Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Поділ та облік довгострокових біологічних активів

Облік довгострокових біологічних активів

Для обліку й узагальнення інформації про наявність на рух власних або утриманих на умовах фінансової оренди довгострокових біологічних активів призначено рахунок № 16 “Довгострокові біологічні активи”.

За дебетом рахунку № 16 “Довгострокові біологічні активи” відображається надходження довгострокових біологічних активів, за кредитом – їх вибуття.

Рахунок № 16 “Довгострокові біологічні активи” має такі субрахунки:

№ 161 “Довгострокові біологічні активи рослинництва, які оцінені за справедливою вартістю”, зменшеною на очікувані витрати на місці продажу. Аналітичний облік ведеться за видами довгострокових біологічних активів рослинництва.

№ 162 “Довгострокові біологічні активи рослинництва, які оцінені за первісною вартістю” – ведеться облік цих активів рослинництва, але справедливу вартість яких достовірно визначити неможливо, унаслідок чого їх оцінка здійснена відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби” та 28 “Зменшення корисності активів”. Аналітичний облік ведеться за видами таких довгострокових біологічних активів рослинництва.

№ 163 “Довгострокові біологічні активи тваринництва, які оцінені за справедливою вартістю”, зменшеною на очікувані витрати на місці продажу. Аналітичний облік ведеться за видами довгострокових біологічних активів тваринництва.

№ 164 “Довгострокові біологічні активи тваринництва, які оцінені за первісною вартістю”, справедливу вартість яких достовірно визначити неможливо, унаслідок чого їх оцінка здійснена відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби” та 28 “Зменшення корисності активів”. Аналітичний облік ведеться за видами таких довгострокових біологічних активів тваринництва.

№ 165 “Незрілі довгострокові активи, які оцінюються за справедливою вартістю” (крім тварин, які обліковуються на рахунку № 21 “Поточні біологічні активи”), зменшеною на очікувані витрати на місці продажу. Аналітичний облік ведеться за видами таких незрілих довгострокових біологічних активів.

№ 166 “Незрілі довгострокові активи, які оцінюються за первісною вартістю” (крім тварин, які обліковуються на рахунку 21 “Поточні біологічні активи”), справедливу вартість яких визначити неможливо, унаслідок чого вони оцінюються, виходячи із суми витрат, зазнаних на їх вирощування. Аналітичний облік ведеться за видами таких незрілих довгострокових біологічних активів.

Відображення в обліку довгострокових біологічних активів:

На підставі Акту списання довгострокових біологічних активів тваринництва (вибраковка тварин) (Форма № ДБАСГ-4):

а) Продано тварин живою вагою: _

Дебет субрах. № 901 “Собівартість реалізованої готової продукції”

Кредит субрах. № 163 “довгострокові біологічні активи тваринництва, які оцінені за справедливою вартістю”;

б) Переведено худобу на відгодівлю:

Дебет субрах. № 213 “Поточні біологічні активи тваринництва, які оцінені за первісною вартістю

Кредит субрах. № 164 “довгострокові біологічні активи, які оцінені за первісною вартістю”

в) Забито хвору тварину (це витрати підприємства):

Дебет субрах. № 947 “Нестачі і втрати від псування цінностей”

Кредит субрах. № 164 “Довгострокові біологічні активи тваринництва, які оцінені за первісною вартістю”

г) Забито тварину на м'ясо:

Дебет рахунку № 23 “Виробництво”

Кредит субрах. № 164 “Довгострокові біологічні активи, які оцінені за первісною вартістю”.

У сільському господарстві для обліку щоденного відпуску кормів (зернових відходів, комбікормів, сіна, силосу сінажу та ін. на тваринницькі ферми зі складів, силосних ям, буртів тощо, та інших місць зберігання) використовують документ “Відомість витрати кормів” (форма № ВЗСТ-9).

Для забезпечення збереження сільськогосподарської продукції та інших товарно-матеріальних цінностей на складах, у коморах та інших призначених для цього місцях використовують документ “Книга складського обліку” (форма ВЗСТ-10).

Для обліку збирання яєць, урожаю овочевих та плодово-ягідних культур у неспеціалізованих господарствах використовують “Щоденник надходження сільськогосподарської продукції” (сільгосп. облік форма № 81).

Для оформлення списання багаторічних насаджень при втраті ними виробничого значення (після періоду біологічного плодоношення) чи недоцільності їх подальшого використання використовують документ “Акт списання багаторічних насаджень” (сільгосп облік № 58).

Наказом Держкомстату України затверджена річна форма “Державного статистичного спостереження” № 50-сг “Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств” № 173 від 03.06.2008 р. та Інструкція щодо її заповнення за № 403 від 06.11.2007 р.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші