Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Види ремонтів основних засобів та валово-витратний ліміт для ремонту

Основні виробничі засоби у процесі експлуатації зазнають як фізичного так і морального зносу і втрачають свої експлуатаційні якості. У зв'язку з цим ремонт основних засобів є необхідною умовою виробничого процесу. Від своєчасності та якості ремонту залежить ефективність використання основних виробничих засобів на підприємстві.

Ремонти основних засобів залежно від обсягу і характеру робіт бувають поточні, середні й капітальні (рис. 3.4).

Суть поточних ремонтів

Поточні ремонти здійснюються за необхідності і виконуються в основному власними силами. До поточних ремонтів належать дрібні роботи із заміни або виправлення окремих зношених деталей, вузлів машин, обладнання, елементів конструкції будов та споруд, а також профілактичні ремонти й огляди.

Суть капітальних ремонтів

Капітальні ремонти виконуються з періодичністю понад один рік, при цьому здійснюються повне розбирання, заміна або відновлення всіх зношених деталей, вузлів.

Капітальний ремонт основних засобів може бути виконаний двома способами: господарським і підрядним.

Господарський спосіб виконання капітального ремонту основних засобів використовується на підприємстві при незначному обсязі робіт і за наявності на підприємстві спеціалістів, кваліфікація яких дає змогу виконувати передбачені кошторисом роботи.

При підрядному способі до проведення капітального ремонту за договором залучаються спеціалізовані підприємства.

Розрахунки з підрядниками здійснюються на підставі Акта прийому виконаних робіт за рахунками-фактурами.

Витрати з капітального ремонту обліковуються за кожним видом ремонтованих основних засобів.

Класифікація ремонтів основних засобів

Рис. 3.4. Класифікація ремонтів основних засобів

Починаючи з 1996 р. витрати, пов'язані із закінченим капітальним ремонтом основних засобів, відносяться на збільшення балансової вартості відповідних основних засобів після індексації з подальшою їх амортизацією за встановленими нормами на повне їх відновлення (Постанова Кабінету Міністрів України №523 від 16.05.96 р., Листи Головної державної податкової інспекції України

№10-114/10-3180 від 07.06.96 р. №16-1101/10-385 від 20.01.97 р.; Закон України №283/97-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.1997 р.

Відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” №283/97-ВР витрати, пов'язані з поточним, капітальним ремонтами, реконструкцією та іншими видами поліпшення основних засобів у сумі, що не перевищувала 5%, а відповідно до Закону України №349-IV від 24.12.2002 р., пп. 8.7.1, п. 8.7. – 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів станом на початок звітного періоду списуються на собівартість продукції (витрат обігу, робіт, послуг), тобто на дебет рахунків №23 “Виробництво”, №91 “Загально-виробничі витрати”, решта – на збільшення основних засобів – на дебет рахунка №10 “Основні засоби”.

У 2005 р. валово-витратний ліміт для поліпшення основних засобів визначали окремо:

  • об'єктів групи 1 – у розмірі 10% від балансової вартості ремонтованого об'єкта на початок звітного періоду;
  • об'єктів груп 2-4, що підлягали амортизації та орендовані основні засоби – у сумі, що не перевищувала 10% сукупної балансової вартості 2-4 груп основних засобів звітного періоду.

У 2006 р. валово-витратний ліміт для поліпшення основних засобів, що підлягали амортизації, у т. ч. і орендованих основних засобів обраховували у сумі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів за станом на початок звітного періоду.

Податковий кодекс України, К., 2011 р., ст. 146. п. 146.12: Сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих, у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому такі ремонти та поліпшення були здійснені.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші