Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Право arrow Адвокатура України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Передмова

Історія розвитку людської цивілізації в основному має гуманістичний напрям. Незважаючи на численні приклади відступу окремих народів і країн, а іноді й цілих континентів, від загальнолюдських цінностей та прав і свобод людини, не можна заперечувати поступове зміцнення таких невід'ємних прав людини, як право на життя, свободу, гідність, рівність у захисті своїх прав та інтересів. Історія розвитку незалежної держави Україна не є винятком. Зокрема, можна вести мову про гуманістичний напрям розвитку такої надзвичайно важливої та показової ланки суспільних відносин, як правова система країни.

Україна незворотно визначила своєю метою створення громадянського суспільства, дотримуючись загальноприйнятих у світовому співтоваристві норм і стандартів щодо прав і свобод громадян, відроджуючи історичні та національні традиції. Для побудови дійсно правової держави необхідно перш за все забезпечити правову захищеність громадян, удосконалити законодавство в галузі прав і свобод людини, забезпечити нормальне функціонування правової системи держави шляхом безперечного дотримання законів усіма фізичними та юридичними особами. У статті 3 Конституції України закріплено пріоритет загальнолюдських цінностей, підкреслюється, що в центрі уваги має бути людина як найвища соціальна цінність. Визнання й дотримання прав і свобод людини, їх належне забезпечення й надійний захист є свідченням демократичності держави.

Особливе місце в захисті прав і свобод громадян посідає адвокатура України. За своєю суттю вона є професійним правовим інститутом, спрямованим на захист прав і свобод громадян. Крім цього головного завдання адвокатура допомагає здійсненню правосуддя та додержанню законів.

Проблеми діяльності адвокатури, її місце в суспільстві, професійні права та обов'язки адвокатів неодноразово були предметом досліджень багатьох світових та вітчизняних вчених і практиків. Однак незважаючи на прийняття нового Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" досі існують значні проблеми та різночитання як у нормативному врегулюванні статусу адвокатів у системі юридичних механізмів захисту прав та свобод людини, так і в психологічному ставленні суспільства та держави до адвокатури в цілому.

Саме тому майбутнім юристам необхідно не лише вивчати законодавчі засади функціонування та організації адвокатури в Україні, а й навчатись повазі до найгуманнішої правозахисної діяльності, якою є діяльність адвоката.

Навчальний курс "Адвокатура України" присвячений вивченню принципів організації та функціонування адвокатури, правового статусу адвокатів в Україні. Як навчальна дисципліна цей курс ґрунтується на історії держави та права, загальних положеннях про систему правоохоронних, правозахисних і судових органів, науці кримінального, цивільного та господарського процесів, на практичному досвіді, напрацьованому суддями, прокурорами, органами слідства, адвокатами.

Мета дисципліни "Адвокатура України" — дослідити історичний генезис розвитку такого правового інституту, як адвокатура, з'ясувати порядок організації адвокатури в Україні, проаналізувати систему функцій адвокатів у кримінальному, цивільному, адміністративному та господарському судочинстві, розглянути стандарти адвокатської професійної діяльності. Вивчаючи цю дисципліну, слід керуватися навчальною програмою курсу, рекомендованими нормативними актами, навчальною та спеціальною літературою.

Завданням дисципліни є сприяння студентам у вивченні курсу, в результаті чого студенти повинні:

  • — знати основні нормативні положення, якими визначається порядок організації та функціонування адвокатури України, міжнародні засади діяльності адвокатів;
  • — уміти правильно тлумачити і застосовувати процесуальні норми, що визначають правовий статус адвоката в кримінальному, цивільному, господарському процесах та в адміністративному судочинстві, обґрунтовувати й відстоювати свою правову позицію, захищати права, свободи і законні інтереси громадян, юридичних осіб, інтереси держави і суспільства, в тому числі шляхом побудови та переконливого проголошення в суді промов, напрацьовування комунікативних та інших особистісних якостей, що сприяють підвищенню ефективності правозахисної діяльності.

Предметом дисципліни є курс історії, організації та функціонування адвокатури, в якому розглядаються основні положення про адвокатуру України: походження, призначення та історичний генезис адвокатури в ході розвитку людського суспільства; поняття, завдання і принципи організації адвокатури в Україні; засади, завдання та система органів адвокатського самоврядування; правовий статус адвокатів, гарантії їх діяльності; особливості надання правової допомоги адвокатами у кримінальних провадженнях та цивільних справах, при консультуванні юридичних осіб; стандарти та етичні засади професійної адвокатської діяльності.

Вивчення курсу передбачає проведення лекцій, семінарських занять, індивідуальної роботи зі студентами та самостійну роботу студентів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші