Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податок на доходи фізичних осіб

Декретом Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок" № 13- 92 від 26.12.92 р. встановлено прибутковий податок з громадян України (діяв до 01.01.2004 р.).

22 травня 2003 року прийнято Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” за № 889-IV від 22 травня 2003 р., який введено в дію з 1 січня 2004 року, і відповідно втратив чинність Декрет Кабінету Міністрів України № 13-92 від 26 грудня 1992 р. “Про прибутковий податок з громадян” крім розділу IV у частині оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, який застосовується з урахуванням положень пункту 9.12 статті 9 Закону України № 889-1У від 22.05.1993 р. та діє до набрання чинності спеціальним законом з питань оподаткування фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності. (Довідка: Пункт 9.12 статті 9 “Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – суб'єктом підприємницької діяльності або фізичною особою, яка сплачує ринковий збір”).

Згідно з прийнятим Законом України поняття “неоподатковуваний мінімум доходів громадян” кануло у вічність і замінено поняттям “єдина соціальна пільга”.

Під терміном “заробітна плата”, згідно з вказаним Законом України, потрібно розуміти також інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати та винагороди.

Визначення доходу фізичних осіб

Дохід фізичних осіб – це сума будь-яких коштів, вартість Матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, коли кошти або майно (немайнові активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, підтверджених обвинувальним вироком суду, незалежно від призначеної ним міри покарання, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел ж на території України, так і за її межами.

Починаючи з 1 січня 2004 року і до 31 грудня 2006 року ставка податку з доходів фізичних осіб становила 13% від об'єкта оподаткування, визначена п. 7.1 ст. 7 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” ст. 22 цього Закону і п. 22.4 ст. 22 (з урахуванням встановлених розмірів податкової соціальної пільги).

З 1 січня 2007 року ставка податку – 15% від об'єкта оподаткування (п. 7.1 ст. 7 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”).

Податкові соціальні пільги (стаття 6):

– у розмірі, що дорівнює 50% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої Законом України на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку (пп. 6.1.1) у 2010 р. – 869,00 грн × 50% = 434 грн 50 коп;

Платники податку з пільгою у розмірі 150%

 • у розмірі, що дорівнює 150% суми пільги, встановленій законом на 1 січня звітного податкового року для платника податку (у 2010 р. – 434,50 грн × 150% = 651 гри 75 коп) який:
  • а) є самостійною матір'ю або самостійним батьком (опікуном, піклувальником) у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
  • б) утримує дитину-інваліда І або II групи – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
  • в) має троє чи більше дітей віком до 18 років – у розрахунку на кожну дитину;
  • г) є вдівцем або вдовою;
  • д) є особою, віднесеною Законом України до 1 або 2 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених Грамотою Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
  • е) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом, військовослужбовцем строкової служби;

є) є інвалідом І або II групи, у тому числі з дитинства;

ж) є особою, якій присуджено довічну стипендію, як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів (пп. 6.1.2).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші