Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Методика нарахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів

Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів може нараховуватися за спрощеною методикою: всі 100% вартості активу – в першому місяці його використання або 50% у першому місяці використання та 50% у момент вилучення з активів (п. 27 П(С)БО 7 “Основні засоби”).

Для малоцінних та швидкозношуваних предметів характерна багаторазова участь у виробництві і збереження натуральної форми. Малоцінні та швидкозношувані предмети, що відносяться до запасів терміном експлуатації менше одного року, обліковуються у складі необоротних активів на рахунку №22 “Малоцінні необоротні активи” і відображаються у другому розділі Активу Балансу “Оборотні активи”.

На малоцінні та швидкозношувані предмети (термін експлуатації до одного року), що відносяться до запасів, не нараховується знос, а вартість переданих до експлуатації МШП списується на витрати записом у обліку:

Дебет рахунку №23 “Виробництво”

Дебет рахунку №92 “Адміністративні витрати” (або № 91, 93)

Кредит рахунку №22 “Малоцінні та швидкозношувані предмети” з подальшою організацією оперативного кількісного аналітичного обліку таких МШП за місцями експлуатації та відповідальними особами протягом терміну їх фактичного використання.

На дебеті рахунку №22 “Малоцінні швидкозношувані предмети” відображаються придбані (одержані) або виготовлені МШП за первісною вартістю, на кредиті – відпуск у експлуатацію за обліковою вартістю зі списуванням на рахунки обліку витрат, а також описування нестач та втрат від порчі цінностей МШП.

Малоцінні та швидкозношувані предмети, термін експлуатації яких перевищує один рік, відображаються у складі необоротних активів на субрахунку №112 “Малоцінні необоротні матеріальні активи”, на які нараховується знос (амортизація). Сальдо рахунків №10 “Основні засоби” та №11 “Інші необоротні матеріальні активи” відображається у Активі Балансу “Необоротні активи” загальною сумою за статтею “Основні засоби”, код рядка 030.

На підставі пункту 5.4 підпункту 5.4.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” №349-IV від 24.12.2002 р. до складу валових витрат включаються “Витрати платника податків на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням, що необхідні для виконання професійних обов'язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, який встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Витрати підприємства на “понаднормативні” одяг та спецвзуття або не за переліком, установленим нормативним актом, а також витрати підприємства на забезпечення спецодягом і спецвзуттям громадян, які працюють за цивільно-правовими договорами, не включаються до складу валових витрат.

Особливості обліку при видачі спецодягу і спецвзуття

Видача спецодягу і спецвзуття працівникам підприємства не є операцією продажу. Підлягає виключенню сума податкового кредиту, що входить до вартості придбання виданого понад норми спецодягу методом сторно.

Дебет субрахунку №641 “Розрахунки за податками”

Кредит субрахунку №644 “Податковий кредит” з подальшим списуванням цієї суми ПДВ за рахунок витрат підприємства:

Дебет рахунку №23 “Виробництво”

Дебет рахунку №91 “Загальновиробничі витрати”

Дебет рахунку №92 “Адміністративні витрати”

Дебет рахунку №93 “Витрати на збут”

Кредит субрахунку №644 “Податковий кредит”.

Малоцінні та швидкозношувані предмети можуть знаходитися на складах підприємства і в експлуатації (наприклад, у цехах або конторі підприємства) на матеріальній відповідальності окремих працівників.

Аналітичний облік малоцінних та швидкозношуваних предметів повинен будуватися:

по-перше, за відповідними субрахунками;

по-друге, за місцем знаходження і матеріально відповідальними особами;

по-третє, за окремими предметами, що належать до складу кожної групи малоцінних та швидкозношуваних предметів (за номенклатурними номерами).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші