Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кредитування за сукупністю запасів і витрат

Використовують також таку форму кредитування поточної господарської діяльності підприємства, як кредитування за сукупністю запасів і витрат. При цій формі кредитування об'єднуються матеріальні та виробничі запаси, відвантажені товари та виконані роботи в межах нормальних термінів оплати, товари та матеріали, продані в кредит.

За рахунок кредиту, при відсутності грошових коштів на рахунках у банках оплачуються матеріальні цінності, що надійшли від постачальників, товари, послуги, відкриваються акредитиви та лімітовані чекові книжки для розрахунків за кредитовані цінності та послуги.

Виплата кредиту здійснюється установою банку шляхом перерахування грошових коштів з рахунків у банках підприємства на рахунок банку.

Якщо у підприємства недостатньо грошових коштів на рахунках у банках для виплати заробітної плати працівникам з незалежних від самого підприємства причин, то таке підприємство може одержати в банку позику на ці потреби. Така позика видається під підвищені відсотки і, як правило, терміном до 10 днів.

Комерційне кредитування

В Україні в нових умовах господарювання великого поширення набуло комерційне кредитування, при якому здійснюється продаж товарів на умовах розстрочки платежу. Суму оплати можна оформляти векселями, іншими борговими документами за кожним терміном платежу або визначати порядок розстрочки платежів, їх погашення за термінами у договорах поставки або підряду. Облік комерційного кредиту доцільно вести на субрахунку “Розрахунки з покупцями з наданого комерційного кредиту” рахунку №36 “Розрахунки з покупцями та замовниками”. Аналітичний облік на цьому субрахунку ведеться в розрізі покупців, особові рахунки яких відкриваються за термінами платежів. Групування за термінами платежів покупців та замовників необхідне для своєчасного погашення комерційного кредиту, для аналізу фінансового стану підприємства. Комерційні кредити підприємство покриває за рахунок власних обігових коштів, інших джерел коштів, що є в його розпорядженні, а також за рахунок залученого банківського та комерційного кредитів.

Види кредитів

Кредити, що їх можуть отримати підприємства, класифікують за такими ознаками:

 • – за кредиторами;
 • – за формами та видами;
 • – за метою використання;
 • – за терміном надання;
 • – за забезпеченням;
 • – за порядком надання.

Види кредитів, що надаються підприємствам Підприємствам можуть надаватися кредити таких видів:

 • банківський кредит – надається суб'єктам господарювання всіх форм власності на умовах, передбачених кредитним договором;
 • комерційний кредит – економічні, кредитні відносини, які виникають між окремими підприємствами;
 • державний кредит – економічні, кредитні відносини між державою та суб'єктами господарювання;
 • лізинговий кредит – стосунки між юридичними особами, які виникають у разі оренди майна (майновий кредит або лізинг-кредит);
 • іпотечний кредит;
 • споживчий кредит;
 • міжнародний кредит.

Банківський та державний кредити надаються підприємствам у грошовій формі, лізинговий та комерційний – у товарній. Погашаються банківський та державний кредити у грошовій формі. Комерційний кредит у період становлення ринкових відносин може погашатися як у товарній, так і змішаній формах (товарній і грошовій одночасно).

Факторингові та лізингові кредитні послуги

У країнах з розвинутою ринковою економікою факторингові та лізингові кредитні послуги надаються факторинговими та лізинговими компаніями.

В Україні кредитні послуги у вигляді факторингу надають тільки комерційні банки. Лізингові послуги надають переважно лізингові компанії, і тому лізинговий кредит умовно віднесений до групи небанківських кредитів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші