагає виключно горизонтальної інтеграції. Наявність ознак проектної структури управління проектом свідчить про вплив ринкових відносин у сучасній економіці на бюджетну установу, організаційна система якої ґрунтується на планово-розподільних методах управління.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші