Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Встановлення і виплата доходу на сертифікат акції

Розмір доходу (дивідендів) на сертифікат акції встановлюється загальними зборами акціонерів після закінчення фінансового року і виплачується за рахунок прибутку, який залишається у розпорядженні акціонерного товариства після сплати встановлених законодавством податків та інших платежів.

Сертифікат акцій передається Акціонерним товариством у власність акціонеру після повної оплати її вартості. Страхова компанія не видає дублікатів і не замінює втрачених сертифікатів акцій.

Право власника сертифіката

Володіння сертифікатом акцій дає право власнику на одержання частини прибутку у вигляді дивідендів. Власник сертифіката (акціонер) має право:

  • – брати участь у зборах акціонерів товариства особисто або через представника чи делегувати свої права правлінню;
  • – продати, обміняти сертифікат акцій на інше майно, передати їх третій особі, подарувати чи передати у спадщину з переходом усіх прав та обов'язків члена Акціонерного товариства до спадкоємця або правонаступника;
  • – реалізувати власні сертифікати на фондовому ринку іншим юридичним чи фізичним особам за ринковою ціною, що складається в результаті біржового котирування акції.

Акціонери акціонерного товариства мають право придбати в межах встановленої квоти у переважному порядку додатково випущені сертифікати акцій або акції.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила “Положення про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариства

ми власних акцій” №42 від 19.04.2000 р. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 травня 2000 р. за №273/4494.

1. Загальні положення.

Права акціонерного товариства

Положенням про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариствами власних акцій (далі – Положення) визначає вимоги до порядку придбання, реалізації та анулювання відкритими та закритими акціонерними товариствами власних акцій.

Товариство не має права:

  • – здійснювати придбання власних акцій до повної оплати всіх раніше випущених акцій;
  • – приймати рішення про зменшення статутного фонду товариства шляхом придбання частини акцій з метою їх анулювання, якщо сумарна номінальна вартість акцій, що залишиться в обігу, стане нижчою від мінімального розміру Статутного капіталу, передбаченого чинним законодавством, для акціонерних товариств на дату прийняття такого рішення.

Акції, придбані товариством, повинні бути реалізовані або анульовані у термін не більше одного року з моменту їх придбання. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму на загальних зборах акціонерів проводиться без урахування придбаних товариством акцій.

Придбання та реалізація товариством власних акцій здійснюються на підставі цивільно-правових угод, які укладаються у письмовій формі відповідно до вимог, передбачених Цивільним кодексом Української РСР.

2. Придбання товариством власних акцій. Товариство має право придбати в акціонерів (за їх згодою) оплачені ними акції для їх наступного перепродажу, розповсюдження серед своїх працівників або анулювання.

Порядок придбання товариством власних акцій

Процедура придбання товариством власних акцій проходить за таким порядком:

  • – прийняття уповноваженим органом управління товариства рішення про придбання власних акцій;
  • – повідомлення товариством акціонерів стосовно рішення про придбання власних акцій;
  • – прийняття акціонерним товариством пропозицій від акціонерів щодо реалізації акцій;
  • – укладання цивільно-правових угод з придбання товариством власних акцій та їх виконання.

Уповноважений орган управління товариством – загальні збори акціонерів, якщо Статутом не передано питання придбання акцій до компетенції іншого органу управління.

У рішенні про придбання акцій повинна бути визначена мета придбання акцій, тип та категорія акцій, їх кількість, ціна придбання, термін оплати та термін придбання, а також порядок та термін прийняття товариством пропозицій акціонерів щодо реалізації акцій, порядок вирішення спорів.

Не пізніше ніж за 30 днів до початку терміну, протягом якого буде здійснюватися придбання акцій, товариство зобов'язане повідомити про це акціонерів.

Повідомлення акціонерів здійснюється шляхом надання їм персонального письмового повідомлення, а також шляхом загального повідомлення, передбаченого Статутом.

Персональне та загальне повідомлення повинно містити відомості, зазначені в п. 2.3 цього Положення.

Кожний акціонер товариства, якщо уповноваженим органом товариства прийнято рішення про викуп акцій, має право реалізувати зазначені акції, а товариство зобов'язане придбати їх. Якщо загальна кількість акцій, запропонованих акціонерами до реалізації, перевищує кількість акцій, яку має намір придбати товариство, товариство здійснює придбання цілого числа акцій у кожного акціонера пропорційно його частці в загальному обсязі заявлених пропозицій.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші