Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Теплові насоси та кондиціонери
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Об'єкти, розташовані поблизу геотермальних енергоносіїв

Геотермальна енергія — теплота, що виникає, насамперед, у результаті розпаду радіоактивних елементів у земній корі, що передається до поверхні землі у вигляді теплового потоку. Цей тепловий потік є причиною виникнення геотермічного розподілу, якому відповідає збільшенню температури на 1 градус при зануренні в землю на глибину в середньому 30...50 м. Однак у певних місцях земної кулі, а саме у районах вулканічної діяльності й у молодих геосинклінальних областях, у порушення закону геотермічного розподілу вже на глибині 1 - 2 км відзначаються корисні температури, рівні 250 °С.

Геотермічним енергоносієм служить глибинна або термальна вода, що, як правило, виходить із низькими температурами й може використатися в ТН. Застосування геотермальних пластових вод для опалення представляє перспективний варіант широкого використання схованої в землі теплоти як альтернативне джерело енергії. Його економічне застосування можливо й у місцевостях з нормальними або трохи збільшеними температурними різностями, що становлять 30...35 К/км. Внаслідок низьких температур на глибині більше 2 км і високих витрат на буравлення, експлуатація ТН із метою максимального використання термальних вод здобуває особливе значення з економічної точки зору. Якщо термальна вода, що добувається, витрачається для опалення без ТН, то використання її ентальпії в низькотемпературних системах опалення становить лише 30...50 %.

Як приклад можна навести теплоелектроцентраль паризького басейну, що працює на термальних водах, які добувають із глибин із відкладень середньоюрського періоду.

Доцільно повертати охолоджену воду ( з високим змістом солей) у той же самий водоносний обрій. При цьому досягається наступне:

  • • відсутнє забруднення навколишнього середовища мінеральною водою;
  • • виключається опускання земної поверхні;
  • - завдяки поверненню холодної води з'являється можливість додаткового використання ентальпії теплих гірських порід, внаслідок чого більш ніж подвояться використання теплової енергії;
  • • кількість отриманої води при однаковому нахилі горизонту в системі із двома свердловинами, коли одна свердловина призначена для підйому води, а друга для її повернення в обрій, збільшується в 1,5 рази в порівнянні із системою тільки водопідйомних свердловин.

Краща техніко-економічна область застосування охоплює об'єкти з потужністю від 2 до 20 МВт.

Об'єкти з використанням зовнішнього повітря як джерела тепла

Особливість використання зовнішнього повітря як джерела тепла для ТН полягає в тім, що не відзначається практично ніякого впливу на екологічну рівновагу, оскільки теплота, що віднімається від повітря, знову вертається йому шляхом тепловіддачі від будинків.

Теплоємність повітря дуже мала, що обумовлено малою його густиною, внаслідок чого потрібні більші кількості повітря й більші поверхні теплообмінників. Зате одночасні витрати на подачу повітря досить невеликі.

При використанні зовнішнього повітря як джерела теплоти варто враховувати коливання температур у впродовж дня. Крім того, оскільки найнижча температура джерела теплоти й максимально потрібна теплопродуктивність збігаються за часом, витрата електроенергії збільшується в умовах холодного часу внаслідок зменшення коефіцієнта перетворення.

При розрахунках установок можна керуватися наступними орієнтованими величинами: корисне знімання енергії в діапазоні середніх різниць температур 12... 16 К, а саме 1,4...2,2 Втгод/м".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші