Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Суть акцепту

Акцепт розрахункових документів – це надпис уповноваженої особи (акцептант) на Рахунку-фактурі, який засвідчує згоду прийняти рахунок-фактуру до оплати. Після цього покупець надає своєму банку платіжне доручення на оплату придбаного товару і отримує виписку уповноваженого банку про списання грошових коштів з поточного рахунка. Якщо оплата товару проводиться готівкою через підзвітну особу, то заповнюють видатковий касовий ордер на видачу готівки під звіт та авансовий звіт про використання виданої готівки (з квитанцією до прибуткового ордеру, чеком ЕККА, безготівкові розрахунки копією чека з відміткою “сплачено”).

Підставою для оприбуткування та оплати придбаного товару також є документ, що підтверджує його якість. У разі невідповідності одержаних товарно-матеріальних цінностей умовам договору, виставляється претензія.

Документи для обліку імпортних товарів

Підставою для обліку імпортних товарів та їх руху с документи іноземної фірми-постачальника, транспортно-експедиційних компаній з навантажувально-розвантажувальних і транспортних послуг, документи, що підтверджують витрати зі зберігання товару, розрахункові документи про сплату мита, зборів і податків.

Оприбуткування імпортних товарів на складі покупця проводиться на підставі зовнішньоекономічного договору купівлі-продажу, вантажної митної декларації, приймального акта і акта експертизи торгово-промислової палати, комерційних документів (рахунків-фактур, що підтверджують митну вартість товару); транспортних накладних (залізничної накладної, авіанакладної, коносаменту, товарно-транспортної накладної, пакувальних листів). При купівлі товару за іноземну валюту обов'язково повинна складатись довідка бухгалтерії про наявність курсових різниць при перерахуванні заборгованості.

Таким чином, про придбання товарно-матеріальних цінностей свідчать два документи: банківський або касовий документ про оплату їх вартості та накладна про надходження від постачальника.

Облік розрахунків з постачальниками та підрядниками за одержані товарно- матеріальні цінності, виконані роботи і надані послуги ведеться на рахунку №63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками”.

Учасник промислово-фінансової групи веде на цьому рахунку облік розрахунків за одержані від учасників промислово-фінансової групи (ПФГ) товарно- матеріальні цінності (роботи, послуги).

На кредиті рахунку №63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками” відображається заборгованість за одержані від постачальників і підрядників товарно-матеріальні цінності, прийняті роботи, послуги, на дебеті – її погашення, списання тощо.

Рахунок №63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками” має такі субрахунки:

№631 “Розрахунки з вітчизняними постачальниками”;

  • 632 “Розрахунки з іноземними постачальниками”;
  • 633 “Розрахунки з учасниками промислово-фінансових груп” (ПФГ).

На субрахунку №631 “Розрахунки з вітчизняними постачальниками” ведеться облік розрахунків за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги з вітчизняними постачальниками та підрядниками.

На субрахунку №632 “Розрахунки з іноземними постачальниками” ведеться облік розрахунків з іноземними постачальниками та підрядниками за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги.

На субрахунку №633 “Розрахунки з учасниками промислово-фінансової групи” ведеться облік розрахунків за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги з учасниками промислово-фінансової групи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші