Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Теплові насоси та кондиціонери
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

КОНДИЦІЮВАННЯ

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ КОНДИЦІЮВАННЯ ПОВІТРЯ

Призначення систем кондиціювання

Робота сучасних підприємств багатьох галузей промисловості немислима без створення в їхніх приміщеннях строго заданої температури, вологості й швидкості руху повітря. Актуальне також застосування кондиційованного повітря в суспільних і житлових будинках, особливо в південних районах.

Кондиціювання повітря створює найкращі умови для самопочуття людини Й сприяє значному росту продуктивності праці, а також поліпшенню якості продукції, що випускається (приблизно на 30%).

Відмінною рисою систем кондиціювання повітря (КП> є автоматизація керування в забезпеченні заданого температурно-вологістного режиму в приміщенні. Розходження між установками кондиціювання повітря і опалювання полягає в тому, що за допомогою як тих так і інших установок з приладами уволоження повітря можна створювати в приміщеннях необхідну температуру, вологість і чистоту повітря. Але при цьому у опалювально-вентиляційних установках не може бути здійснена підтримка температури в приміщеннях шляхом охолодження зовнішнього повітря, тому що відсутні холодильні Установки.

Установки КП - складна область техніки, їхня будова базується на Різних галузях знання: гігієні, теплотехніки, аеродинаміці, холодильної техніки, автоматиці й ін. Вони складаються із пристроїв для нагрівання, зволоження, осушки й охолодження повітря, фільтрів для очищення повітря, вентиляції й електромоторів для переміщення повітря, мережі повітропроводів для розподілу повітря в приміщенні, генератора тепла для нагрівання теплоносія (пари або гарячої води); системи автоматичного регулювання температури й вологості повітря; холодильної установки для охолодження холодоносія - води, що подається в промивну камеру кондиціонера.

Особливо високі витрати в системах кондиціювання мають місце при одержанні штучного холоду. Тому КП варто застосовувати в тих випадках, коли неможливо забезпечити задані санітарно-технічні умови в приміщенні звичайними системами вентиляції й опалення. Системи КП у першу чергу доводиться влаштовувати в приміщеннях, де в літню пору необхідно підтримувати температуру повітря меншу температури зовнішнього повітря.

Класифікація систем кондиціювання повітря

Системи КП класифікуються по наступних ознаках: По призначенню: комфортні, технологічні.

По режиму роботи (по ознаці сезонності): для холодного або теплого періоду, повної або цілорічної дії.

За принципом розташування кондиціонера стосовно обслуговуємого приміщення: центральні й місцеві.

По принципу одержання кондиціонером тепла й холоду: автономні й неавтономні.

По продуктивності: центральні - продуктивністю 10...240 тис. м3/годі місцеві продуктивністю 400...1000 м3/год і більше.

За принципом дії: відкриті або прямоточні; замкнуті або рециркуляційні; комбіновані або прямоточно-рециркуляційні, які бувають із однією або двома рециркуляціями повітря (першою й другою рециркуляціями).

По тиску, що розвивається кондиціонером: низького тиску (до 1200 Па); середнього тиску (до 3000 Па); високого тиску (більше 3000 Па).

По способу подачі приготовленого повітря у приміщення, що кондиціонується: однотрубні й двутрубні.

По кількості приміщень, що обслуговуються: однозальні й богато зальні.

По ступені забезпечення заданого режиму (штучного клімату) у приміщенні, тобто заданій температурі, вологості, швидкості руху повітря: установки з параметрами зовнішнього повітря А, з параметрами Б і з параметрами В.

В установках для холодного періоду обробка повітря полягає в його нагріванні Й зволоженні. В установках для теплого періоду повітря прохолоджується й осушується. В установках цілорічного кондиціювання повітря здійснюється нагрівання, охолодження, зволоження й осушення оброблюваного повітря.

Крім того, оброблюване повітря може бути піддано озонуванню, парфюмерізації, іонізації.

Центральні системи КП улаштовуються для обслуговування великих приміщень: театрів, залів... Вони розміщаються поза приміщенням, що обслуговується. Постачання теплом і холодом цих систем здійснюється від центрального джерела тепло- і холодопостачання, поза кондиціонером.

Місцеві кондиціонери забезпечують задані умови тільки в частині приміщення або в малих приміщеннях.

Розрізняють кондиціонери двох типів: автономні й неавтономні. Характерною особливістю автономних кондиціонерів є виробництво холоду й обробка повітря, здійснювана в самому кондиціонері. Характерною особливістю неавтономних кондиціонерів є те, що вони не мають холодильної установки, і холод одержують централізованим шляхом від однієї загальної для всіх неавтономних кондиціонерів, холодильної станції.

Класифікація КП за принципом дії на відкриті (прямоточні), закриті (рециркуляційні) і комбіновані обумовлена, головним чином, умовами технологічного процесу, а також техніко-економічними міркуваннями.

Відкриті, або прямоточні, системи повністю працюють n¿1 зовнішнім повітрі, що обробляється в кондиціонері, а потім воно подається в приміщення.

Закриті, або рециркуляційні, системи, навпаки, працюють без свіжого зовнішнього повітря, а тільки на рециркуляційному, яке забирається із приміщення (точніше з порожнини технологічного устаткування) і після його обробки в кондиціонері знову подається в це ж приміщення.

Комбіновані (прямоточно-рециркуляційні) системи працюють на суміші у певних пропорціях зовнішнього повітря й рециркуляційного повітря.

Класифікація КП по ступені забезпечення заданого режиму в приміщенні обумовлена значенням системи КП і призначенням приміщення. Згідно санітарних норм й правил (СНІП П-Г.7-93) установки групи А забезпечують заданий у приміщеннях клімат у межах тепломісткостей зовнішнього повітря, обумовленого розрахунковою зимовою температурою й відповідної їй вологості, прийнятої при проектуванні звичайної системи вентиляції, до середніх тепломісткостей і вологості повітря самого жаркого місяця (наприклад, для Києва від -10 до +23,5 °С).

Ці установки забезпечують заданий режим у приміщенні протягом приблизно 90% усього року при цілорічній і двозмінній експлуатації.

Установки групи Б забезпечують заданий у приміщенні клімат у межах від тепломісткостей зовнішнього повітря в зимовий час, обумовлених розрахунковою температурою (/нз) для проектування систем опалення й відповідної їй вологістю повітря до розрахункової літньої температури (/нл) і відповідної їй вологості повітря (наприклад, для Києва від -21 до 31,3 °С).

В установках групи Б заданий режим у приміщенні забезпечується протягом приблизно 95 % часу при цілодобовій і двозмінній експлуатації.

Цей тип установок рекомендований санітарними нормами й правилами для широкого застосування в промислових і суспільних будинках.

Установки групи В задають у приміщенні клімат від абсолютних мінімальних зимових до абсолютних максимальних літніх тепломісткостей зовнішнього повітря (наприклад, для Києва від -32 до +29°С).

На рис. 2.1 приведена принципова схема системи кондиціювання повітря, яка є за принципом дії комбінованою (прямоточно-рециркуляційною) системою з першою й другою рециркуляціями повітря. По призначенню ця схема може бути як для комфортного, так і для технологічного кондиціювання повітря, по режиму роботи - для повного (цілорічного) КП. По розташуванню кондиціонера стосовно приміщення, що обслуговується, - прямолінійна, по подачі приготовленого повітря -однотрубна, однозальна. По ступені забезпечення заданого режиму в приміщенні - для будь-якого клімату групи Ау Б або В.

Принципова схема кондиціонера:

Рис. 2.1 Принципова схема кондиціонера: / - двосекційний регулювальний клапан; 2 - повітрогон зовнішнього повітря; і-двосекційний регулюючий клапанна обводі калорифера; 4 - регулюючий клапан; 5- повітрогон рециркуляції повітря; б - повітрогон повітря, що видаляє; 7-приміщення; 8-приточный повітрогон; 9-обвідній повітрогон; 10-вентилятор; // - калорифер II підігріву; 12 - фільтр-сепаратор; 13 - промивна камера кондиціонера; 14 - калорифер І підігріву

Якщо в наведеній схемі буде відсутня холодильна установка й холодна вода для охолодження повітря, а також тепло для його нагрівання будуть подаватися від центральної холодильної й теплової станцій, то така система кондиціювання повітря буде неавтономною.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші