Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інструменти організації зворотного зв'язку з аудиторією сервера

Невід'ємною складовою сучасного web-сайту є інструменти організації зворотного зв'язку з аудиторією. Перш за все до належать інструменти збору інформації.

До інструментів збору інформації відносяться опитування відвідувачів, проведення анкетування. Ці опитування дозволяють одержати зворотний зв'язок з користувачами - дізнатися про їх ставлення до пропонованого туристичного продукту, сайту і т.п. з цією метою на сайт поміщаються запитальники, голосування, гостьові книги. Анкети, особливо у разі обов'язковості їх заповнення, дозволяють одержати, наприклад, демографічну інформацію про відвідувачів. Це важливо як для рекламодавців, тому що вони повинні знати аудиторію, для впливу на яку купують місце, так і для власників сайту - залежно від демографічного портрета його постійної аудиторії можна робити відповідні корегування в змісті, розділах і навіть у позиціонуванні, налаштовуючись тим самим під інтереси аудиторії.

Для поліпшення взаємозв'язку з клієнтами на web-сервері можуть бути організовані гостьова книга, форма для запиту певної інформації, форма для замовлення туристичного продукту, анкета. Одним із способів аналізу інтересів відвідувачів web-сервера є установка на ньому внутрішньої пошукової системи, яка може дозволити дізнатися не тільки те, які сторінки проглядали відвідувачі, але і що саме вони хотіли на цих сторінках виявити.

Окрім цього, існує ряд способів отримання додаткової інформації про поведінку відвідувачів, послідовності їх переходів по сторінках сайту або загальній статистиці відвідування web-сервера. Ці способи полягають в зборі і подальшому аналізі даних, що одержуються з файлів журналів web-сервера або завдяки використанню файлів cookie.

Домашня сторінка

Доступ на Web-сайт для користувача починається з домашньої сторінки, яка повинна містити цікаву зрозумілу інформацію, здатну створити привабливий образ туристичної компанії та її турпродукту, що є визначальним фактором, від якого залежить число відвідувачів сайту, можливість зацікавити споживача, розширити його кругозір.

Домашні сторінки найрізноманітніших сайтів мають декілька загальних рис. Як правило, всі вони пропонують відвідувачу великий обсяг інформації, викладеної зрозуміло і просто. Вони дають уявлення про зміст сайту. Багато хто пропонує короткий опис туристичної компанії та її турпродукту, фотографії, графічні таблиці, логотип або фірмовий знак.

Найбільш ефективними є не ті домашні сторінки, де більше всього властивостей, а ті, які дають додаткові відомості, що допомагають краще орієнтуватися в змісті всього сайту. Не менш важливий позитивний образ туристичного центру, що створюється домашньою сторінкою у відвідувача.

Зовнішній вигляд сторінок Web-сайту

Зовнішній вигляд сторінок Web-сайту дуже важливий. Перш за все, сторінки сприймаються за допомогою зору. Не дивлячись на те, що головна мета сайту - донести інформацію, необхідно, щоб вона сприймалася користувачем як щось нове і цікаве, була ясною і зрозумілою.

З цією метою можна використовувати різні прийоми передачі інформації. Великі фрагменти тексту виглядають нудно, їх важко читати, вони вимагають від користувача більше розумової напруги, чим альтернативні методи передачі інформації. Використання колірних плям, зображень, графіки, карт, таблиць і символів розбивають текст на дрібніші фрагменти і полегшують сприйняття. На "вдалих" сайтах застосовуються самі різні прийоми передачі інформації.

Використання переваг мультимедійного середовища дає можливість підтримувати у споживачів інтерес до сайту. На жаль, мультимедійні файли завантажуються на дисплей протягом тривалого часу, але існують прийоми, щоб зробити сайт цікавішим, наприклад, віртуальна подорож і "жива" кінозйомка.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші