Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Педагогіка arrow Педагогіка вищої школи
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Індивідуальна виховна робота

Вона зумовлена індивідуальними особливостями студентів, через які переломлюється будь-який виховний вплив на особистість. Тому, щоб впливати на особистість, необхідно вивчити її індивідуальність. Важливо встановити довірливі, доброзичливі стосунки між викладачами і студентами. Цьому значною мірою сприяє авторитет викладача, його уміння швидко орієнтуватися в ситуації, передбачати наслідки своїх дій.

Виховна робота зі студентами здійснюється у двох напрямах:

  • – корекція відхилень у свідомості та поведінці окремих студентів шляхом створення спеціальних педагогічних ситуацій, які сприяють усуненню наявних в особистості студента негативних якостей (активізація прихованих почуттів, зміцнення віри у власні сили, паралельна педагогічна дія та ін.);
  • – спонукання студентів до раціонального використання вільного часу з метою всебічного розвитку своєї особистості, вдосконалення необхідних фахівцю якостей (консультування студентів щодо розумного використання вільного часу на самоосвіту, суспільну роботу, заняття фізкультурою і спортом, художньою і технічною творчістю тощо).

Збагаченню особистості студента сприяють такі форми самостійної роботи: читання художньої та спеціальної літератури, пошуки необхідної інформації через Інтернет, перегляд відповідних телепередач і прослуховування радіопередач, конструювання, написання творів, заняття фотографією і кінорежисурою, колекціонування та ін. Завдання викладача в цьому плані – влаштовувати зустрічі студентів з відповідними фахівцями для надання їм кваліфікованої допомоги.

Серед усіх названих форм виховання найдоступнішими є групові, оскільки не потребують особливих умов для організації і проведення, а також ефективні за умови кваліфікованого педагогічного керівництва. Основними вимогами до групових заходів є створення колективів, тобто людей, об'єднаних спільною метою (студентські групи, гуртки за інтересами та ін.) і соціально значущою спільною діяльністю (товариства, команди, союзи, об'єднання), що виховує почуття взаєморозуміння, взаємодії, взаємодопомоги, відповідальності.

Досвід Київського національного лінгвістичного університету засвідчує, що найбільш ефективними у виховному процесі є інтерактивні технології. За їх використання відбувається переорієнтація із словесно-інформаційних на проектно-діяльнісні методи виховної взаємодії, різноманітні за формою проведення (екскурсії, експедиції, дебати, "круглі столи", конференції, фестивалі тощо). У виховній діяльності цього вищого навчального закладу реалізують проекти різноманітної тематики, які мають прикладне та виховне значення, наприклад: "Я і моя студентська академічна група", "Сучасна модель студентського самоврядування", "Яким я бачу Статут університету?", "Якими я бачу Правила внутрішнього розпорядку університету?", "Якби я був ректором, деканом, завідувачем кафедри", "Екологічна карта", "Дніпра жива вода", "Славетні українці", "Мій родовід", "Кодекс честі студента", "Закон і права", "Моє (наше) професійне кредо", "Стильжиття", "Ціннісніорієнтації", "Самовиховання", "Світова спадщина у молодих руках", "Толерантність", "Права людини та дитини", "Україна і молодь", "Україна і молодіжний рух", "Нова політична еліта України", "Вибори Президента", "Моя позиція і диспозиція", "Професіоналізм, моральність і патріотизм", "Я і Україна", "Україна в Європі", "Україна і світ", "Вища освіта в Україні і Болонський процес", "Реалії нашого університету у світлі Болонського процесу", "Роль кафедри у навчально- виховному процесі університету", "Міжнародний день рідної мови", "День Європи" тощо.

В умовах виховної проектної діяльності студентів позитивно розв'язують проблему ставлення студентів до знань, виховний процес досягає високого рівня результативності й переростає у самовиховання і професійне самовдосконалення.

Усі форми виховання взаємопов'язані та взаємозумовлені. Жодна з них не є універсальним засобом виховного впливу на особистість, формування її якостей, хоч би якою досконалою вона була. Тому педагог повинен володіти технологією їх використання і вміло поєднувати їх, враховуючи особливості кожного вихованця чи колективу загалом.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>