Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Картка обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-2)

Картка форми № МШ-2 (табл. 5.17) застосовується для обліку МШП, виданих працівникам підприємства в індивідуальне користування, а також у користування бригади, ланки.

Таблиця 5.17

Картка обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-2)

При поверненні на склад з експлуатації предметів, придатних для подальшого використання, вони знову оприбутковуються, що відбивається в графах 6, 7 і 8 форми № МШ-2. При поломці чи з інших причин неможливості їхньої експлуатації вони списуються оформленням акта на списання форми № МШ-8.

Картка ведеться в одному екземплярі і зберігається у комірника цеху (дільниці), начальника відділу і т. д.

Замовлення на ремонт або заточення інструментів (пристосувань) (типова форма № МШ-3)

Форма № МШ-3 (табл. 5.18) застосовується на тих підприємствах, де заточення і ремонт інструментів (пристосувань) проводиться в централізованому порядку. Замовлення виписується в двох екземплярах комірником роздавальної комори. Один екземпляр залишається в комірника з розпискою виконавця, другий передається разом з інструментом у ремонтний цех (на дільницю).

Таблиця 5.18

Замовлення на ремонт або заточення інструментів (пристосувань) (типова форма № МШ-3)

Після заточення або ремонту інструмента (пристосування) комірник робить позначку у своєму екземплярі про повернення інструмента (пристосування) і розписується в екземплярі ремонтного цеху.

Акт вибуття малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-4)

Акт вибуття форми № МШ-4 (табл. 5.19) застосовується для оформлення факту поломки, псування або втрати малоцінних і швидкозношуваних предметів.

Таблиця 5.19

Акт вибуття малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-4)

Акт вибуття складається в одному екземплярі майстром або начальником цеху (дільниці). При поломці, псуванні або втраті МТТТП з вини працівників акт складається в двох екземплярах. Один екземпляр залишається в цеху, а другий направляється в бухгалтерію для відшкодування, у встановленому порядку з винної особи.

При пред'явленні працівником акта вибуття малоцінного предмета, виданого в індивідуальне користування, йому замість непридатного або загубленого предмета видається придатний, що записується в картку обліку МШП форми № МШ-2 (табл. 5.17).

З переходом України на міжнародні стандарти обліку при заповненні форми № МТТТ-4 (як і взагалі усіх форм первинних документів) варто враховувати зміни порядку обліку МШП, що відбулися зв'язку з цим. Зокрема, якщо акт складається у зв'язку з поломкою або зносом інструмента не з вини працівника, графи 1 і 2 форми № МШ-4 бухгалтерією не заповнюються, тому що вартість цього предмета вже була списана при видачі зі складу в експлуатацію.

Якщо ж поломка, втрата або псування відбулися з вини конкретного працівника і цьому працівнику пред'явлена претензія, у бухгалтерському обліку цей факт варто відобразити записом по дебету субрахунку 375 "Розрахунки по відшкодуванню заподіяного збитку" і кредиту субрахунку 716 "Відшкодування раніше списаних активів". При цьому у графі 1 форми № МТТТ-4 варто вказати субрахунок 716, відшкодування раніше понесених витрат.

Акти вибуття потім додаються до актів списання (форми № МШ-5 і № МШ-8).

Акт на списання інструментів (пристроїв) і обмін їх на придатні (типова форма № МШ-5)

Форма № МШ-5 (табл. 5.20) застосовується для оформлення списання інструментів (пристосувань) і обміну їх на придатні на тих підприємствах, де облік здійснюється за методом обмінного (оборотного) фонду.

Таблиця 5.20

Акт на списання інструментів (пристроїв) і обмін їх на придатні (типова форма № МШ-5)

Складається в одному екземплярі комісією цеху на підставі разових актів вибуття малоцінних і швидкозношуваних предметів (форма № МТТТ-4) Непридатний інструмент за актом здається в комору для утилізації. Акт візується начальником інструментального або планового відділу і передається на центральний інструментальний склад (ЩС), що видає цеху інструменти (пристроїв) того ж найменування, марки і розміру за актом без виписки вимог і лімітних карток. Після видачі складом інструментів (пристроїв) акт передається в бухгалтерію, де відповідно до цього акта проводиться списання інструментів (пристосувань) зі складу без відображення їхнього руху по роздавальних коморах цехів. Виданий складом інструмент (пристосування) у порядку обміну за актами у картці обліку роздавальних комор не відображається.

Особиста картка обліку спецодягу, спецвзуття і запобіжних засобів (типова форма № МШ-6)

Форма № МШ-6 (табл. 5.21) застосовується для обліку спецодягу, спецвзуття і захисних засобів, які видаються працівникам підприємства в індивідуальне користування за встановленими нормами. Картка ведеться в одному екземплярі і зберігається в комірника цеху (дільниці).

Таблиця 5.21

Особиста картка обліку спецодягу, спецвзуття і запобіжних засобів (типова форма № МШ-6)

У разі втрати одержаних предметів в особовій картці за формою № МШ-6 по рядку втраченого предмета в розділі "Повернено" робиться запис: "Акт вибуття №_і дата".

Черговий спецодяг, спецвзуття і захисні засоби спільного користування, видані працівникам і службовцям тільки на час виконання тих робіт, для яких вони призначені, повинні знаходитися в коморах і видаватись під відповідальність майстрів та інших працівників, перелік яких затверджується керівником підприємства.

Черговий спецодяг, спецвзуття і запобіжні засоби записуються на окремі картки з позначкою "чергова".

При автоматизованій обробці даних з обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів особова картка форми № МШ-6 не ведеться.

Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття і запобіжних пристроїв (типова форма № МШ-7)

Форма № МШ-7 (табл. 5.22) застосовується для обліку прийнятих від працівника підприємства спецодягу, спецвзуття й інших захисних пристроїв для прання, дезинфекції, ремонту і літнього зберігання та повторної видачі для користування.

Таблиця 5.22

Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття і запобіжних пристроїв (типова форма № МШ-7)

Відомість заповнюється в двох екземплярах комірником цеху (дільниці) окремо на видачу і на повернення. У графі 11 форми працівник розписується за здачу або прийняття спецодягу, а комірник внизу форми (під графічною частиною) розписується за прийняття або видачу захисних засобів. Один екземпляр відомості передається в бухгалтерію, а другий залишається в комірника цехової комори.

Акт на списання малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-8)

Форма № МШ-8 (табл. 5.23) застосовується для оформлення списання морально застарілих, зношених і непридатних для подальшого використання інструментів (пристосувань), спецодягу, спецвзуття, захисних засобів після закінчення терміну використання, інших малоцінних і швидкозношуваних предметів і здачу їх у комору для утилізації.

Акт складається в одному екземплярі комісією на підставі разових актів вибуття малоцінних і швидкозношуваних предметів типової форми № МТТТ-4 (табл. 5.19). Після здачі списаних предметів у комору для утилізації акт із розпискою комірника здається в бухгалтерію.

На різні види МТТТП (інструменти (пристосування, спецодяг і спецвзуття; запобіжні пристрої) акти на списання складаються окремо.

Таблиця 5.23

Акт на списання малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма № МШ-8)

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші