Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Офісний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Передача ініціативи

Отже, у менеджера є можливість повернути нав'язану йому мавпу справжньому хазяїну. Але треба зауважити: перш ніж заохочувати ініціативність у підлеглого, начальник повинен переконатися в тому, що той у принципі її має. Якщо менеджер допустить, щоб ініціатива перейшла до нього, він може розпрощатися з часом, який витрачає на власний розсуд: він буде цілком присвячений проблемам підлеглих.

Слід також пам'ятати, що менеджер і його підлеглий не можуть просувати ту саму ініціативу. Слова "Бос, у нас проблема" — сигнал небезпеки, який повинен насторожити начальника: це значить, що мавпа сидить відразу на двох спинах.

У відносинах з начальством і системою можна виділити п'ять рівнів ініціативності менеджера. їхні типові прояви такі (рівні розташовані за наростанням — від найнижчого до найвищого):

  • 1. Менеджер чекає, поки вона зробить пряму вказівку.
  • 2. Менеджер запитує, що потрібно робити?
  • 3. Менеджер пропонує свій план, який потім реалізує.
  • 4. Менеджер діє самостійно, по ходу справи запитуючи поради.
  • 5. Менеджер діє зовсім самостійно й наприкінці подає звіт про виконану роботу.

Природно, що керівник, який володіє достатнім професіоналізмом, не повинен задовольняти варіантами 1 і 2. Якщо він вибирає варіант І, то втрачає контроль за тим, чим наповнений і як витрачається час, призначений на виконання вимог боса й системи. Фактично такий менеджер втрачає право бути незадоволеним дорученим йому завданням і встановленими строками виконання. Діючи за схемою 2, менеджер може контролювати терміни, але не зміст роботи. Якщо ж його ініціативність відповідає рівням 3,4 або 5, то йому підконтрольні й фактор складу, і фактор розподілу часу. І природно, максимум свободи одержує той, хто перебуває на рівні 5.

У відносинах з підлеглими менеджер повинен переслідувати дві мети.

Перша — припиняти спроби діяти за схемами 1 і 2, щоб у підлеглих не залишалося іншого шляху, ніж як усе краще й краще осягати концепцію "досконалої роботи персоналу" (completed staff work, CSfV).

Друга — стежити, щоб по кожній проблемі, що залишає менеджерський кабінет, була досягнута домовленість про рівень ініціативності виконавця, а також про час наступної зустрічі (тут на допомогу керівнику приходить органайзер).

У поводженні з мавпами необхідно неухильно дотримувати п'яти основних правил.

Правило 1. Мавп слід годувати або пристрілювати. Якщо цього не робити, вони вмруть із голоду й менеджеру при йдеться витрачати час на реанімацію або — на жаль! — на розтин.

Правило 2. Чисельність зграї повинна бути менше того максимуму, який менеджер у стані обслуговувати. Якщо мавпі забезпечений гарний догляд, на годівлю йде від 5 до 15 хвилин.

Правило 3. Мавп слід годувати суворо за розкладом. Абсолютно неприпустимо кидатися на пошуки вмираючих від голоду тварин, намагаючись нагодувати хоча б тих, хто попався під руку.

Правмо 4. Годувати мавп потрібно в режимі особистого спілкування або по телефону. Електронна пошта не годиться (пам'ятайте: при обміні електронними посланнями черговий хід виявляється за менеджером). Документація — гарна добавка до раціону мавпи, але вона не може замінити основний процес годівлі.

Правило 5. Кожній мавпі повинен бути призначений час наступного годування — і обов'язково з указівкою рівня ініціативності. Домовленості можуть бути в будь-який момент переглянуті за обопільною згодою, але вони завжди повинні бути чіткими й однозначними. Якщо цього правила не дотримуватись, мавпа або вмре, або перебереться на спину керівника.

Головна порада менеджеру, який бажає організувати свій час, звучить так: "Добийтеся контролю над складом і витратою свого часового ресурсу".

Перша вимога бізнесу: менеджер повинен збільшити частку часу, що витрачається на власний розсуд, за рахунок ліквідації складової "час на вирішення проблем підлеглих".

Друга вимога: направляючи частину ресурсу, що вивільнився, на навчання підлеглих, менеджер повинен добитися, щоб кожний з них проявляв ініціативу.

Третя вимога: залишок часового ресурсу, що утворюється, слід використовувати для оптимізації діяльності, пов'язаної з вимогами начальства й системи. Виконуючи ці умови, керівник одержить можливість практично необмежено підвищувати продуктивність кожної години, витраченої на управління своїм часом.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші