Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Умови реалізації акціонером належних йому акцій

Акціонер, який має намір реалізувати товариству належні йому акції, повинен протягом встановленого рішенням про придбання акцій терміну надати товариству письмову заяву про реалізацію акцій із зазначенням свого прізвища, ім'я та по батькові (найменування), місця проживання (місцезнаходження), кількості, типу та категорії акцій, запропонованих до реалізації.

Термін, протягом якого здійснюється прийняття товариством заяв на реалізацію акцій, встановлюється в рішенні про придбання акцій уповноваженим органом управління товариства.

Розрахунки за придбані товариством акції здійснюються на підставі цивільно- правових угод, які укладаються за підсумками прийняття пропозицій від акціонерів щодо реалізації акцій.

Ціна придбання акцій визначається в рішенні про придбання акцій органом управління товариства, уповноваженим приймати відповідне рішення.

Придбання акцій здійснюється товариством тільки за рахунок сум, що перевищують розмір Статутного капіталу.

Термін оплати акцій визначається в рішенні про придбання акцій органом управління товариства, уповноваженим приймати відповідне рішення.

3. Реалізація товариством власних акцій.

Реалізація товариством придбаних акцій здійснюється шляхом їх перепродажу або розповсюдження серед працівників товариства.

Реалізація товариством придбаних акцій здійснюється на підставі рішення уповноваженого органу управління товариства.

Умови перепродажу і розповсюдження товариством власних акцій

У рішенні про реалізацію акцій повинно бути визначено спосіб, порядок та умови реалізації товариством придбаних акцій.

Умови перепродажу придбаних товариством власних акцій керівнику і членам виконавчого органу товариства та розповсюдження акцій серед працівників товариства (у тому числі керівнику і членам виконавчого органу) повинні бути визначені відповідним рішенням загальних зборів акціонерів або ради (Спостережної ради) товариства.

Розповсюдження товариством придбаних акцій серед працівників полягає в укладанні й виконанні товариством цивільно-правових угод, за якими право власності на акції переходить до осіб, що перебувають з товариством у трудових відносинах на момент прийняття рішення про розповсюдження акцій.

4. Анулювання акціонерним товариством власних акцій.

Після викупу акцій анулювання товариством придбаних акцій здійснюється на підставі рішення загальних зборів акціонерів товариства про зменшення статутного фонду шляхом зменшення кількості акцій існуючої номінальної вартості.

Анулювання акцій відбувається згідно з чинним законодавством.

Реєстрація випуску акцій у зв'язку з анулюванням проводиться відповідно до вимог чинного законодавства та нормативних актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Положення №42 від 19.04.2000 р. набрало чинності з 22.05.2000 р.

За відкритої підписки на акції при утворенні акціонерного товариства засновники повинні бути утримувачами акцій на суму не менше 25% Статутного капіталу терміном не менше двох років.

Термін відкритої підписки не може перевищувати 6 місяців.

Особи, які бажають придбати акції, мають внести на рахунок засновників не менше 10% вартості акцій, на які вони підписалися, після чого засновники дають їм письмове зобов'язання про продаж відповідної кількості акцій.

Якщо до закінчення терміну відкритої підписки (б місяців) не вдалося покрити 60% акцій, акціонерне товариство вважається не заснованим.

Особам, які підписалися на акції, повертаються внесені ними суми або майно не пізніше 30 днів (бо в подальшому настає солідарна відповідальність).

У випадках, коли усі акції акціонерного товариства розподіляються між засновниками, останні повинні внести до дня скликання зборів засновників не менше 50% номінальної вартості акцій.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші