Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Екологічний податок

В Україні діяв Збір за забруднення навколишнього природного середовища.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. №303 затверджено “Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища та стягнення цього збору" із змінами і доповненнями від 21 липня 2005 р. № 626, які вступили в силу з 1 січня 2006 р. Відповідно до цих змін у 2006 р. до нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища використовується коефіцієнт 2,373.

З урахуванням змін, внесених наказом Міністерства природи України та ДПА України від 22.06.2009 р. № 327/322 до Інструкції № 162/379 від 19.07.1999 р., збір справляється, зокрема, за розміщення відходів. Платниками збору є суб'єкти господарювання незалежно від форм власності, юридичної особи, що не здійснюють господарської (підприємницької) діяльності; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи й організації, постійні представництва нерезедентів, які зареєстровані в Україні, або нерезеденти, які виконують представницькі функції та інші.

Податковим кодексом України введено екологічний податок (Розділ VIII, статті 240-250).

Платники екологічного податку

Платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

  • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
  • утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та ін.;

Не є платниками екологічного податку

Не є платниками податку за утворення радіоактивних

відходів (включаючи вже накопичені) суб'єкти діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Об'єкти і база оподаткування

Об'єктом та базою оподаткування є:

– обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (забруднюючі речовини, відходи, радіоактивні відходи та ін.).

Ставки податку (ст. 243)

Ставки податку грн/т

  • Азоту оксиди – 1221,00
  • Аміак – 229,00
  • Марганець та його сполуки – 9664,00
  • Хром та його сполуки – 32779,00 та ін.

Порядок обчислення екологічного податку наведено у статті 249 ПКУ; порядок подання податкової звітності – у статті 250. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Контроль за тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк здійснюється органами центрального органу виконавчої влади у сфері використання ядерної енергії, забезпечення додержання вимог ядерної та радіаційної безпеки та державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я України.

Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України (Розділ IX ПКУ)

Платники рентної плати

Платниками рентної плати с суб'єкти господарювання, які експлуатують об'єкти магістральних трубопроводів та надають (організовують) послуги з транспортування (переміщення) вантажу трубопроводами України.

Об'єкт оподаткування

Для нафти та нафтопродуктів об'єктом оподаткування є їх фактичні обсяги, що транспортуються територією України у податковому (звітному) періоді.

Ставки оподаткування за транспортування

За транзитне транспортування 1000 м3 природного газу за кожні 100 км відстані відповідних маршрутів його транспортування – 1,67 грн;

  • за транспортування однієї тонни нафти магістральними нафтопроводами – 4,5 грн;
  • за транспортування однієї тонни нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами – 4,5 грн;
  • за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 км відстані відповідних маршрутів його транспортування – 5,1 грн.

У разі зміни тарифів до ставок рентної плати застосовується коригуючий коефіцієнт, який обчислюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, крім ставки рентної плати за транзитне транспортування природного газу.

Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справлення рентної плати до бюджету здійснюють органи державної податкової служби.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші