Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Педагогіка arrow Педагогіка вищої школи
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Підготовка спеціалістів вищої кваліфікації в зарубіжних країнах

У кожній країні система підготовки спеціалістів вищої кваліфікації має свої особливості. Так, у США універсальна вища освіта відбувається в три етапи. Перший етап триває зазвичай 4 роки і завершується присвоєнням випускникам уявного ступеня бакалавра. На цьому етапі перші 2 роки студент вивчає в університеті загальноосвітні дисципліни незалежно від подальшої спеціалізації. У подальші 2 роки він повинен здати комплекс дисциплін (приблизно 16), причому 6–8 з них – за обраною ним спеціальністю. На 3-му і 4-му році студенти навчаються за індивідуальними планами. Завершується перший етап навчання написанням невеликої дипломної роботи або спеціального реферата. Ступінь бакалавра не дає випускнику університету достатньо знань зі спеціальності і юридичного права на роботу, де потрібні спеціалісти з вищою освітою.

Другий етап навчання триває 2 роки і завершується присвоєнням другого професійного вченого ступеня магістра наук. На цьому етапі студенти вивчають комплекс дисциплін, відібраних для вужчої і глибшої спеціалізації, з більшим обсягом лабораторних занять. Така гнучкість в освіті дає змогу студентові врахувати потреби в спеціалістах на момент навчання на другому етапі. Нерідко бакалаври та магістри продовжують своє навчання на підприємствах фірми до 2 років, де поглиблюють свої спеціальні знання та вивчають технологію виробництва. Третій етап навчання триває 2 роки і завершується отриманням вченого ступеня доктора наук.

Система вищої освіти Великої Британії охоплює університети, які переважно мають гуманітарну спрямованість, та різні спеціальні і технічні ВНЗ. Атестацію випускників університетів здійснюють у встановленому порядку. Перший ступінь присвоюють після 3–4-річного курсу студентам, які повністю прослухали курс і успішно склали екзамени (цей ступінь прийнято вважати вченим). Студентам, які склали іспити на "задовільно", присуджують ступінь "того, хто витримав екзамени". Ступінь бакалавра науки, культури, права, богослов'я і медицини зазвичай присвоюють після закінчення університету. Вищий ступінь для випускників університетів – ступінь магістра – присвоюють в галузі науки і мистецтва за спеціальне дослідження, представлене через певний час після закінчення університету. Його присвоюють не всі університети.

У Францїі підготовку спеціалістів вищої кваліфікації здійснюють в університетах і спеціальних ВНЗ різних типів. Характерною особливістю вищої освіти є підготовка спеціалістів на широкій науково-теоретичній основі з глибоким вивченням циклу спеціальних дисциплін. Вища освіта охоплює два етапи: на першому (4 роки) здійснюється теоретичне навчання з обов'язковим відвідуванням занять; на другому (2–3 роки) – складання екзаменів і підготовка до дисертації на здобуття вченого ступеня агре- же або доктора наук. Оскільки під час навчання на другому етапі студенти, як правило, працюють, тривалість його часто перевищує 3 роки. Учений ступінь бакалавра присвоюють випускникам середньої школи, які склали екзамени на отримання цього ступеня у ВНЗ. Ступінь бакалавра дає право вступати до вищих навчальних закладів. Провчившись рік у ВНЗ, студент складає екзамени, після чого він може продовжити заняття. У подальшому протягом 2–3 років студент повинен скласти екзамени на отримання 3–4 сертифікатів, які дають право на вчений ступінь ліцеїста технічних, філологічних чи інших наук.

По завершенні першого етапу студент переходить до другого, протягом якого пише дисертацію на вчений ступінь агреже або доктора наук чи дві дисертації на отримання обох ступенів одночасно. Для захисту дисертації на вчений ступінь агреже необхідно отримати три дипломи, які видають після складання певного комплексу екзаменів з профілю спеціальності пошукача, і виконати курсові проекти. Учений ступінь агреже дає право викладати у вищій школі; ступінь доктора наук – обіймати посади, які підлягають заміщенню особами з вищою освітою.

У ФРН вищу освіту здобувають в університетах, академіях, інститутах, вищих школах і семінаріях. Термін навчання у ВНЗ 4–5 років, у медичних – 6 років. Зарахування до вищих навчальних закладів відбувається без вступних іспитів, крім музичних і спеціальних шкіл мистецтва, де потрібно скласти екзамени з профільного предмета. Абітурієнтам ВНЗ необхідно мати стаж із профілю обраної спеціальності: до сільськогосподарських ВНЗ – 2 роки, технічних – 1 рік, медичних – 8 місяців, економічних – 6 місяців, будівельних – від 3 до 12 місяців. Студенти університетів з дозволу декана мають право навчатися одночасно на двох факультетах. Завершується навчання складанням державних екзаменів і захистом дипломної роботи або захистом дисертації зі складанням усного екзамену зі спеціальності.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>