Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік реалізації готової продукції (робіт, послуг) (рах. №90)

Визначення поняття "реалізована продукція"

Реалізованою продукцією підприємства вважається продукція (роботи, послуги), за яку покупцеві (замовникові) пред'явлені розрахункові документи. Пред'явленими розрахунковими документами (покупцеві, замовникові) вважаються документи з моменту подачі їх до установи банку (за умови здійснення розрахункових операцій через установи банків), або передачі їх покупцеві (замовникові) відповідно до умов, передбачених договором (контрактом), тобто без участі установ банків.

Якщо покупець (замовник) за умовами договору одержує продукцію безпосередньо на підприємстві-виготовлювачі, то така продукція вважається реалізованою після видачі і відповідного оформлення документами та пред'явлення покупцеві-замовникові розрахункових документів.

Реалізованою вважається також продукція, за яку підприємство-продавець одержало плату або авансові платежі.

Підприємства, що здійснюють свою діяльність у сферах торгівлі та громадського харчування, де розрахунки за товари і продукцію здійснюються готівкою, валовий дохід від реалізації визначають у міру одержання готівки.

Виручка від реалізації продукції (товарів) – це не фінансовий результат від їх продажу, а вся сума, що надійшла від реалізації на поточний рахунок підприємства або до каси (Наказ № 727).

Перехід на визначення результатів реалізації за методом нарахування наближає застосовувану в Україні систему обліку і статистики до загальновизнаної у міжнародній практиці.

Таким чином, реалізованою продукцією (роботами, послугами) вважається продажна вартість відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), зазначеної в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах, або продажна вартість відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), зарахована як платіж на рахунки підприємства в установах банків.

Для відображення собівартості реалізованої продукції, товарів, робіт, послуг, страхових витрат введено активний рахунок № 90 “Собівартість реалізації”.

Облік на рахунку №90

Рахунок №90 “Собівартість реалізації” мас такі субрахунки:

№901 “Собівартість реалізованої готової продукції”;

№902 “Собівартість реалізованих товарів” (визначається за П(С)БО 9 “Запаси”);

№903 “Собівартість реалізованих робіт і послуг”;

№904 “Страхові виплати”.

За дебетом рахунку №90 “Собівартість реалізації” відображається виробнича собівартість реалізованої готової продукції робіт, послуг; фактична собівартість реалізованих товарів (без торгових націнок); страхові виплати відповідно до договорів страхування: за кредитом – списання в порядку закриття дебетових оборотів на рахунок №79 “Фінансові результати”.

Не включаються до складу виробничої собівартості готової та реалізованої продукції адміністративні витрати, витрати на збут, інші операційні витрати. Ці витрати обліковуються на рахунках №92 “Адміністративні витрати”, №93 “Витрати на збут”, №94 “Інші витрати операційної діяльності” і списуються на зменшення фінансових результатів підприємства наприкінці звітного місяця (на дебет рах. №79).

На субрахунку №904 “Страхові виплати” підприємства, які є страховиками відповідно до Закону України “Про страхування”, узагальнюють інформацію про страхові суми і страхові відшкодування за умовами договору страхування (перестрахування) при настанні страхового випадку.

Кореспонденцію рахунків з обліку реалізації готової продукції (робіт, послуг) наведено в таблиці 7.3.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші