Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Граничний розмір обсягу розрахункових операцій з продажу товарів

Постановою Кабінету Міністрів України “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №1336 від 23 серпня 2000 р. із змінами і доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 24 січня 2001 р., встановлено граничний розмір обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) – 200 тис. грн у разі перевищення якого застосування реєстраторів, розрахункових операцій є обов'язковим.

Терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлені Постановою Кабінету Міністрів України “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій” №121 від 7 лютого 2001 р.

Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлені Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування” №199 від 18 лютого 2002 р.

Контроль і фінансові санкції' при застосуванні реєстраторів

Наказом Державної податкової адміністрації України №614 від 1 грудня 2000 р. затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги).

На території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону України здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із чинним законодавством України. За порушення вимог цього Закону України до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів Державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції (табл. 7.4).

Таблиця 7.4

Фінансові санкції за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”

№ п/п

Порушення вимог

Розміри санкцій

1

При продажу товарів (наданні послуг), на які виявлено невідповідність:

  • – у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
  • – у разі непроведения розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій;
  • – у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції;
  • – у разі проведення її без використання розрахункової книжки;

5-тикратний розмір вартості проданих товарів (наданих послуг)

2

- у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого. неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;

20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

3

- у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

4

- у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну

10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

5

- у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, у конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника, та ін.

100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Торговельна діяльність здійснюється у сфері роздрібної та оптової торгівлі, а також у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші