Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Платники податку з пільгою у розмірі 200%

У розмірі, що дорівнює 200% суми пільги, встановленій Законом України на 1 січня звітного податкового року для платника податку (у 2010 р. – 434,50 грн × 200% = 869 грн), який є:

  • а) особою, що є Героєм України, Героєм Радянського Союзу або повним кавалером ордена Слави чи Трудової Слави;
  • б) учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • в) колишнім в'язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особою, визнаною репресованою чи реабілітованою;
  • г) особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;
  • д) особою, яка перебувала на блокованій території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

Податок з доходів фізичних осіб наведено у таблиці 2.3.

Інші операції оподаткування наведено у таблицях 2.4-2.6.

Таблиця 2.4

Оподаткування операцій відповідно до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-IV від 22 травня 2003 р. (статті 3, 7, 9, 11, 13, 14) з урахуванням змін за станом на 19.08.2009 р.

Платники податку ст. 162 ПКУ

Платниками податку відповідно до Податкового кодексу України є:

  • – фізична особа-резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  • – фізична особа-нерезидент, яка отримує доходи з джерел їх походження в Україні;
  • – податковий агент.

Не є платником податку

Не є платником податку нерезидент, який отримує доходи з джерела їх походження в Україні і має дипломатичні привілеї та імунітет, встановлені чинним міжнародним договором України, щодо доходів, які він отримує безпосередньо від провадження дипломатичної чи прирівняної до неї таким міжнародним договором діяльності.

Податок з доходів фізичних осіб відповідно до Податкового кодексу України 2011 р. (Розділ IV).

Об'єкт оподаткування відповідно до Податкового кодексу України станом на 10 грудня 2010 р. (введено в дію з 1 січня 2011 р.).

Об'єктом оподаткування (стаття 163 ПКУ) є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об'єктом оподаткування нерезидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподаковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

База оподаткування місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку

База оподаткування (стаття 164 ПКУ) визначається як, нарахована заробітна плата (річний оподатковуваний дохід) зменшена (зменшений) на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати (річного оподатковуваного доходу) працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Загальний оподатковуваний дохід, його складові

Загальний оподатковуваний дохід (стаття 164.1-164.6) – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду і складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними Податковим кодексом України.

Загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали срощену систему оподаткування, та доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші