Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

В Україні із січня 2000 року відбулося реформування системи бухгалтерського обліку та бухгалтерської звітності у зв'язку з переходом ведення обліку на Національні стандарти з урахуванням Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Це обумовлено рамками реалізації стратегічного курсу України на інтеграцію зі світовим економічним простором, який передбачає адаптацію законодавства України до законодавств різних країн світу і направлений на розвиток ринкових відносин, упровадження різноманітних форм власності.

У підручнику викладено чітку побудову бухгалтерського фінансового обліку відповідно до змін його організації та техніки ведення, яка підвищує роль обліку як основного способу одержання достовірної інформації для прийняття економічно обгрунтованих рішень і попередження ризику у виробничо-господарської діяльності, системі оподаткування, короткострокових та довгострокових зобов'язань, у складанні фінансової звітності, необхідної як внутрішнім, так і зовнішнім користувачам.

В основу побудови підручника покладено Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996-1Vвід 16.07.1999р., План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №291 від 30.11.1999 р., Податковий кодекс України 2011 р.

Особливістю побудови підручника (після ознайомлення з теоретичними основами побудови бухгалтерського фінансового обліку – Частина 1-4 розділи) є його структуравідповідно до технологічного процесу діяльності підприємства (від створення Власного капіталу, з урахуванням системи оподаткування в Україні, до фінансової звітності) – всього 5 частин підручника.

До кожного розділу наведено відповідні нормативні джерела (Закони України, Постанови Кабінету Міністрів України, Накази відповідних міністерств, Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, Інструкції, Методичні рекомендації).

Кожний розділ підручника, пов'язаний з господарськими операціями, завершується кореспонденцією рахунків і субрахунків у зведених таблицях не тільки за їх номерами, але й за назвами, що значно полегшує користування цим підручником як студентам, так і практикам. Плани рахунків бухгалтерського обліку винесені в додатки наприкінці підручника.

Основні терміни, визначення, поняття, висновки, положення, законодавчі документи виділені напівжирним шрифтом, що допоможе читачеві оперативно відшукати необхідний матеріал для теоретичного та практичного використання.

Винесено в додатки:

  • 1. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. №291 (із змінами, внесеними відповідно до наказів Міністерства фінансів України №l012 від 90.12.2002р., №591 від 24.09.2004., №717 від 20.10.2005р.; (враховано вимоги законодавства станом на 1 січня 2011 р.).
  • 2. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій суб'єстів малого підприємництва. Затверджено наказом Міністкрства фінансів України №186 від 19.04.2001 р. (враховано вимоги законодавства станом на 1 січня 2011 р.).

П'яте видання підручника (четверте видано російською мовою) доповнено новою нормативною базою, відповідними доопрацюваннями, кореспонденцією рахунків бухгалтерського обліку митних операцій, закордонного відрядження, отримання субсидій та їх погашення та ін. (Частина 11, розділ 2); доповнено нові види амортизації; облік необоротних активів, утримуваних для продажу шляхом експорту; облік придбання, продажу земельної ділянки, переведення землі до інвестиційної нерухомості (Розділ 3); облік довгострокових біологічних активів (Розділ 4); схеми комп'ютерізації заробітної плати (Розділ 5); схеми комп'ютерізації обліку готової продукції та її реалізації (Розділ 7); схеми комп'ютерізації обліку вексельних розрахунків (Розділ 8); облік довгострокових, короткострокових позик банків (Розділ 9). Частина III "Система і підсистема оподаткування, збори, штрафні санкції, облік" повністю перероблена відповідно до Податкового кодексу України 2011 р. Підручник доповнено новою частиною IV "Нарахування та сплата єдиного соціального внеску"; частина V – "Фінансова звітність в Україні".

П'яте видання підручника доповнено змінами, внесеними Податковим кодексом України.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші