Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Теплові насоси та кондиціонери
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРИФЕРІЙНЕ УСТАТКУВАННЯ

Призначення периферійного устаткування

Ефективність теплових насосів у значній мірі визначається доцільним розміщенням їх у загальній енергосистемі промисловості й сільського господарського виробництва або в комплексі суспільних будинків. Включення теплового насоса в суспільну систему здійснюється за допомогою периферійного устаткування для теплонасосних установок.

До периферійного устаткування теплових насосів відноситься устаткування, необхідне для відбору теплоти від джерела й забезпечення доцільного підключення до споживача.

Відбір теплоти від джерела тепла здійснюється безпосередньо за допомогою випарника або шляхом включення проміжного контуру циркуляційної води або розсолу. Складовою частиною периферійного устаткування з боку джерела тепла є теплообмінник, конструкція якого повинна відповідати умовам використання тепла й теплоносія. Поряд із ґрунтовими й сонячними колекторами широке поширення одержали теплообмінники на рідких теплоносіях, наприклад кожухотрубні й повітряні.

Використання енергії, що виділяється в конденсаторі теплового насоса, здійснюється теплоспоживачем безпосередньо або шляхом підключення проміжного контуру циркуляції води. До складу периферійного устаткування з боку споживачів тепла входять різні системи низькотемпературного опалення й теплообмінники для підготовки технологічної теплоти.

Можливості джерел утворювати теплоту й потреби теплоспоживача не завжди збігаються за часом. Тому для забезпечення економічної експлуатації теплових насосних установок необхідно використати акумулятори, що вирівнюють попит та пропозицію тепла в часі. Теплові акумулятори є периферійним устаткуванням і служать для тимчасового підключення джерел і споживачів тепла, що сприяє підвищенню економічності системи.

Економічна й технологічна схема підключення теплонасосної установки тільки в рідких випадках може бути реалізована шляхом прямого з'єднання випарника із джерелом тепла й конденсатором зі споживачем. Складність підключення теплонасосної установки збільшується при проміжному підключенні додаткового теплоносія й, отже, теплообмінника в системі між тепловим насосом, джерелом і споживачем тепла, тимчасовому підключенні акумулятора, королюванні параметрів джерела й споживача тепла з оптимальними умовами експлуатації системи й зміни складу працюючих апаратів у комплекті теплового насоса залежно від навантаження.

Акумулятори й обчислювальна техніка завершує перелік периферійного устаткування теплових насосів.

Сонячні колектори

Для використання сонячної енергії як джерела тепла застосовують сонячні колектори, що входять до складу периферійного устаткування теплових насосів. З їхньою допомогою відбувається перетворення сонячної енергії в термічну.

Конструкція й форма сонячного колектора залежать від необхідної різниці температур між теплоносієм і навколишнім середовищем і, отже, від кількості тепла, одержуваного за рахунок сонячної радіації. При використанні сонячного колектора разом з тепловим насосом різниця температур звичайно менше 50 К. Для такої області застосування рекомендуються так звані низькотемпературні колектори.

Низькотемпературні сонячні колектори завжди плоскої конструкції. В опорній конструкції, виконаної у вигляді ванни або рами, знаходиться зачернений плоский теплообмінник (абсорбер). Він ізольований знизу й збоку, а зверху накритий одним або двома шарами скла так, щоб між ними, а також між нижнім склом і поверхнею теплообмінника утворився ізольований повітряний прошарок.

Втрати тепла в сонячному колекторі можуть бути значно знижені за допомогою селективних шарів. Такі шари при високих коефіцієнтах абсорбції сонячної радіації (коефіцієнт поглинання а ~ 0,95) мають низькі коефіцієнти випромінювання в температурному інтервалі 300...400 К (є ~ 0,1) і зменшують теплопередачу майже на 50 %. Однак при цьому збільшується вартість сонячного колектора.

Ефективність або ККД сонячного колектора прийнято визначати як відношення корисної потужності £кор, тобто потужності що відводиться до ТН, до інтенсивності випромінювання £вип

При виборі сонячних колекторів, що відповідають визначеним умовам експлуатації, поряд з термодинамічними властивостями вирішальним є розмір капіталовкладень. При цьому необхідно враховувати такі технічні проблеми, як корозійна стійкість теплообмінника під дією теплоносія, можливість заповнення й спорожнювання сонячного колектора теплоносієм, випуск повітря при заповненні, спосіб установки сонячного колектора, схему підключення окремих колекторів (паралельне, послідовне або комбіноване).

При проектуванні, виходячи з передбаченого режиму експлуатації, варто визначити, у яких умовах (інтенсивність сонячної радіації, різниця температур) працюють колектори, і знайти коефіцієнт корисної дії для цих умов. Також, варто здійснити вибір типу колектора, абсорбери якого мають корозійну стійкість стосовно передбаченого теплоносія.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші