Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік поточної заборгованості за довгостроковими зобов'язаннями (рах. №61)

Рахунок №61 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями” призначено для узагальнення інформації про стан розрахунків за поточними зобов'язанням, переведеними зі складу довгострокових при настанні терміну погашання протягом 12-ти місяців з дати Балансу.

Рахунок №61 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями” мас такі субрахунки:

№611 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в національній валюті”;

№612 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями з іноземній валюті”.

За кредитом рахунку №61 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями” відображається та частина довгострокових зобов'язань, яка підлягає погашенню протягом 12-ти місяців з дати Балансу, за дебетом – погашення поточної заборгованості, її списання тощо.

На субрахунку №611 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в національній валюті” ведеться облік частини довгострокових зобов'язань, заборгованість за якими виражена в національній валюті.

На субрахунку №612 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в іноземній валюті” ведеться облік частини довгострокових зобов'язань, заборгованість за якими виражена в іноземній валюті.

Аналітичний облік ведеться за кредиторами та видами заборгованості.

Облік розрахунків з постачальниками та підрядниками (Клас 6, рах. №63)

Суть постачальників

Постачальники – це юридичні або фізичні особи, які здійснюють постачання товарно-матеріальних цінностей (сировини, матеріалів, палива, запасних частин, МШП), що надають послуги (подачу електроенергії, газу, води, пари тощо), виконують роботи (поточний і капітальний ремонт основних засобів тощо).

Суть підрядників

Підрядники – це спеціалізовані підприємства або фізичні особи, які виконують будівельно-монтажні роботи при спорудженні об'єктів на підставі договорів підряду на капітальне будівництво.

Організація обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками повинна забезпечити:

  • – своєчасну перевірку розрахунків з постачальниками і підрядниками;
  • – попередження прострочки кредиторської заборгованості.

Порядок та форми розрахунків між постачальником та покупцем визначаються в господарських договорах. Це найбільш поширена і важлива підстава виникнення зобов'язань, основна форма реалізації товарно-грошових відносин у ринковій економіці.

Обов'язковою умовою укладання договорів має бути максимально точне відображення зобов'язань обох сторін.

Умови укладання договорів

Договір вважається оформленим після погодження з усіма відповідальними особами за підготовку та оформлення договірних відносин відповідно до покладених на них функцій (матеріально-технічного забезпечення, збуту, комерційну, маркетингу, менеджменту, технічного контролю, реклами, капітального будівництва, фінансів, транспорту, інші служби відповідно до їх функцій у порядку, визначеному на підприємстві).

Якщо з часом сторони бажають змінити певні початкові умови договору, повинна бути підписана додаткова угода.

Документи, що використовуються при укладанні Договору- поставки

При укладанні Договору поставки використовують такі документи: Журнал обліку вантажів, що надійшли (М-1); Акт про приймання матеріалів (М-7); Акт про виявлені дефекти устаткування (М-17); Накладні на відпуск ТМЦ (М-20); Прибутковий ордер (М-4); Товарно-транспортна накладна (№6); Податкова накладна; Платіжні і розрахункові документи.

Розрахункові документи, які надає підприємство-постачальник покупцю на суму оплати за отриману продукцію, виконані роботи та надані послуги, повинні бути акцептовані. При організації обліку ці функції повинні бути доведені до конкретних виконавців.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші